Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem húga tönkreteszi a...

A férjem húga tönkreteszi a családot, de miért nem tesz senki semmit?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy húga, nevezzük Krisztának. Kriszta 27 éves és semmit nem csinál azon kívül, hogy a családot tönkreteszi.

Drogozik, piál, hazudozik és nem dolgozik. Mármint hazudik, hogy dolgozik miközben nem. Anyósom már rég levette volna róla a kezét, de apósom mindig megsajnálja és csak kifizetik újra az albérletet, és egy újabb hónapot fizetnek neki. Ez megy lassan 10 éve. Rendőrségi ügyek, balhék, verekedések stb.

Ha nem anyósomékat nyírja akkor a férjemet kezdené. Na viszont itt jön a másik dolog. Gondolom nem meglepő, hogy engem utál, az életünkre borzasztóan irigy.

Sok minden volt már, de 4 hónapja kért volna a férjemtől 1 milliót, mert valakinek tartozik és hát anyósoméktól nem tud kérni.

A férjem se hajlott rá, de én egyenesen megmondtam, hogy nem engedem. Fenyegetőzött, éjszaka részegen jött a házunk és és ordibált. A rendőrséget rá hívtam és úgy vitték el.

Azóta a helyzet ugyanaz, vagy rosszabb. De mivel tudja, hogy mindig kihúzzák a szarból soha nem fog változni,mert biztosra veszi, hogy bármit csinálhat nincs következménye.

Mi az incidens óta egyszer találkoztunk vele. Anyósom panaszkodik folyamatosan, nagyon sajnálom őt emiatt.


júl. 14. 09:41
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
73%
10 éve megy így. Ennek ellenére te úgy döntöttél, részese akarsz lenni ennek a családnak. Hát mit mondjak: így jártál. Max a költözés és teljes kapcsolat megszakítás a családdal lenne opció, dehat te ezt nem akarod.
júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
74%

"Röpködnek neki a 20-40 ezer ft-os hetente."

Honnan tudod? És + az albérlet?

De tényleg nem a ti dolgotok. Ha nem megy felétek, ne foglalkozzatok vele.

júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Anyósommal napi kapcsolatban vagyok, mindig mondja a dolgokat.
júl. 14. 10:38
 14/42 anonim ***** válasza:
90%
Akkor legközelebb kozlod anyossal: Kati néni, engem nem érdekel a Kriszta. Tessék a Jani bácsival megbeszelni, vagy elválni és megszakitani mindenkivel a kapcsolatot
júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
63%

13.

Hogy az ilyen sz@rháziak nem bírják magukat túladagolni...

Akkor nem kell a napi kontakt anyóssal.

Illetve semennyi, mert úgyis csak a panaszkodasból áll ki, a beragadt ostoba életük.

Nagy hiba volt valóban egy ilyen családhoz ilyen közel kerülni.

Én anyósékkal is megszakítanám a kapcsolatot.

Férjed is teljesen ignorálja a drogost is, meg az anyjáékat is, ha már csak egy ilyen senkiházit voltak képesek nevelni.

Amúgy agyilag biztos nem okés az ilyen, ha már 17 éves korától csinálja.

júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem anyósom, anyám helyett anyám.

Ahol tudunk lelkileg támaszt nyújtunk neki ebben a lehetetlen helyzetben.

júl. 14. 11:44
 17/42 anonim ***** válasza:
85%

Hát hallod, a 12. kommentre adott válaszodból derül ki, hogy voltaképpen mi is a te bajod ezzel a helyzettel! Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban!

Nem tudsz támaszt nyújtani neki, ha ők nem segítenek magukon. Csak kimaradni tudsz belőle! Nem dolgod az anyósodat megtámogatni a tehetetlen hülyeségében. Szállj ki ebből a témából. Felnőtt emberek, megoldják - vagy nem. Egy biztos: hogy nem neked kell.

júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
80%

Mikor anyósod elkezd osnaszkodni a Krisztára,te csak mondd meg a véleményedet róla. Azt amit tennél,és amit gondolsz. Kerek perec,ami a csövön kifér. Ennek aztán két féle következménye lehet. Az egyik,hogy a Kriszta mellett áll ki,és téged kiejt a kosarából. Következmény,hogy nem kell tovább hallgatnod a panaszait. A másik,hogy igazat ad neked,és elgondolkodik. Ha esetleg így lenne,akkor viszont támogasd abban,nehogy meggondolja magát.

A helyedben én sem költöznék el a te helyedben. Számomra ez azt jelentené,hogy egy senkiházi miatt én hunyádzkodjak meg.

júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Anyósom tudja a véleményem, meg is mondom neki nem kertelek. Ő egyet is ért velem. Sajnos apósom az aki mindezek ellenére úgyvan vele, hogy nem hagyhatják magára.
júl. 14. 12:39
 20/42 anonim ***** válasza:
92%
Ez az anyósod problémája. Nem a tied.
júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!