Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Férjem testvére bunkó velem 4...

Whatshername kérdése:

Férjem testvére bunkó velem 4 év és egy gyerek után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előrebocsátom, hogy hosszú lesz, de szerintem fontos a szitu megértése miatt!

Igazából nem várok megoldást, inkább csak kiventillálnám, illetve kíváncsi vagyok kívülállók véleményére, én már szerintem nem tudom objektíven személni a dolgot.


Férjem és én több mint 4 éve vagyunk egy pár, egy éve házasodtunk össze, januárban megszületett első közös gyermekünk. Férjem a szerelmem és a legjobb barátom egyben, mindent megbeszélünk, nagyon kedves, segítőkész, jó apa. Kissé konfliktuskerülő. A szüleivel jó a viszonyom, kedves emberek, a bemutatás óta kedvesen állnak hozzám, bár volt némi surlódás az esküvő kapcsán (hol nincs), de elfogadták ezt is, nem neheztelnek ránk.


Na de férjem testvére...férjemnek van egy bátyja, aki 5 évvel idősebb nála, 36 éves jogász. A megsimerkedésünk után fél évvel külföldre költözött, munka miatt, azóta kint él, évente 3-4-szer jár haza. Ő rajong a férjemért, legalábbis még most is úgy beszél hozzá, úgy becézi, mintha kisgyerek lenne (plusz úgy is kezeli néha). Kezdetben ez is idegesített, de már inkább csak mosolygok rajta. A szüleivel, akik mindent megadtak neki úgy beszél mint a kutyával, a köszönöm, kérem szót hírből sem ismeri, ugráltatja őket, elvárja, hogy most is mindenben segítsék, pl kifestette velük a szülei által vett lakást...az asztalnál, ha kávét "kér" akkor megkocogtatja a poharat...és anyósm ugrik és hozza (ő ilyen, ez más téma, még a régi családmodell uralkodik erőteljesen).

A kezdettől bizalmatlan velem, inkább csak elviselt. Egy ideig próbáltam jó benyomást tenni, kérdeztem a munkájáról, másról nem nagyon tudtam, ha átjött akkor direkt sütöttem sütit, azt kegyesen elfogadta. Aztán meguntam hogy levegőnek néz, konkrétan szerintem összesen ha két kérdése volt felém. Mindig úgy beszél a férjemhez, mintha egyedül lenne...minden ünnepekkor hazarepül, ilyenkor kell ezt elviselnem, eddig ki is bírtam azt az évi pár napot, max a férjemnek puffogtam négyszemközt. Férjem egyébként tisztában van a vele, ő azt mondja, a testvére ilyen és kész. Mondtam, hogy szerintem a bátyja egy tipikus nárcisztikus egoista, nem ellenkezett :)) Amikor kint voltunk és meglátogattuk a bátyját, akkor volt két olyan gonosz megjegyzése, amit már férjem sem tűrt, akkor mellém állt és jól kiosztotta (az egyik beszólás arra utalt, hogy én az öccse pénzére hajtok, a másik arról szólt, hogy én miért készülődöm annyit indulás előtt, itt anyósomat is sikerült ellenem hergelnie). Na ekkor eldöntöttem, hogy én, ha lehet minél kevesebb interakcióban szeretnék lenni ezzel az emberrel, amikor haza repült az újdonsült nőjével (külföldi, 40 éves szintén jogász nő), akkor kibújtam a találkozás alól a terhességemre hivatkozva.

Na és most, hogy megszületett a kisfiúnk mi változott? Semmi...UGYANÚGY levegőnek néz engem, akkor is, ha a gyerek rajtam csüng, KÖZBEN becézgeti, bóhóckodik a gyerekünknek...mert a gyerek az olyan mint az öccse, őt szereti...hiába az én gyerekem is...NA de én ezt nem bírom elviselni!! A hideg futkos a hátamon, amikor a gyerekemhez ér, meg felveszi, gügyög neki...eszembe jut, hogy milyen rosszindulatú és bunkó szokott velem lenni, és egyszerűen NEM akarom, hogy egy ilyenember a fiam közelében legyen...nem tudom, hogy a hormonok miatt reagálom le így, de egyszerűen nem megy...a fogamat össze kell szorítanom, hogy ne szólaljak meg...ja mert most én is úgy teszek, mintha nem létezne, HÁTHA leesik neki a tantusz, de semmi...


A fő bajom, hogy valószínűleg egyszer haza fog költözni, és akkor sűrűbben akarná látni a férjem és a gyerekünk. Amásik pedig, hogy nyáron hazarepül majd a nőjével, és gondolom jönnének babalátogatóba...én már most kész vagyok ettől idegileg, hogy majd itt kellne bájolognom egy általam utált személlyel és nőjével (aki persze nem akar gyereket soha), akire szintén nem vagyok kíváncsi. De persze férjem biztosan szeretné ezt, mert ő meg végtelenül udvarias és kedves.

Szerintetek jogos, hogy nem akarom látni őket? Vagy a férjem kedvéért viseljem el azt az évi pár alkalmat és kész? Na de mi van, ha majd hazaköltözik? Valahol határt kellene szabni, vagy kerek perec megmondnai neki, hogy minősíthetetlen a viselkedése? Ne büntessem a barátnőjét, mert ő nem tehet róla és legyek én a felnőttebb?


Köszi, ha eddig eljutottál, egy hős vagy!

Ha még véleményt is írsz, akkor szolgád leszek a túlvilágon! :D



ápr. 24. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:

51.

Azért nem érted, mert ennyi eszed van.

ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
0%

50.

Természettudományos Phd.

Na, az már valami!

Azért aranyásózik, mert maga is tudja, hogy teljesen haszontalan a diplomata, jogi tesze-tosza munkája, egy TT karoshoz képest.

ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit szeretnék, talán hogy bocsánatot kérjen az eddigiekért...de igazából az lenne a legjobb, ha valami csoda folytán leesne neki, hogy nem szívesen látott a családi körünkben - a kötelező ünnepek alatti látogatásokat mondjuk nem számolva.

Ha rádöbbenne, hogy mennyire gyerekes és arrogáns (haha). Legszívesebben kiosztanám én is, de eddig csak a férjem tette ezt meg (vannak tökei köszöni szépen), amikor már tényleg átlépte a határt a pénzes beszolással.

ápr. 24. 21:38
 54/68 A kérdező kommentje:
Ja és kb minden nap követeli, hogy küldjünk képet a gyerekről (közös csetbe szoktunk a nagyszülőknek, mert ők is messzebb laknak, ritkán látják),de sajna sógor is a chatben van...
ápr. 24. 21:41
 55/68 anonim ***** válasza:
87%

"ha valami csoda folytán leesne neki, hogy nem szívesen látott a családi körünkben"


De leírásod alapján a férjed szívesen látja, csak te nem.

ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
23%

56.

Na, csak igazunk lesz itt a pedó vonallal.

Miért akar ez, a gyerekről képet?

Nem csodálom a viszolygásod.

El kell takarítani az életetekből. Ez nem fog bocsánatot kérni, meg tudod kinek kellene a nyálazása, meg a sunyi "belátása".

Amúgy mit keres állandóan, a közös nagyszülős chatben?

ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
62%

De miert kerjen bocsanatot ?

Mert nem kedvel ?


O se kedvel te se kedveled.

Minek szitod a balhet ? Hisztibol ?

Ha jon te elkuldod a ferkedet es a gyereket vele talalkozni es pont.

Kozos csaladi murin meg elkerulod.


En 12 eve ebedelek havi 2x3x anyosomnal es mindezido alatt aposommal a koszonesen kivul nem beszelunk. Na nem azert mert bunko vagy mert rosszban vagyunk, hanem annyira kulonbozunk, hogy egyszeruen nincs kozos temank. Es kicsit maganak valo ficko amugy is.


Szoval mi akadalyoz meg abban , hogy

1: ne talalkozz vele

2: a csaladi bulikon ne foglalkozz vele

ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
80%

Azt se ertem, hogy az unokaoccset miert ne szerethetne attol hogy teged nem kedvel ?

En is utalom a sogorom, egy igazi f@aszkalap. Az unokahugaimat viszont imadom. 🤷‍♀️

ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
2%

Nem tudom hogy minek kell gyereket szülni, meg minden ha ilyen szar a kapcsolatod. A párodnak kellene kiállnia melletted és rendbe tenni a testvérét. Ha meg ilyen bunkó a testvére, akkor nem kellene beengedni hozzátok.

Ki a fontosabb, te vagy a testvére?

A testvére. Ezen egy gyerek se változtatott. A kedves párod is semmibe néz, mivel nem áll ki melletted. A saját otthonodban se vagy otthon, megtűrt személy vagy, a bunkó tesóka előbbre való.

Talán mérlegelni kellett volna a helyzetet mielőtt potyogtatod kifele a gyerekeket..

ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
74%
De még mindig nem értem, hogy kéne a férjének kiállnia mellette? Megmondani a testvérének, hogy vagy bájologsz és beszélgetsz a feleségemmel holnaptól vagy megszakítom a kapcsolatot?
ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!