Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Figyelt kérdés

A feleségemmel és a 3 fiammal albérletben éltünk. Vettünk egy házat a családaink közelében az ország másik végén és pénzhiány miatt a felújítást félbe kellett hagynunk. Kb másfél hónapja az anyósom felajánlotta hogy költözzünk hozzájuk mert úgy megmarad az albérlet pénz és a rezsinek is csak a felét kell fizetni illetve közel leszünk a házhoz hogy tudjuk újítani.

Kb 1 hónapja el is költöztünk, fölmondtam az amúgy jól fizető munkahelyemen a gyerekeim új iskola nekem új munkahely stb. Most benyögte az anyósom hogy zavarjuk őket (plusz mindenféle igaztalan vád) és keressünk albérletet mert mennünk kell. Sajnos az itteni fizetésemből nem tudnánk biztonsággal megélni, gyerekeimnek új suli stb. Nem tudom mit tegyek egyszerűen nem vagyok most abban az anyagi helyzetben hogy elköltözzünk. Kirakhatnak minket? Csak a tavaszt szeretném megvárni ( egyébként is arról volt szó hogy addig maradunk) hogy beköltözhetőre rakjam a házat. Ideiglenesen be vagyunk hozzájuk jelentkezve.



szept. 8. 19:27
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
85%

Most a házatok nem az anyósék közelében van? Miért kellene a gyerekeknek másik iskola?

Egyébként meg tökéletesen érhetö, ha 5 plusz ember túl sok, anyós simßan elküldhet.

17-es: a szülö dolga megoldani a gyerekei elhelyezését, ha erre nem képes, a gyámhatóság elveszi öket a szülöktöl. A nagyszülök nem kötelesek ott tartani öket.

szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj, de ez gyenge kamu
szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
Hát nem túl szoros és mivel iskolások és értik már ezt az egészet nem is szeretnének túl szoros kapcsolatot... :D
szept. 8. 21:25
 24/54 anonim ***** válasza:
89%

21


A-ban laktak albiban, de B-ben vettek házat. Mindenki B-ben el.

szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
83%

Ez eddig rendben, de a kérdezö most valamelyik utolsóbb kommentjében írja, hogy ha az anyóstól elköltöznek, a gyerekeknek másik iskolába kell átiratkozni - és ez az, ami érthetetlen. Ha mindenki B-ben él most, a gyerekeknek nem kell iskolát váltaniuk.

Meg szerintem a házat is fel lehet úgyis újítani, ha benn laknak, legfeljebb nem az egészet használják és részletekben újítják fel

szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
12%

25


Nem. A kerdesben irta le: "Kb 1 hónapja el is költöztünk, fölmondtam az amúgy jól fizető munkahelyemen a gyerekeim új iskola nekem új munkahely stb."

szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
81%

Az hogy be vagytok hozzá jelentve nem sokat jelent

Mint tulajdonos ki tud tenni, akár erőszakkal is

Tudom hogy nem sok esély van rá, de bérlet szerződést nem kötöttek? Vagy valami írásos bizonyíték van hogy ő azt ígérte hogy tavaszig maradhattok?

A gyereket ki teheti az utcára, mert jogilag nem ő felelős értük, hanem a szüleik akiket velük ugyan úgy kirak.

Amúgy ez nagyon szemétláda viselkedés anyósodtól. Adott már időpontot hogy pl október elsején nem akar már titeket ott látni, vagy csak mondta hogy költözetek el?

szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
82%
Költözzetek be a házba, bírjátok ki tavaszig olyannak, amilyen, aztán tavasszal, kora nyáron költözzetek a kertbe, sátorba,és újítsátok. Anyós csőbe húzott titeket, majd ha megszüntetitek vele a kapcsolatot, észbe kap.
szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
79%
De a házba ha pl fűtés nincs akkor mit csinálnak?
szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
10%
Azért jó lenne ám anyóssal zöld ágra vergődni, nem csak egyszerűen megszakítani vele a kapcsolatot...
szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!