Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Férjem testvére bunkó velem 4...

Whatshername kérdése:

Férjem testvére bunkó velem 4 év és egy gyerek után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előrebocsátom, hogy hosszú lesz, de szerintem fontos a szitu megértése miatt!

Igazából nem várok megoldást, inkább csak kiventillálnám, illetve kíváncsi vagyok kívülállók véleményére, én már szerintem nem tudom objektíven személni a dolgot.


Férjem és én több mint 4 éve vagyunk egy pár, egy éve házasodtunk össze, januárban megszületett első közös gyermekünk. Férjem a szerelmem és a legjobb barátom egyben, mindent megbeszélünk, nagyon kedves, segítőkész, jó apa. Kissé konfliktuskerülő. A szüleivel jó a viszonyom, kedves emberek, a bemutatás óta kedvesen állnak hozzám, bár volt némi surlódás az esküvő kapcsán (hol nincs), de elfogadták ezt is, nem neheztelnek ránk.


Na de férjem testvére...férjemnek van egy bátyja, aki 5 évvel idősebb nála, 36 éves jogász. A megsimerkedésünk után fél évvel külföldre költözött, munka miatt, azóta kint él, évente 3-4-szer jár haza. Ő rajong a férjemért, legalábbis még most is úgy beszél hozzá, úgy becézi, mintha kisgyerek lenne (plusz úgy is kezeli néha). Kezdetben ez is idegesített, de már inkább csak mosolygok rajta. A szüleivel, akik mindent megadtak neki úgy beszél mint a kutyával, a köszönöm, kérem szót hírből sem ismeri, ugráltatja őket, elvárja, hogy most is mindenben segítsék, pl kifestette velük a szülei által vett lakást...az asztalnál, ha kávét "kér" akkor megkocogtatja a poharat...és anyósm ugrik és hozza (ő ilyen, ez más téma, még a régi családmodell uralkodik erőteljesen).

A kezdettől bizalmatlan velem, inkább csak elviselt. Egy ideig próbáltam jó benyomást tenni, kérdeztem a munkájáról, másról nem nagyon tudtam, ha átjött akkor direkt sütöttem sütit, azt kegyesen elfogadta. Aztán meguntam hogy levegőnek néz, konkrétan szerintem összesen ha két kérdése volt felém. Mindig úgy beszél a férjemhez, mintha egyedül lenne...minden ünnepekkor hazarepül, ilyenkor kell ezt elviselnem, eddig ki is bírtam azt az évi pár napot, max a férjemnek puffogtam négyszemközt. Férjem egyébként tisztában van a vele, ő azt mondja, a testvére ilyen és kész. Mondtam, hogy szerintem a bátyja egy tipikus nárcisztikus egoista, nem ellenkezett :)) Amikor kint voltunk és meglátogattuk a bátyját, akkor volt két olyan gonosz megjegyzése, amit már férjem sem tűrt, akkor mellém állt és jól kiosztotta (az egyik beszólás arra utalt, hogy én az öccse pénzére hajtok, a másik arról szólt, hogy én miért készülődöm annyit indulás előtt, itt anyósomat is sikerült ellenem hergelnie). Na ekkor eldöntöttem, hogy én, ha lehet minél kevesebb interakcióban szeretnék lenni ezzel az emberrel, amikor haza repült az újdonsült nőjével (külföldi, 40 éves szintén jogász nő), akkor kibújtam a találkozás alól a terhességemre hivatkozva.

Na és most, hogy megszületett a kisfiúnk mi változott? Semmi...UGYANÚGY levegőnek néz engem, akkor is, ha a gyerek rajtam csüng, KÖZBEN becézgeti, bóhóckodik a gyerekünknek...mert a gyerek az olyan mint az öccse, őt szereti...hiába az én gyerekem is...NA de én ezt nem bírom elviselni!! A hideg futkos a hátamon, amikor a gyerekemhez ér, meg felveszi, gügyög neki...eszembe jut, hogy milyen rosszindulatú és bunkó szokott velem lenni, és egyszerűen NEM akarom, hogy egy ilyenember a fiam közelében legyen...nem tudom, hogy a hormonok miatt reagálom le így, de egyszerűen nem megy...a fogamat össze kell szorítanom, hogy ne szólaljak meg...ja mert most én is úgy teszek, mintha nem létezne, HÁTHA leesik neki a tantusz, de semmi...


A fő bajom, hogy valószínűleg egyszer haza fog költözni, és akkor sűrűbben akarná látni a férjem és a gyerekünk. Amásik pedig, hogy nyáron hazarepül majd a nőjével, és gondolom jönnének babalátogatóba...én már most kész vagyok ettől idegileg, hogy majd itt kellne bájolognom egy általam utált személlyel és nőjével (aki persze nem akar gyereket soha), akire szintén nem vagyok kíváncsi. De persze férjem biztosan szeretné ezt, mert ő meg végtelenül udvarias és kedves.

Szerintetek jogos, hogy nem akarom látni őket? Vagy a férjem kedvéért viseljem el azt az évi pár alkalmat és kész? Na de mi van, ha majd hazaköltözik? Valahol határt kellene szabni, vagy kerek perec megmondnai neki, hogy minősíthetetlen a viselkedése? Ne büntessem a barátnőjét, mert ő nem tehet róla és legyek én a felnőttebb?


Köszi, ha eddig eljutottál, egy hős vagy!

Ha még véleményt is írsz, akkor szolgád leszek a túlvilágon! :D



ápr. 24. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
84%

30.

Jaj hagyjuk már ezt, amikor gyereket vállalt is tudta dumát.

Nyilván nem mond le azért a gyerekről, mert egy gyökér semmirekellő rokon van a családban. :D

Mostmár megvan a baba, a sógor meg takarodhat a nőjével oda, ahova valók.

Ennyi.

A férj meg a felesége, a gyereke anyjának!!! az érdekeit tartsa szem előtt, ne a nyomi tesóét, meg annak a ki tudja honnan összeszedett nőjéjét.

ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
17%

Téged ignoralt az anyukád ezert latod mindenhol csak az IGNORE IGNORET.

Menj es kérj segítséget kergemarha kór gyanúval, addig se vagy a gyakorin a süket tanácsaiddal!

ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
60%

Engem sem kedvel a férjem minden testvére, és nem is képzel rólam jót mindegyik. Ahógy az anyósomék sem mindig. Viszont a gyerekeimet szeretik, mert a férjemtől van.

Túl sokat gondolkodtok ezen a "iktassunk ki mindent/mindenkit az életünkből, ami egy kicsit is zavar". Nem körülöttetek forog a világ, a saját családotokon kívül senkit nem érdekeltek.


Nem szeret a sógor, anyós/após? És akkor mi van? Egy gonddal kevesebb. Beszólogat? Vissza szólok. Max veszekszünk egy jót, egy ideig nem beszélünk. DE! Attól még a férjem családja, a gyerekeim rokonai. Mert mi nem kedveljük egymást, ők kedvelhetik és látogathatják.


Nárcisztikus a sógor? Hát ennyi erőből ezzel a hozzáállással ti is azok vagytok, mert jujj, "jogász". És akkor mi van? Úgy ejted ezt ki, mintha szitok lenne, hogy valaki diplomás.

ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
25%

Jujci 2x beszolt 4 ev alatt , de amugy nem csesztet , csak siman nem kedvel...

Hat hercegno ki kell ábrándítsalak... Az eletben nem kedvelhet mindenki. Es nem szamit hany evig vagy feleseg meg mennyi gyereket szulsz. Ettol mivel lennel szimpibb neki.


Eleve evi 3x talalkoztok. Megteheted azt is, hogy a ferjef es a gyerek talalkozik vele te pedig nem.


De hisztikezni , hogy majd te jol megmutatod neki milyen az ha atneznek rajta meg a gyerekkel bohockodni, hogy elveszed tole.. hat ez szanalom mar ne is haragudj 😂

ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
29%

"Jaj hagyjuk már ezt, amikor gyereket vállalt is tudta dumát. "


Pedig ez a lényege a dolognak. Hogy nem utólag kell sírni olyan dolgok miatt, amiről előre tudtunk.


Felnőtt ember tisztában van vele, hogy amikor párt választ, akkor bizony ott lesz kikerülhetetlenül annak a családja is. Mert vele jár, ahogy a kérdezővel is a saját családja, bármilyenek is, ha ő tartja velük a kapcsolatot és elfogadja őket olyannak, amilyenek, ezt pedig tisztázza a társa előtt, akkor felesleges utólag keseregni.


A gyerekvállalás ugyanez, mikor valaki gyereket vállal, tudnia kell, hogy annak a gyereknek lesz másik szülöje is, akinek szintén vannak jogai, van beleszólása, döntése a gyerek dolgaiba. És ugyanúgy a gyerek is találkozni fog mindkét szülő családjával, bármilyenek is.


A kérdező mindezzel tisztában volt, ha neki nem tetszett ez a dolog, akkor még házasság és gyerekvállalás előtt tisztáznia kellett volna mindezt a férjével, nem később bedurcizni meg a gyereket felhasználni a bosszúállásra, mert sértve érzi magát, hát ez milyen már, az rendben van, ha ezt látja a gyerek, hogy ő eszközként van használva az anyja kezében?


Ha a kérdezőnek nem tetszik a sógora, akkor találkozzon vele évi 3-szor csak a férj a gyerekkel, neki nem közelező menni, vállalja fel, hogy sértve érzi magát, mert a Józsi ignorálja, de felesleges játszmázni, a gyereket eszköznek használni, kvázi zsarolni vele a férjét.

ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg 37 es, ha házastársam rokona sértegetni kezd egy idö utan, akkor mar kesö, lekésem a jogomról, hogy megvédjem magam es kikerüljem azt az embert?

Mert hat a ferjem/ pasim rokona.

Es ha rajövök egy idö utan, hogy egy furcsa, rohadt ember gyanús szokásokkal es lehet h pedo pl akkor megis áldozzam fel a gyerekem es kesz nincs jogom utólag észrevenni bármit es tenni bármiröl.

Kelkaposzta van a fejed helyett!

ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
16%

38


Miért lenne pedofil? Már kommentek óta írogatod a fas*ságod, állítsd már le magad. Vagy te vagy pedofil?

ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
32%

Jaj hogy jonnek ide a bunkok es a pedofilok ? 🤔


Azert az mas szitu .

A kerdezo sogora siman ignoralja. ( okeee olvastam 2x beszolt neki ) .

A sogor 4 eve , 2 eve , es most is ignorálja. Kerdezo szokja meg vagy szarja le , de ne a gyereket hasznalja fel.a piti kis bosszujahoz.


Simam ertse meg, nem kedvelheti mindenki.

O meg ne menjen at evi 3 talalkozora.

Szive joga azt mondani a ferjenek , hogy " oke Jozsi mivel Belaval nem birjuk egymast menjetek a gyerekkel egyedul en addig elmegyek moziba. Jo mukatast"


Ez annyira nehez ? 🤔

ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, se te se senki nem tud engem kényszeríteni, hogy valakit eltürjek/ kibírjak, ha velem az az ember paraszt, es engem aranyásónak nevez, lehet a férjem akárkije es a pápa is!

A kifacsart véleményed engem nem tudna kiszegezve tartani egy helyzetben, mint jezust, mert szerinted így a helyes!

Ha mar ö a ”párom”

Jogom van meggondolni magam es átértékelni infókat jogom van kilépni bármikor bármiböl, világos?

Es anyaként jogom es kötelessegem a gyerekem is megvedeni egy kétes minösegu embertöl, aki engem sérteget!

Fogd fel azzal a nehez fejeddel!

ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
26%
Es ezzel befejeztem, vitaminhianyos félnótásokkal többet nem vitazok!
ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!