Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Figyelt kérdés

A feleségemmel és a 3 fiammal albérletben éltünk. Vettünk egy házat a családaink közelében az ország másik végén és pénzhiány miatt a felújítást félbe kellett hagynunk. Kb másfél hónapja az anyósom felajánlotta hogy költözzünk hozzájuk mert úgy megmarad az albérlet pénz és a rezsinek is csak a felét kell fizetni illetve közel leszünk a házhoz hogy tudjuk újítani.

Kb 1 hónapja el is költöztünk, fölmondtam az amúgy jól fizető munkahelyemen a gyerekeim új iskola nekem új munkahely stb. Most benyögte az anyósom hogy zavarjuk őket (plusz mindenféle igaztalan vád) és keressünk albérletet mert mennünk kell. Sajnos az itteni fizetésemből nem tudnánk biztonsággal megélni, gyerekeimnek új suli stb. Nem tudom mit tegyek egyszerűen nem vagyok most abban az anyagi helyzetben hogy elköltözzünk. Kirakhatnak minket? Csak a tavaszt szeretném megvárni ( egyébként is arról volt szó hogy addig maradunk) hogy beköltözhetőre rakjam a házat. Ideiglenesen be vagyunk hozzájuk jelentkezve.



szept. 8. 19:27
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
25%

Huh, bazzeg, ilyen rokon mellett már nem is kell ellenség 😅


Amúgy kitehet, ha nagyon akar. Nincs tulajdonrészetek. Max télen nem.


Amúgy mi a baja, próbáltátok megbeszélni vele, hogy min faragjatok? Zajosak vagytok? Vagy mi a nyűgje?

szept. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 SZTANN ***** válasza:
83%

Joga van kitenni, elvégre az ő saját háza. Az unokái téged nem védenek meg, a gyereket állami gondozásba veszik, ha nincs megfelelő lakhatásotok.

Nagy butaságot csináltatok, mindent otthagyva "remény" alapon. Sürgősen költözzetek a saját házatokba (csináljátok meg), vagy adjátok el így, vegyetek jobb helyen valamit - vagy bérlet.

szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
77%
Azért én meghallgatnam a másik felet is.
szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
73%

Kidobhat persze, hiszen az ő háza, a gyereket pedig nem kötelező nektek nevelnetek. Elveszik, addig megy ideiglenes szülőkhöz vagy rokonokhoz, és miután képesek vagytok biztosítani a körülményeket, visszakapjátok.


Semmi extra. Én mondjuk eleve nem fogadnék be három másik főt a házamba, mert ezer százalék a nyakamon akarnának ragadni :D

szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk SEMMIT nem írsz, miért akar kirakni.


Bocs, "csak úgy" nem szabadulnék senkitől. Nyilván nyomós oka van rá, amit szépen elsunnyogsz.

szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
84%

Ja, bocs, ÖT másik főt a házamba...


#44

szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
28%
Na megint egy ilyen mocsok anyós kamukérdés.
szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
73%
Plusz 5 fő persze, hogy zavar. Minek adtad fel a jó melóhelyet. Semmire csináltatok 3 gyereket. Sorozatos rossz döntések. Bocs, de be se fogadták volna. Minek anyós mellé költözni? Minek???? Az ország másik végébe?
szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
0%
Kirakhat, de azt nem értem, hogy miért ajánlja fel a segítségét, ha ilyen. Kevés az infó, mi az, hogy 1 hónap múlva kirúgja a saját unokáit? Ez elég sajnálatos amennyiben nem kamu az egész.
tegnapelőtt 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
45%

49


Is erős a mondás, hogy látva ismerik meg egymast?

tegnapelőtt 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!