Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Utálok vendégséget adni,...

Utálok vendégséget adni, vendégül látni, nem is vagyok jó belőle. A férjem valamivel jobb, de ő se az az igaz vendéglátó típus. Több lenn. Adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

Hála égnek, nem is gyakran fogadunk vendéget, mert kicsi a lakás, így mindig mi megyünk vendégségbe inkább. Továbbá az is szerencse, hogy nálunk alvó vendég eleve ki van csukva, a helyhiány miatt.

De későbbi életünkben lesz nagyobb ingatlanunk, illetve akarunk is majd ott alvós vendéget, ha lesz gyerekünk.

De hogy, ha ilyen szar vendéglátók vagyunk? Adjatok tippeket!

Mi ne kínálgatjuk, hogy ezt innál, azt innál. Eleve csak miattuk veszünk ilyen hülyeségeket, mert amúgy nem tartunk otthon egészségtelen löttyöket, alkoholost sem.

Vizet iszunk és teázunk, illetve a kávénk koffeinmentes. Azt nem szoktuk elárulni a vendégeinknek, hadd higgyék hogy koffeint isznak, úgyse jönnek rá hogy nem volt benne.

Akkor a tej a kávéba, mandulatej van itthon, nagyon max kókusz-rizs, amit megszoktak tehéntejet nincs.

A receptjeink általában nem a hagyományos kaják, bár néha mi is eszünk valami megszokottabbat, pl. spagettit, igaz darált hús nincs benne, de ízre ugyanolyan.

Hát nem tudom, szóval nincs otthon, amit a vendégek szeretnek, csak ha veszünk csak nekik, nincs 5 féle fogás se. Nincs olyan SOHA, hogy leves is van, főétel is van, süti is van. Süti évente max 1X van sütve, de nem minden évben. És vagy leves van, vagy főétel, ritka, hogy egyik még nem fogyott el de már van a másik. Pár havonta 1-2X előfordul.

És én nem vagyok ilyen kínálgatós se, hogy mi kéne.


szept. 10. 12:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

A vendégség szempontjából miért számít, hogy alapból nálatok hányszor van évente süti, vagy hogy nem esztek egyszerre levest és főételt?

Szerinted ahová ti jártok vendégsége ott akkor is terülj-terülj asztalkám van, ha ti nem vagytok ott? Nem. Ha vendégséget tart valaki, akkor arra készül. Vesz olyasmit is, amit amúgy nem venne, főz/rendel olyasmit is amit amúgy nem csinálna.

Én pl nem iszok, de ha jönnek unokatesóim akkor veszek pár doboz sört nekik. Nem eszek krémest sem otthon, de ha úgy van, akkor elmegyek a cukrászdába és veszek egy tálcával.

Semmi ördöngösség nincs ebben. Ha vendégeket vársz, akkor arra készülni kell, nem abban reménykedni, hogy a sima heti bevásárlásból lesz elég kaja mindenkinek. Ennyi a trükk.

szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem tudom, szóval nincs otthon, amit a vendégek szeretnek, csak ha veszünk csak nekik, nincs 5 féle fogás se."


Hát kapaszkodj meg, másnál sincs ilyen. Ha tényleg akkora megterhelés, hogy vegyél egy liter sima tejet, 2 üveg üdítőt, meg rendelj 1-2 tálat egy étteremből, akkor engedd el ezt a vendégség dolgot. Nem kötelező.

szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%

Ne hazudj a kávéval kapcsolatban. Anyámnak pl. megfájdul a feje, ha nem iszik kávét. (alacsony a vérnyomása).

Főzz normális kaját. Egy 90 kilós férfi (de más is) biztos merengetni fogja a szemeit, mikor közlöd, hogy a vega borsó leves után nincs semmi más.

Ha ez neked megerőltető, akkor inkább ne hívj vendégeket.

szept. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy akiket te hívnál, ők hogy látnak téged vendégül! Ha közeli családtagokról van szó, akkor nem feltétlenül kell terülj-terülj asztalkám, ha jönnek. Nem mindegy ugyan, hogy milyen távolságról jönnek, mennyi időre és ők hogy szoktak titeket vendégül látni. De én nem várom el a testvéreimtől, hogy trakta legyen és ők sem tőlem. Kiszolgálni is kiszolgáljuk magunkat. Ha ebédidőben jönnek/megyünk, mindenki eszi azt, amit a háziak. Ha ünnep van, megbeszéljük, ki viszi a tortát.

Anyukám szokta mondani a vendégeknek, hogy ő rossz háziasszony, nem szeret folyton kínálgatni, ezért mindenki kérjen/vegyen magának nyugodtan, ha valamit szeretne. Ez is egy megoldás. Én nem szeretem, amikor tömni akarnak.

Ha barátok jönnek, akkor előre meg szoktuk beszélni, hogy mi főzünk vagy csak egy közös beszélgetés legyen, amihez kb. a helyszínt biztosítjuk. Van a szekrényben ital, rágcsa, ha a gyerekek mellett belefér, sütit is sütök, de ők is hoznak ezt-azt.

szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%
Nezd, en utalok fozocskezni, sutni sem szoktam, de karacsonykor elhivjuk a csaladot. Uditot veszunk a boltban, a kajat meg a helyi etterembol rendeljuk, ez igy megy negyedik eve. Nem megterhelo. Itt aludni senki nem szokott evi 1-nel tobbszor, egy zacsko keksz, ropi vagy barmi pedig mindig van itthon.
szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%

Ha már ott tartotok, hogy lesz gyerek és neki unokatestvére, addigra kialakul, hogy kinek mi kell egy ottalvós vendéglátás esetén. Gyerekeknek általában a játék, új környezet, szocializálódás a fontos ilyenkor, nem pörögnek az ötféle menün, kávét se isznak. Téged is nagyon le fognak fárasztani. A felnőttel pedig, aki engedi hogy nálatok aludjon a gyereke, már sokkal közelebbi kapcsolatotok kell hogy legyen, és már rég túlvagytok a formalitásokon, hogy hány cukorral issza a kávét stb.


De felesleges ennyire előreszaladni, ez még jópár év lesz. Addig is szimplán ne hívjatok senkit vendégségbe, inkább találkozzatok máshol. Én azért megyek ritkán vendégségbe, mert nem szeretem más emberek főztjét, pláne ha ötfogásos menü van, szóval nem mindenki szereti. De egy kávézóba szívesen beülök valakivel, az is bőven elég kapcsolattartásra.

szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%
Én sem szeretek vendégeket hívni, de vendégségbe is utálok menni. Ne menjetek vendégségbe, akkor visszahívni sem kell őket. A távoli jővőről most még nincs értelme gondolkozni.
szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes, de én kimondottan "rossz vendéglátóknál" szeretek vendég lenni.

Nem tukmál, nem erőszakoskodik, ha hozzám jön, nincsenek elvárásai, stb.

Nekem ez sokkal jobb, mintha terülj terülj asztalkám és tukmálás menne ezerrel.

szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

nincs rosszabb a ti fajtátoknál, aki szájhúzogatva meghív ugyan, de aztán az egész arról szól, hogy ő most életmódbemutatót tart, hogy mennyi mindent csinál jobban, a mandulatejétől az "egészségtelen löttyök" hiányával bezárólag. de ha rátok nem készül az anyósod és nem vesz szuperegészséges biovegán hamihamit, akkor utána szaladsz is a gyakorira kipanaszkodni magad, ugye?

ha utálod az embereket, nem kell úgy csinálni, mintha kedvelnéd őket, csak hogy burkoltan bunkózhass kedvedre... csak ne csodálkozz, ha a végégre egyedül maradsz. (akit kedvelünk, azért megteszünk annyit, hogy kicsit hozzá igazodunk és kedvére próbálunk tenni néhanapján... én se eszek laktózmentesen, de nem halok bele, ha havonta kétszer olyan tejet veszek, ha az a barátom jön át kávézni... amúgy meg megérzik, hogy koffeinmentes a kávétok, csak gondolom ismerik a mondást, hogy a hülyével veszekedni olyan, mint galambbal sakkozni...)

szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni kicsi, 10 db-os előre csomagolt hőkezelt tejet/tejszínt, ugyanazt amit a kávekhoz adnak a vendéglátóhelyeken. Nem romlik meg, kis helyen elfér, olcsó (300-400 Ft). Én sem iszok tejet ezert ilyet veszek, mert neha beugranak és káveznak egyet.

Instant kávéból egy kicsi üveg is helyen elfér, sokáig elég ha nem isztok koffeint, de mégis meg tudjátok kínálni a vendégeket. Megmondjatok hogy csak instant van, hidd el megertik. De azt hazudni hogy egy kávé koffeint miközben nyilvánvalóan nem az bunkóság. Érezni a különbséget.


Sok ember nem eszik több fogást csak egyet egyszerre. Amúgyis ha te egyet csinálsz akkor egy lesz. Senki se fog reklamálni szerintem. En pl utalom amikor elvarják hogy degeszre egyem magam, ezért a 3 fogásos ebedet se szeretem. Az viszont udvariatlanság ha direkt olyat főzöl amit bem szeretnek.

Sokan nem esznek sütit a cukor miatt. Kellemetlen amikor megsütsz egy sütit de senkinek se kel. Szerintem nem is érdemes vele fáradni. Ha meg eszik akkor most nem fog. Aki hozzátok megy az suerintem pontosan tudja hogy nálatok soha nem fog sütizni.


Ha közeli csaladtagokat hívsz át akkor nem tudom mire ez az izgulás. Ha a saját tesodat hívod át akkor ismeritek egymást annyira hogy tudja hogy nem szereted törni magad. És ha tudja akkor nincsenek is nagy elvarasai. Ha meg nem vagytok annyira jóban akkor meg nem kell áthivni. Suerintem is azzal van baj hogy kelletlenül akarsz athivni embereket, inkább ez a rossz vendéglátas. Ha nem szívesen hívsz meg valakit akkor inkább ne tedd.

szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!