Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem húga tönkreteszi a...

A férjem húga tönkreteszi a családot, de miért nem tesz senki semmit?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy húga, nevezzük Krisztának. Kriszta 27 éves és semmit nem csinál azon kívül, hogy a családot tönkreteszi.

Drogozik, piál, hazudozik és nem dolgozik. Mármint hazudik, hogy dolgozik miközben nem. Anyósom már rég levette volna róla a kezét, de apósom mindig megsajnálja és csak kifizetik újra az albérletet, és egy újabb hónapot fizetnek neki. Ez megy lassan 10 éve. Rendőrségi ügyek, balhék, verekedések stb.

Ha nem anyósomékat nyírja akkor a férjemet kezdené. Na viszont itt jön a másik dolog. Gondolom nem meglepő, hogy engem utál, az életünkre borzasztóan irigy.

Sok minden volt már, de 4 hónapja kért volna a férjemtől 1 milliót, mert valakinek tartozik és hát anyósoméktól nem tud kérni.

A férjem se hajlott rá, de én egyenesen megmondtam, hogy nem engedem. Fenyegetőzött, éjszaka részegen jött a házunk és és ordibált. A rendőrséget rá hívtam és úgy vitték el.

Azóta a helyzet ugyanaz, vagy rosszabb. De mivel tudja, hogy mindig kihúzzák a szarból soha nem fog változni,mert biztosra veszi, hogy bármit csinálhat nincs következménye.

Mi az incidens óta egyszer találkoztunk vele. Anyósom panaszkodik folyamatosan, nagyon sajnálom őt emiatt.


júl. 14. 09:41
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a helyzettel csak ugy tudsz kezdeni valamit, ha erzelmileg kivonulsz belole. Amig apos penzeli a csajt, addig miert valtozna meg?
júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
92%
Anyós panaszkodásat nem kell végighallgatnod. Leszív teljesen, valtoztatni nem fognak. A legjobb lenne ha mindenki hagyná a fenébe a családból. Az is leszív ha mindig ez a téma,és anyós is ezen rágódik.
júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
89%

Após 10 éve ássa a saját, mentális beteg lánya sírját. "Jóember" köntösben. Felfogni nem tudom, hogy létezhet, hogy egy teljes család minden tagja látja a valóságot, tudja az igazat, de engedi, hogy após szakadékba lökje a lányát. Mert igen, azt teszi. A teljes családnak kellene szembesíteni a lányt együtt, egy időben. Drága Kriszta, az eddigi történet itt és most ért véget. Tessék, három cím van a papíron, ezekből választhatsz, kezelésre van szükséged. Elkísérünk, fizetjük a költségeket, te pedig befekszel elvonóra. Ezt az esélyt egy hónapig adjuk meg neked. Azután mindenki zárat cserél, telefonszámot vált. Itt változás lesz, változni pedig neked kell. Nekiállhatsz sikogatni, fenyegetőzni, egyikünknél sem mész vele semmire. A bőgéssel sem. Nem lehet téged sajnálni, hisz te sem sajnálsz minket.

Előtte apósnak elmondani ha megint megpróbál magánakciózni, minden kapcsolatot megszakítotok vele mindannyian. Ide már rég szakember kell, nem ígérgetések.

júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
82%
Na, ezt jó bunkón ideböfögtem, bocsánat. Csak azt nem írtam le ami miatt ennyire felidegesítenek az ilyen "jó emberek". Mert majdnem mindenhol van egy ilyen. Ők állnak egyedül útjában az egyetlen jó megoldásnak. Annak, hogy végre szakember kerüljön a képbe. Megmagyarázhatnák mondjuk az ilyenek, miben hisznek, a csodában? Hogy az ő esélyosztogatásuk majd megoldja a mentális betegséget? A türelmük? Minden nappal csak ártanak, egyre romlik a lány állapota. Hú, de megráznám az ilyeneket...
júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
87%
Ez most kérdés, vagy inkább panaszkodás? Anyòsod, apòsod dolga, hogy hogyan viszonyul a helyzethet. Nem a te dolgod.
júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
63%

7-es, akkor meg szépen benyeled. Ennyi.


Én pl simán elköltöztem - saját házból, amit eladtam -, ugyanis ennyit rhadtul megér a lelki békém.


Persze, van, akinek mindenféle kifogásokkal ez nem opció, cserébe éveken át szpnak. Vagy évtizedeken keresztül, bár ez már az ő bajuk.


Amíg ott éltek, addig a drogos húgi az életetek része lesz, ha akarjátok, ha nem.

júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

26.

Támaszt? Mert egy senkiházit neveltek, aki tönkreteszi az életüket.

Hát, akkor neked ez a helyzet teljesen okés.

Áldozd fel a nyugalmadat egy idegen vénasszony miatt, hallgasd a sajnálkozását és tűrd egy szintén idegen részeg, drogos senkiházinak, hogy rendőrt kelljen ráhívni.

júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
24 az a helyzet ha az illető nem akar változni es szakemberhez fordulni, senki nem kötelezheti rá. Lehet az apja fejében az van hogy ha nem ad pénzt még jobban lezüllik, lehet sejti hogy nem fog változni. Nem tudom mennyire függő de egy pont után kb esélytelen leszokni, inkább egy d.gással szerez anyagot.
júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, neked ezt nem kell hallgatnod. Anyámék is traktálnak a gondjaikkal, ( ugyanazokkal az értelmrtlen h.lyeségekkel nem valós problémák) és sokszor még most is arra jövök rá hogy én minek hallgatom ezt. Olyanok ha megmondom hogy ez engem nem érdekel, elkezdik hogy őket sem csak..es mondják tovább. Na itt van az a pont ahol azt mondom hogy a nem érdekel azt jelenti hallani sem akarom. Persze sokszor en balga most is tovább hallgatom, valamiért az volt bennem hogy az segít, legalább jobban érzik magukat..de egyébként nem, és nem is akarják hogy jobban érezzék magukat, csak pörgetik ugyanazt.
júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
28, pont azt a pontot nem szabad megvárni. És az a pont 10 éve egyre csak közeledik.
júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!