Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is túlreagálom?

Szerintetek is túlreagálom?

Figyelt kérdés

17/L vagyok. A szüleimmel élek, pár utcányira lakik az anyai nagymamám, aki elég ambivalens személyiség. Nem tagadom, hogy nagyon jószíve van, anyámért tűzbe menne, bár ha összevesznek, simán le.urvázza. Apámat mindig nagyon utálta, bár igazából szerintem senki se lenne neki elég jó vő.


Emellett van egy anyai bácsikám, akiért mindig is odáig voltam (normális értelemben), anyám, apám is nagyon szereti. A nagyanyámmal viszont nagyon viharos volt mindig is a viszonya, a saját bevallása szerint mert anyám több szeretetet kapott, meg olyan sztorikat mesélt a nagyanyámról, hogy őt kizárta éjszakára télen, meg a havi vérzéskor sokszor késsel kergette őket.


Mostanában kezdek el felnőttebb fejjel gondolkodni (van még hová fejlődni). Nagyon megdöbbentett, amit a bácsikám mesélt. Anyámat megkérdeztem, ő azt mondja, egy idő után mindent el lehet felejteni. A nagymamámat tegnap megkérdeztem, ő hisztérikusan reagált, hogy hogy képzelek ilyet.


A lényeg, hogy szombaton nagymamámnál aludtam volna, amihez most nem igazán fűlik a fogam, egyrészt, mert mivel a bácsikámat nagyon szeretem, és máig fáj neki az anyja viselkedése, nekem pedig a bácsikám traumája fáj. Kettő, kicsit félek attól, hogy nagyanyám bekattan valamitől (már bőven nem menstruál, de elég idegbajos típus), és ki tudja mi lesz.


2021. ápr. 26. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

egy idő után mindent el lehet felejteni


Most egy kicsit hanyagold az öreget.

2021. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tarthatsz egy kis szünetet a látogatásokkal. De egy idő után csak beszéld meg vele, normálisan. Ha akarod hívd oda anyukádat ha őt annyira szereti. Viszont ha még ezután se változik én ráhagynám
2021. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Én sem mennék át, vagy leaglábbis nem egyedül, és főleg nem ott aludni. Mondd meg nyugodtan a szüleidnek, hogy emiatt nem akarsz vele lenni, meg fogják érteni. (Remélhetőleg. Ha meg nem, akkor szimplán nem mész át, 17 éves vagy, ezt már te döntöd el.)


Az "egy idő után mindent el lehet felejteni" dolog meg egy hatalmas maszlag.

2021. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmi közöd a kettőjük kapcsolatához, ha te eddig jól elvoltál nagymamáddal, nehogy már évtizedekkel ezelőtti dolgokon csusszony el a kettőtök viszonya.
2021. ápr. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!