Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Utálok vendégséget adni,...

Utálok vendégséget adni, vendégül látni, nem is vagyok jó belőle. A férjem valamivel jobb, de ő se az az igaz vendéglátó típus. Több lenn. Adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

Hála égnek, nem is gyakran fogadunk vendéget, mert kicsi a lakás, így mindig mi megyünk vendégségbe inkább. Továbbá az is szerencse, hogy nálunk alvó vendég eleve ki van csukva, a helyhiány miatt.

De későbbi életünkben lesz nagyobb ingatlanunk, illetve akarunk is majd ott alvós vendéget, ha lesz gyerekünk.

De hogy, ha ilyen szar vendéglátók vagyunk? Adjatok tippeket!

Mi ne kínálgatjuk, hogy ezt innál, azt innál. Eleve csak miattuk veszünk ilyen hülyeségeket, mert amúgy nem tartunk otthon egészségtelen löttyöket, alkoholost sem.

Vizet iszunk és teázunk, illetve a kávénk koffeinmentes. Azt nem szoktuk elárulni a vendégeinknek, hadd higgyék hogy koffeint isznak, úgyse jönnek rá hogy nem volt benne.

Akkor a tej a kávéba, mandulatej van itthon, nagyon max kókusz-rizs, amit megszoktak tehéntejet nincs.

A receptjeink általában nem a hagyományos kaják, bár néha mi is eszünk valami megszokottabbat, pl. spagettit, igaz darált hús nincs benne, de ízre ugyanolyan.

Hát nem tudom, szóval nincs otthon, amit a vendégek szeretnek, csak ha veszünk csak nekik, nincs 5 féle fogás se. Nincs olyan SOHA, hogy leves is van, főétel is van, süti is van. Süti évente max 1X van sütve, de nem minden évben. És vagy leves van, vagy főétel, ritka, hogy egyik még nem fogyott el de már van a másik. Pár havonta 1-2X előfordul.

És én nem vagyok ilyen kínálgatós se, hogy mi kéne.


szept. 10. 12:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Ne hívjatok vendéget :D

Szerinted a vendéglátás csak a zabálásról szól meg az itatásról? Ez rossz magyar szokás. Lehet délután 2-re is hívni embert, hozol sütit a cukrászdából aztán csak hazamegy vacsira. Ha nem akkor elmentek otthonról. Nem kell kben sem ötfogásos trakta, normál egyféle kaja elég, én konkrétan rosszul vagyok attól, hogy végig kell enni mindig az étlapot. Remélem, már kikopóban van ez az idi.ta szokás. Főleg, ha pocsék a kaja.

szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha xar vendeglato vagy és nem szereted q vendégeket, akkor minek akartok ott alvásra hívni bárkit is????
szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1, köszi a meglátást

2, Majd a távolabbi jövőben fogadnánk ott alvós vendéget, mikor van gyerekünk. Tudjanak unokázni, meg unokahúg/öcsézni. Addigra bele kéne rázódni a vendéglátósdiba.

szept. 10. 13:12
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
De minek ott aludni?
szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
lehet, hogy nem akarnak majd a gyerekkel foglalkozni, aztán akkor csak plusz fő
szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak te látod bele, hogy ez lenne az elvárás.

De ha így is van, és megkapod a "nem vagy jó vendéglátó" jellemzést akkor mi van?

szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha tudod miket szeretnek akkor azt főzöl. Vagy rendelhetsz is. Veszel cukrászdában sütit, de van aki nem édesszájú.

Te jársz vendégségbe azt írod. Akkor másold le a vendéglàtást amit ott látsz. Ha ott 5 fajta kaja van, neked nem kell azt virítanod. Rendelsz 1 fajta olyan ételt amit szeretnek. Vagy egy tálat amin több minden van.

Az a lényeg, hogy ne görcsölj rá, annak értelme nincs. A kávéhoz lehet venni kis 10 db-s kávè tejszínt, az sokáig eláll és nem romlik rád 1 liter tej.

Annyira fekete fehéren látod ezt a vendéglátást de lehet szürke is. Nézd a vendégek igényeit mit szeretnek stb… és ezt mosd össze a te dolgaiddal, elveiddel, mit szeretnél, tudsz adni. Nem lesz semmi gond.

szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Hasonlóan vagyok én is, bár én nem hisztizek ezen. A rokonság kész katasztrófa, finnyásak is meg mindenre is érzékeny valaki, így kajarendelés van. Sütit volt hogy csináltam, meg volt hogy cukrászdából volt.

Üdítőket meg nem halok bele ha veszek néha.

szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%

"Tudjanak unokázni, meg unokahúg/öcsézni"


Szóval még nincsenek gyerekeitek, de te már eldöntötted, hogy a testvéreid rendszeresen át akarnak majd menni hozzátok napokra, hogy a leendő gyerekeitekkel legyenek.

Azért ha nem így lesz, ne vágd a fejükhöz, hogy pedig te miattuk tanultad ki a vendéglátást...

szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne hívj vendégeket, aki ennyire utál vendégeket fogadni, tisztelje meg őket annyival, hogy nem hívja meg őket...


Nincs annál gázabb, mint amikor lerí a vendéglátóról, hogy a háta közepére nem kívánja az egészet és "jópofizik".


Hagyd a fenébe, aki meghív, esetleg fogadd el, ti meg éljetek a saját kis burkotokban.

Ha ragaszkodsz a meghíváshoz, vidd a vendégeket étterembe, kávézóba, stb.

szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!