Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vinnétek a rokonotoknak...

Vinnétek a rokonotoknak pénzt, amikor kér? (Nem a ti pénzetek)

Figyelt kérdés

Egy rokonom (nevezzük Beának) és a férje kb. kéthetente kérnek tőlem egy 20-ast, ételre kell nekik, nem tudják beosztani a pénzüket. Be anyja szokott nekem mindig adni pénzt, hogy vigyek Beának, amikor kér (én Beától 5 km-re lakom, Bea anyja viszont tőlünk 130 km-re, ő utalni a számlájukra nem akar, mert neki nehéz bemenni a bankba, bottal jár, plusz az is pár nap mire megérkezik, nem rögtön lesz így Beának pénze ételre)

Szóval Bea anyja nekem szokott az esetek 75%-ban adni előre pénzt, hogy abból vigyek majd Beának, ha kér. Néha viszont amikor úgy jön ki, akkor a saját pénzemből kell hogy nekik adnom, és amikor Bea anyjával találkozom, akkor adja nekem oda utólag.

Már mondtam Bea anyjának, hogy ez így nem mehet tovább, nem szaladgálhatok mindig hozzájuk, viszem a pénzt, állandóan ugrok, amikor kell, szívességet teszek. Csakhát mégse lehet, hogy nem viszem el, ne éhezzen a lánya.

Mi a véleményetek erről a bonyolult ügyről? Ha nemet mondok, akkor Bea anyja lehet megharagszik rám, ezt azért nem akarom. Mondtam neki, hogy ha legközelebb elmegyek hozzá, megmutatom hogyan utaljon a neten.



szept. 12. 18:38
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja meg azt elfelejtettem, hogy büntetés miatt tartozásuk is van, azt is havonta törleszteniük kell. A közműveknél is van adósságuk.
szept. 12. 18:46
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Oldják meg. Bea töltse le az applikációt az anyjának, netbankon 2 perc alatt ott a pénz.

De te nem mersz nemet mondani, a kérdés azért született. Helyetted senki nem fog tudni.

szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

"Csakhát mégse lehet, hogy nem viszem el, ne éhezzen a lánya."

A válasz itt van. Mit vársz, ha érzelmileg zsarolnak? Meg félsz, hogy megharagszik. Kit érdekel? Mi miben tudunk segíteni?

szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

"Csakhát mégse lehet, hogy nem viszem el, ne éhezzen a lánya."


Nem hiszem, hogy egy lakatlan szigeten éltek, mármint Bea, az anyja és te. Ha esetleg mégis, van lehetőség utalni, postán küldeni, rákötni egy galamb lábára, vagy elviheti neki az anyja személyesen. Csak azért vagy te a pénzszállító, mert rájöttek, hogy érzelmi zsarolással rávehető vagy bármire. Biztos lehetsz benne, hogy a hátad mögött kb. fullajtárként emlegetnek, és ha csak egyszer nem pattannál azonnal, ahogy Beamama füttyent, onnantól te lennél a világ legszemetebb embere.

szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki ebből a futárszerepből, nem baj, ha megharagszik. Mit vesztesz vele? Szerinted annyira szeret? Felnőtt emberek, megoldják az életüket nélküled.
szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"plusz az is pár nap mire megérkezik"


Nem igaz. Azonnal ott van a másik sázmlán, nem pár nap.

szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

"ő utalni a számlájukra nem akar, mert neki nehéz bemenni a bankba, bottal jár, plusz az is pár nap mire megérkezik, nem rögtön lesz így Beának pénze ételre)"


Még szerencse, hogy nem 1980-ban vagyunk, hanem 2024-ben, ahol egy gombnyomással azonnal ott terem a pénz, ahol szeretnénk.

szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell nekik a pénz, legalább annyit tegyenek meg, hogy ők mennek el érte hozzád.
szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
8 pontosan, faxom futárkodna.
szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha nemet mondok, akkor Bea anyja lehet megharagszik rám, ezt azért nem akarom.



Nincs mirol beszelni, ertelmetlen a kerdes.

szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!