Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Kidobhatnak jogilag az anyósomék?

Figyelt kérdés

A feleségemmel és a 3 fiammal albérletben éltünk. Vettünk egy házat a családaink közelében az ország másik végén és pénzhiány miatt a felújítást félbe kellett hagynunk. Kb másfél hónapja az anyósom felajánlotta hogy költözzünk hozzájuk mert úgy megmarad az albérlet pénz és a rezsinek is csak a felét kell fizetni illetve közel leszünk a házhoz hogy tudjuk újítani.

Kb 1 hónapja el is költöztünk, fölmondtam az amúgy jól fizető munkahelyemen a gyerekeim új iskola nekem új munkahely stb. Most benyögte az anyósom hogy zavarjuk őket (plusz mindenféle igaztalan vád) és keressünk albérletet mert mennünk kell. Sajnos az itteni fizetésemből nem tudnánk biztonsággal megélni, gyerekeimnek új suli stb. Nem tudom mit tegyek egyszerűen nem vagyok most abban az anyagi helyzetben hogy elköltözzünk. Kirakhatnak minket? Csak a tavaszt szeretném megvárni ( egyébként is arról volt szó hogy addig maradunk) hogy beköltözhetőre rakjam a házat. Ideiglenesen be vagyunk hozzájuk jelentkezve.



szept. 8. 19:27
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
75%

Anyósnak erre minden joga megvan, elvégre a saját házában azt enged lakni, aki neki megfelelö. Az ideiglenes bejelentés semmire sem jogosít téged.

Ettöl függetlenül igen hülye voltál, hogy egy jó állást feladtál egy teljesen bizonytalan helyzetért, a gyerekeidet kiszakítottad a megszokott környezetböl, szóval te sokkal inkább hibás vagy, mint az anyós.

szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
88%
természetesen
szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Gondoltam azért az unokáival meg a lányával ezt nem csinálná meg, de látom változik a világ...
szept. 8. 19:53
 4/54 anonim ***** válasza:
97%
Igen, kirakhat és nincs jogalapod megtámadni. Mennyire lakhatatlan a ház? Akár egy szobát befejezni és oda cuccolni, aztán lépésenként haladni jobb lenne.
szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
49%
Gyerekkel együtt kirakhatja?...
szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
91%
Ki bizony.
szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
13%
És ahhoz mit fog szólni a gyermekvédelem?
szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Már majdnem kész, viszont ha valmi elcsúszik nem mard pénzem az albérletre, illetve ha albérletbe megyek, nincs pénzem a fölújításra...
szept. 8. 20:34
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

Ha majdnem kész, bírjátok ki anyósnál még egy ideig!

"Most benyögte az anyósom hogy zavarjuk őket (plusz mindenféle igaztalan vád) és keressünk albérletet mert mennünk kell."

Ígérjétek meg, hogy nem fogjátok zavarni őket, és tényleg fogjátok vissza magatokat! Ha ez nem elég neki, akkor csináljatok úgy, mint akik albérletet keresnek, csak nem találnak - és közben ezerrel menjen a felújítás, hogy minél előbb költözhessetek!

szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
84%

Kirakhat és nektek még jogotok sincs reklamálni. Akár rendőrséget is hívhat hogy kitegyen titeket a saját házából.

A gyerekvédelem ha a gyerekeknek nincs biztonságos, biztos lakóhelye akkor elvehetik a szülőktől. És csak kemény ellenőrzés után adják vissza.

Mondjuk a gyereknek ép elég változás az új város, az új suli stb

Jóhiszemű és naív voltál.

Feleséged mit szól az anyja viselkedéséhez?

Amúgy én ezek után ha kész a házam tuti nem engedném hogy átlepje a küszöböt


Írtad hogy anyagilag nem álltok úgy hogy albérletbe menjetek. Hát oljátok meg valahogy, kölcsön vagy hitel vagy bármi, mert ha az anyós él a jogával hogy kitesz titeket és csak az utca az opció akkor a gyerekeiteknek lesz a legrosszabb.

szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!