Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Túlreagàlom a kialakult...

Túlreagàlom a kialakult helyzetet?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok házas. Ő legalább 15. Ennyivel is több tapasztalata van főzés terén. Egyébként is egy kis konyhatündér. Befőttet rak el télire, süteményeket süt, rendszeresen vendégséget csinál, stb. Én nem vagyok ilyen jártas a konyhában, de éhen nem halunk azért. Tavaly nem sikerült a töltött káposztám, mert kevés fűszert raktam bele. Életemben először csináltam és nem tudtam még az arányokat. Férjem azért hősiesen megette. Bár valóban nem volt semmi ize. Egyébként tökélletes volt, csak iztelen. Közben megemlitette a sógornőmnek, hogy nem sikerült. Sógornőm most azt találta ki, hogy menjek el hozzájuk karácsony előtt és majd ő megmutatja, hogy kell csinálni. Van nekik minden hozzávaló, ne vigyek semmit és majd ő megcsinálja. Nekem csak itthon meg kell főzni.


Hát ebből én nem kérek. Eléggé megalázónak gondolom, amit felajánlott és eléggé megbántott ezzel. Először is, ha lenne gondom, akkor is inkább anyukámhoz fordulnék segitségért. Másodszor meg, miért akar helyettem főzni? Ok. Először nem sikerült, de másodszorra majd sikerül. Harmadszor meg én sem szólok bele, hogyan főz, ő sem tegye.


Jogosan érzem magam megbántva ezzel a gesztusával?


Férjem szerint csak felfújom a dolgot, mert csak segiteni akar.


szept. 7. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Huszonévesen én is így reagáltam volna, mint most te. Közel a 40-hez pedig úgy, hogy csinálja meg nyugodtan, legalább ingyen van.
szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Eszembe nem jutna átmenni. Ossza az észt otthon, a családjának. Nem sikerült, nem lett tökéletes? És akkor. Majd legközelebb jobb lesz, ha nem tökéletes, gondolom akkor is ehető. Majd sikerül ahogy sikerül. Előbb-utob több rutinod lesz neked is.
szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem reagálod túl.

Én 20 évesen és most 54 évesen is udvariasan elhárítottam volna a "segítségét".

Amúgy sem bírom a töltött káposztát.

szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Némi irígységet érzek az írásodban, valószínűleg nem túl jó a kapcsolatotok. Ha az lenne, nem így reagálnál a felajánlásra.
szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is felfújod, a sógornöd segíteni akar, fözös dolgokat úgy lehet megtanulni, ha élöben látod, hogy készül, meg közben látsz "trükköket", amiket nem is említene, mert eszébe sem jut, hogy érdekes lehet számodra is.

Másrészt meg munka nélkül meglenne a kaja, a következö évben meg már neked is megy.

szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van lehet kicsit túlreagálom
szept. 7. 17:28
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Ferfi vagyok, de pld ha valaki felajanlana, hogy megtanit valamire én örülnék neki, mert a tudást vagy sajat károdon szerzed meg vagy elég dragán

Sztem tulreagalod.

szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg túlreagálod. Szerintem semmi rosszindulat mimcs benne, szimplán segíteni akart, nem értem, ebben mi a bántóm
szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Rendben, igazatok van kicsit túlreagàltam mert irigylem hogy ő jobban főz mint én. De akkor szivesen fogadom a segítséget tőle.


Köszönöm

szept. 7. 17:40
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Én nő vagyok, és örülnék, ha valaki megtanítana erre a kajára mert még nem főztem.
szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!