Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Utálok vendégséget adni,...

Utálok vendégséget adni, vendégül látni, nem is vagyok jó belőle. A férjem valamivel jobb, de ő se az az igaz vendéglátó típus. Több lenn. Adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

Hála égnek, nem is gyakran fogadunk vendéget, mert kicsi a lakás, így mindig mi megyünk vendégségbe inkább. Továbbá az is szerencse, hogy nálunk alvó vendég eleve ki van csukva, a helyhiány miatt.

De későbbi életünkben lesz nagyobb ingatlanunk, illetve akarunk is majd ott alvós vendéget, ha lesz gyerekünk.

De hogy, ha ilyen szar vendéglátók vagyunk? Adjatok tippeket!

Mi ne kínálgatjuk, hogy ezt innál, azt innál. Eleve csak miattuk veszünk ilyen hülyeségeket, mert amúgy nem tartunk otthon egészségtelen löttyöket, alkoholost sem.

Vizet iszunk és teázunk, illetve a kávénk koffeinmentes. Azt nem szoktuk elárulni a vendégeinknek, hadd higgyék hogy koffeint isznak, úgyse jönnek rá hogy nem volt benne.

Akkor a tej a kávéba, mandulatej van itthon, nagyon max kókusz-rizs, amit megszoktak tehéntejet nincs.

A receptjeink általában nem a hagyományos kaják, bár néha mi is eszünk valami megszokottabbat, pl. spagettit, igaz darált hús nincs benne, de ízre ugyanolyan.

Hát nem tudom, szóval nincs otthon, amit a vendégek szeretnek, csak ha veszünk csak nekik, nincs 5 féle fogás se. Nincs olyan SOHA, hogy leves is van, főétel is van, süti is van. Süti évente max 1X van sütve, de nem minden évben. És vagy leves van, vagy főétel, ritka, hogy egyik még nem fogyott el de már van a másik. Pár havonta 1-2X előfordul.

És én nem vagyok ilyen kínálgatós se, hogy mi kéne.


szept. 10. 12:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
93%
Biztos velem van a baj, de én még sosem vártam el, hogy miattam felhajtást csináljon bárki, aki meghív magához. Egy-egy alkalommal mindent meg lehet enni, inni (hálistennek nincs se allergiám, sem egyéb betegségem). Pláne ha családtag jönne, ők úgyis tudják, hogy nálatok mi szokott lenni.
szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
61%
Adnék pár tanácsot. 🤗 Mi lassan 1 éve költöztünk el az ország másik felébe munkahely miatt. 4 szobás kertes házat vettünk mert a faluban piszok olcsó volt a városhoz képest. Szinte minden hétvégén vendégeink vannak (sok a barát és a családtag). Mivel mindenkitől messze kerültünk így itt szoktak aludni péntek estétől vasárnap délutánig. Mi gyakorlatilag pluszban jövünk ki minden egyes buli után. Nem szoktunk lónyálakat venni. Teát és szörpöt csinálok. Plusz van egy halom bontatlan piánk az előző bulikból. A kaja általában úgy néz ki hogy csütörtök/péntek este főzök spagettit vagy chilis babot ami 2-3 étkezésre kitart az egész csapat számára. Szombat reggeli a piacon. Vasárnap reggeli meg otthon (rántotta szendvics zöldség stb semmi extra). Abszolút nem megterhelő. Egyedül az a nyűgöm hogy elég tisztaságmániás vagyok ezért minden vasárnap délután kb 2-3 óra míg végigtakarítom a házat a vőlegényemmel. De megéri. 😊 Mi sima tejet iszunk de ha vega ismerős jön akkor veszünk olyan tejet. Nagyon nagyon hálásak szoktak lenni érte. A múltkori bulira 12 liter tejet vettünk és 15 liter volt mikor hazament a csapat. Sokan hoztak és itt hagyták. 🤣 Szóval ne állíts nagy elvárásokat magad felé. Kár emiatt stresszelni. Lazulj el. 🤗
szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az jön le, hogy végtelenül spúr vagy, egy jó vendéglátó pont nem ilyen, hanem szívesen ad és nem csupán a pénzét, hanem az idejét és energiáját is arra szánja, hogy a vendégek jól érezzék magukat. Ha nem a pénz a baj, hanem esetleg környezettudatosság vagy egyéb ok miatt nem szeretnéd, hogy az esetleges megmaradt cuccok rátok rohadjanak, akkor azokat küldjétek haza a vendégekkel (ne a fél l tejet, de egy doboz sütit/kaját mindenki el fog fogadni).

Vegaként nem kell szerintem húst sütni, de ki lehet választani egy-két finomabb húsmentes kaját. 3 az egyben kv-t szerintem mindenki szereti, de egy jobb üveges instant is teljesen jó és a többségnek a mandulatej is megfelel, szerintem is finom cucc. Kínálgatni meg kicsit kell, 1x-2x az elején, aztán, ha üres a pohár, mondd, hogy öntsön nyugodtan.

Azt viszont én is vallom, hogy ha nagyon nem megy, akkor nem kell erőltetned.

szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó, még se gyerek, se nagy ház, de már azon aggódsz hogy biztos mindenki egymást taposva akar ott aludni az unoka miatt. Amúgy nálunk a nagyszülők nem szigorú értelemben vett vendegsegben vannak, nem kell 3 fogásos ebéd miattuk... pláne ha elvileg segíteni jönnek. De a barátok se csak enni jönnek át, simán lehet egy kora esti látogatás és rendelünk egy pizzát ha valaki ehes, veszünk pogácsát ilyesmi. Igen, ilyenkor illik venni pár üveg üdítőt, teát stb mi is általában vizet iszunk, de ilyenkor egy-egy pohár belefer. Alap dolog, hogy ha már vendégül látsz valakit, pláne kajálni hívod akkor igazodsz az ízléséhez (persze a tietekehez is), és nem a tiedet akarod tukmálni másra. Ha ez derogal mert ennel te jobbnak tartod magatokat (marpedig ez jon le), meg nem is szeretnéd nem értem minek erőltetni...
szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell vendégeket hívni, ha nem akarsz, vagy max ilyen grillezős dologra


A gyerek pajtásait sem kell ottaltatni - ezt nem is értem. Átmegy délután, és este szépen megy haza, alszik a saját ágyában.

Neki is kényelmesebb és a szülő is tud pihenni normálisan, nem kell kiszolgálnia a sajátján kívül még legalább 2 gyereket meg hallgatni éjjel is a vihorászást.

szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért abból indultok ki hogy egy városban laknak? Szerintem azért írta eleve ezt az ottalvast a kerdező, mert messzi laknak a családtól. Talán az orszag masik vegeben.
szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj de ahhoz nem kell nagy tehetség hogy a vendégeknek olyat rakjak az asztalra amit szeretnek. Nem kell 5 fogás és tukmálás mielőtt félreérted. De basszus ha tudom hogy kávéznak veszek 1 rohadt csomag kávét vagy nescafét, meg egy kis tejszínt.
szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%
Hozzánk sokszor jöttek vendégek "rokonok" enni inni konkréten addig voltak nálunk míg nem laktak jól. Egy idő után azt mondtam elég volt. Természetesen megsértődtek és még nekik állt feljebb. Persze amikor mi mentünk vendégségbe nehezen kaptunk egy pohár szódát.. Ne fogadj vendégeket, ha nagyon akartok találkozni üljetek be egy kávézóba cukrászda, így elkerültök minden kellemetlen problémát.
szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Egyszerűbb kajával is meg lehet kínálni a vendégeket és legyen mindig jégkrém a fagyasztóban, az teljesen jó süti helyett.

Nálam időhiány miatt fordul elő, hogy csak jégkrém, vagy cukrászdából vett süti van, nincs ezekkel sem gond.

Aprósüteményt meg tudsz venni bármikor az Aldiban. Lidl-ben is.

szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!