Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Figyelt kérdés

A feleségemmel és a 3 fiammal albérletben éltünk. Vettünk egy házat a családaink közelében az ország másik végén és pénzhiány miatt a felújítást félbe kellett hagynunk. Kb másfél hónapja az anyósom felajánlotta hogy költözzünk hozzájuk mert úgy megmarad az albérlet pénz és a rezsinek is csak a felét kell fizetni illetve közel leszünk a házhoz hogy tudjuk újítani.

Kb 1 hónapja el is költöztünk, fölmondtam az amúgy jól fizető munkahelyemen a gyerekeim új iskola nekem új munkahely stb. Most benyögte az anyósom hogy zavarjuk őket (plusz mindenféle igaztalan vád) és keressünk albérletet mert mennünk kell. Sajnos az itteni fizetésemből nem tudnánk biztonsággal megélni, gyerekeimnek új suli stb. Nem tudom mit tegyek egyszerűen nem vagyok most abban az anyagi helyzetben hogy elköltözzünk. Kirakhatnak minket? Csak a tavaszt szeretném megvárni ( egyébként is arról volt szó hogy addig maradunk) hogy beköltözhetőre rakjam a házat. Ideiglenesen be vagyunk hozzájuk jelentkezve.



szept. 8. 19:27
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
80%
Igen, mivel szívességi lakáshasználó vagy, kirakhat, de úgy tudom, adni kell néhány napot, nem egyik napról a másikra. Viszont, ha novemberig (nov.15-ig?) sikerül kihúzni, akkor utána április 15-ig nem rakhat ki. (Jogilag bérlővel azonos jogaid vannak).
szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
15%
És a saját unokáit is kirakhatja az útra jogilag?
szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
89%

#12

Igen mert jogilag nem felelős értük. A szülő felelőssége, kötelessége hogy a gyerekének megfelelő élhetési körülményeket biztosítson.

Illetve bárkit ki tud dobni az ember a saját házából. Tény hogy vannak genyó esetek, de ha jogilag nem felelős az ott lakóért (nem szülő, nem gyám, nem gondnok) akkor ki tud rakni akárkit.

szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Apám albérletben lakik de minden félrerakott pénzét a házunkba tolta hogy ezzel segítsen, bátyám másik megyébe köktözött szóval Ő sincs most abban a helyzetben, anyámék éppen 1 hete fejezték be a teljes felújítást, még örültem is hogy most akkor most tudnak fizikailag segíteni, csakhát az Ő házukba nem férnénk el semmiképpen. Komolyan minden összejött. A keresztfiam küld még valamennyit de ő most akar házat venni (de még így is tud segíteni pedig nem feltétlen áll úgy anyagilag). Apám nagyon kitesz magáért hogy segítsen. Az a baj hogy ki tudnám fizetni a kauciót meg a lakbért meg minden, de akkor a házamból egy jódarabig nem lenne semmi, plusz akkor még egy költözés és iskolaváltás pluszban és már így is aggódok a gyerekeimért. Arra pedig hogy a feleségem mit szól hozzá annyi hogy szóhoz se jut. Teljesen le van sújtva. Azért igyekszek a haragomat visszafogni hogy kíméljem őt. Biztos sokkal rosszabbul van mint én. Ahogy mondta a családját az anyja kezébe rakta és ezt tette. Soha többé nem akarja látni. Mondta hogy ha kidob az anyós akkor soha többé nem fog vele beszélni, így is vállalta az anyós.
szept. 8. 21:08
 15/54 anonim ***** válasza:
87%

Azért ha EGY HÓNAP után ennyire elege van belöletek, akkor valami nagy zür lehet veletek!

Egyébként jogában áll kitenni benneteket, ha jó fejek, adnak két hetet.

szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
77%
Vigyázz a feleségedre, ne hagyd, hogy rámenjen a házasságotok!
szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
9%
12es vagyok,nem értem egy kérdés miatt minek kellett lepontozni xd... na mindegy... de nem úgy van törvényileg hogy gyereket az utcára nem lehet tenni?
szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán komolyan gondolta az anyós azt hogy odaköltöztök? Nem csak a szája járt és ti komolyan vettétek?

Amúgy biztos az anyós nem realizálta hogy mennyi változással jár ha egy 5 fős család odaköltözik. Aztán jött a valóság és nem bírja/akarja kezelni.

Ha tavasszal költöztök az leghamarabb is szűk hat hónap. Ha egy hónap sok neki akkor annyit nem bír ki.

Ha pedig mégis, halála napjáig felhozzná ezt nektek hogy bezzeg ő segített rajtatok mikor kellett.

Gyerekek milyen időssek? Nekik milyen a kapcsolat a nagymamával? Gondolom nem olyan szoros, hogy eddig az ország másik felében éltetek egymástól

szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
76%

17


Szivessegi lakashasznalot barmikor.

szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:

15-ös

Meg se fordult a fejedbe, hogy nem velünk? Nem foglak győzködni, higgy amit akarsz...

szept. 8. 21:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!