Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vinnétek a rokonotoknak...

Vinnétek a rokonotoknak pénzt, amikor kér? (Nem a ti pénzetek)

Figyelt kérdés

Egy rokonom (nevezzük Beának) és a férje kb. kéthetente kérnek tőlem egy 20-ast, ételre kell nekik, nem tudják beosztani a pénzüket. Be anyja szokott nekem mindig adni pénzt, hogy vigyek Beának, amikor kér (én Beától 5 km-re lakom, Bea anyja viszont tőlünk 130 km-re, ő utalni a számlájukra nem akar, mert neki nehéz bemenni a bankba, bottal jár, plusz az is pár nap mire megérkezik, nem rögtön lesz így Beának pénze ételre)

Szóval Bea anyja nekem szokott az esetek 75%-ban adni előre pénzt, hogy abból vigyek majd Beának, ha kér. Néha viszont amikor úgy jön ki, akkor a saját pénzemből kell hogy nekik adnom, és amikor Bea anyjával találkozom, akkor adja nekem oda utólag.

Már mondtam Bea anyjának, hogy ez így nem mehet tovább, nem szaladgálhatok mindig hozzájuk, viszem a pénzt, állandóan ugrok, amikor kell, szívességet teszek. Csakhát mégse lehet, hogy nem viszem el, ne éhezzen a lánya.

Mi a véleményetek erről a bonyolult ügyről? Ha nemet mondok, akkor Bea anyja lehet megharagszik rám, ezt azért nem akarom. Mondtam neki, hogy ha legközelebb elmegyek hozzá, megmutatom hogyan utaljon a neten.



szept. 12. 18:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%
Miert nem akarod, 135km-re lakik tőled nem mindegy neked, hogy haragszik-e vagy sem ? Le se tosznam a szerencsetleneket.
szept. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
Miért érdekel, hogy tőled 135 km-re megharagszik valaki, akinek tettél már épp elég szívességet...Én nem lennék senki futára, tanuljon meg netbankolni, ha annyira tömni akarja a lányát. Vagy egyszer elvánszorog a bankig, és beállítanak egy állandó, havi rendszerességű átutalást, a lány meg tanulja meg beosztani. Felnőtt emberek, oldják már meg a szánalmas életüket anélkül, hogy mást ugráltatnának!
szept. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Leülnék Bea anyjával és megmutatnam neki, hogy működik az automata átutalás. Amúgy meg már jopar éve max 4 órán belül a számlán van minden
szept. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
15%

Tehát te meg Bea is kb. 130 km-re laktok az anyjától? Ez lett volna a becsapós kérdés?

Hogy ha kvázi ugyanott laktok, miért neked adja oda az anyja a pénzt?

Ahogy neked odaadja előre az anyja, ugyanakkor nem tudja az ugyanott lakó lányának? Hallgatlak, olvaslak, mi a magyarázat?

szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem, ebből engem hagyjanak ki. Egyszer próbálkoztak ilyennek, mikor anyámék rajtam keresztül akartak húgomnak pénzt adni. Nem egyeztem bele.
szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

És te miért nem utalod nekik a pénzt vagy miért nem mennek ők el érte hozzád?

Nem lehet valaki ilyen balek és ezt most nem rosszindulatból írom.

szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Eszem ágában nem lenne, de én nem is vagyok tutyimutyi, megmondom bárkinek, mi merre hány méter.


Te képtelen vagy meghúzni a határokat.

szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem, hogy jó nagy marha vagy, egy tipikus palimadár alárendelt aki képtelen nemet mondani...


Felnőtt emberek, oldják meg.


Az ember persze szívesen segít rokonnak ideig óráig, de nem a saját rovására.

szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

Ez alapvetően gáz, én nagyon gyorsan kiszállnék belőle. Biztos találkoznak ők is, oldják meg, ahogy akarják.


Amúgy hogy találkozol Bea anyjával? Szinte emiatt mész csak el hozzá és vezetsz 260 km-t? Mert amúgy akkor a benzin is már látható összeg, meg az időtök...

szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
#19 ő néha fel szokott jönni, vagy én is szoktam abba a városba menni, ahol lakik, mert a szüleim is ott laknak.
szept. 13. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!