Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Túlreagàlom a kialakult...

Túlreagàlom a kialakult helyzetet?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok házas. Ő legalább 15. Ennyivel is több tapasztalata van főzés terén. Egyébként is egy kis konyhatündér. Befőttet rak el télire, süteményeket süt, rendszeresen vendégséget csinál, stb. Én nem vagyok ilyen jártas a konyhában, de éhen nem halunk azért. Tavaly nem sikerült a töltött káposztám, mert kevés fűszert raktam bele. Életemben először csináltam és nem tudtam még az arányokat. Férjem azért hősiesen megette. Bár valóban nem volt semmi ize. Egyébként tökélletes volt, csak iztelen. Közben megemlitette a sógornőmnek, hogy nem sikerült. Sógornőm most azt találta ki, hogy menjek el hozzájuk karácsony előtt és majd ő megmutatja, hogy kell csinálni. Van nekik minden hozzávaló, ne vigyek semmit és majd ő megcsinálja. Nekem csak itthon meg kell főzni.


Hát ebből én nem kérek. Eléggé megalázónak gondolom, amit felajánlott és eléggé megbántott ezzel. Először is, ha lenne gondom, akkor is inkább anyukámhoz fordulnék segitségért. Másodszor meg, miért akar helyettem főzni? Ok. Először nem sikerült, de másodszorra majd sikerül. Harmadszor meg én sem szólok bele, hogyan főz, ő sem tegye.


Jogosan érzem magam megbántva ezzel a gesztusával?


Férjem szerint csak felfújom a dolgot, mert csak segiteni akar.


szept. 7. 16:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Én simán megkértem már anyósat is, hogy mutassa meg, hogy csinál bizonyos kajákat, mert jól főz, szeretném, ha az enyém is olyan finom lenne. Nincs ebben semmi, ha az ember tanul mástól, nem csak anyádtól lehet tanulni a világon.


Nekem pl. angolkertem van, én is ajánlottam már fel ismerősömnek, aki szép kertet akart, de nem értett hozzá, hogy segítek sz9vesen megtervezni neki. Nem azért, mert balf*sznak gondolom, hanem láttam, hogy neki nem megy, szimpla jószándékból akartam segíteni.

szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez mond szép és jó, de akkor már ha elmész, akkor ne csak ő csinálja és mutassa, hanem inkább te csináld az ő instrukciói alapján. Így simán megtanulod. Amúgy meg nem megalázó, hanem kedves gesztus, hogy segíteni akar.
szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tanulunk meg főzni, hogy időnként elrontjuk. Nem jó, ha más csinálja meg helyettünk, még akkor sem, ha nézzük közben. Adhat tanácsot a fűszerezéshez, az hasznos lehet, de maradjon meg az önállóságod. Amúgy meg bárkivel előfordulhat, hogy valami nem úgy sikerül, ahogy vártuk. Ha ízetlen lett, akkor jobban kell fűszerezni. A sóval vigyázni kell, mert a savanyú káposzta is sós. Ha egyébként szereted azt, amit főzöl, akkor tudod, milyennek kell lennie, és sikerül
szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, én nő vagyok, nem fiatal, és tudok főzni. De elfogadnám, egy együtt főzőcske még jól is elsülhet, dumáltok addig.

Fogadd el:))

szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Rendes nő, hogy segíteni szeretne. De természetesen bele kell, hogy köss. Kati, köszönöm, nem kell megmutatnod, egyedül szeretném megcsinalni. Ennyi. Probléma megoldva
szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mint írtam, hogy àtt gondoltam ès szívesen fogadom a segítséget.
szept. 7. 18:01
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
De mennyivel jobb lenne ha valaki tanitana. Gyorsan megtanulnad ami kell. Es remekelhetsz a ferjednek. A sogorno jot akar fogadd el a felajanlast.
szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Nő vagyok, de örülök, ha újat tanulhatok - a hozzád hasonlóan minden apróságon megsértődő embereket viszont tudatosan elkerülöm.
szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem
tegnapelőtt 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, elkuldte

Szoval szerintem ez egy pozitiv dolog, a szandekait nem tudom de tanulsz fozni 🤷🏽‍♀️

Mivel feleseg vagy ezert tudnod is kell, ezt tartsd szem elott, ne a buszkesegedet es mellesleg siman lehet hogy puszta joszandekbol akar megtanitani.

tegnapelőtt 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!