Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vinnétek a rokonotoknak...

Vinnétek a rokonotoknak pénzt, amikor kér? (Nem a ti pénzetek)

Figyelt kérdés

Egy rokonom (nevezzük Beának) és a férje kb. kéthetente kérnek tőlem egy 20-ast, ételre kell nekik, nem tudják beosztani a pénzüket. Be anyja szokott nekem mindig adni pénzt, hogy vigyek Beának, amikor kér (én Beától 5 km-re lakom, Bea anyja viszont tőlünk 130 km-re, ő utalni a számlájukra nem akar, mert neki nehéz bemenni a bankba, bottal jár, plusz az is pár nap mire megérkezik, nem rögtön lesz így Beának pénze ételre)

Szóval Bea anyja nekem szokott az esetek 75%-ban adni előre pénzt, hogy abból vigyek majd Beának, ha kér. Néha viszont amikor úgy jön ki, akkor a saját pénzemből kell hogy nekik adnom, és amikor Bea anyjával találkozom, akkor adja nekem oda utólag.

Már mondtam Bea anyjának, hogy ez így nem mehet tovább, nem szaladgálhatok mindig hozzájuk, viszem a pénzt, állandóan ugrok, amikor kell, szívességet teszek. Csakhát mégse lehet, hogy nem viszem el, ne éhezzen a lánya.

Mi a véleményetek erről a bonyolult ügyről? Ha nemet mondok, akkor Bea anyja lehet megharagszik rám, ezt azért nem akarom. Mondtam neki, hogy ha legközelebb elmegyek hozzá, megmutatom hogyan utaljon a neten.



szept. 12. 18:38
1 2 3
 21/27 Misery ***** válasza:
100%

"...akkor Bea anyja lehet megharagszik rám, ezt azért nem akarom."


Akkor így jártál, komolyan, milyen választ vársz? 2024 van, 1mp alatt ott van az utalás, létezik netbank is, meg lehet ám tanulni idősen kezelni...

szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi leírtuk a véleményünket. Megírnád, hogy milyen döntésre jutottál?
szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Most utoljára elvittem, legközelebb nem fogom.
szept. 14. 08:54
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
És mondtad neki?
szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Igen
szept. 14. 10:53
 26/27 anonim ***** válasza:
És mit mondott rá?
szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Hogy rendben
szept. 14. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!