Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Toleráljátok, ha valaki...

Toleráljátok, ha valaki "hirtelen haragú vagyok" jeligére elküld a pokolba?

Figyelt kérdés

Nekem van 1-2 családtagom, aki hirtelenharagúnak vallja magát. Ezáltal úgy gondolják, hogy felvannak jogosítva arra, hogy bárkit, bármikor elküldjenek a büdös francba, válogatott trágársággal, bárhol, bármikor bármennyi ember előtt, de olyan mértékben ahogy egy kutyával sem illik beszélni. Minden létező negatív jelzőt tabuk nélkül felhasználva, nagyjából ezt jelenti nekik a hirtelen harag.


Nekem ettől eleve hányingerem, van, és mondjuk az én egyik rossz tulajdonságom az, hogy haragtartó vagyok (na basszus).

Ezt abszolút komolyan is gondolom, és sokáig tartom a haragot.

Tisztában vagyok vele, hogy ez legalább annyira rossz szokás mint a fent vázolt tulajdonság, viszont sokszor igyekszem elengedni a büszkeségem, és inkább nem sértődök meg, mert bár azt tenném, de érzem hogy egy kicsit túlreagálás lenne.

Ellenben amikor már a büdös francba elküldenek bármilyen apróság miatt, akkor egyszerűen nem tudok nem megharagudni.


Viszont ez mindig úgy van előadva, hogy én hisztis, sértődékeny vagyok.

Közben meg ez nem teljesen igaz, tehát pl igaz történet alapján:

Megkérdezem a kedves családtagot, hogy mit mondott (mert nem hallottam, nem értettem) elkezd ordítani, hogy mi a fszt nem lehet ezen érteni, te süket gci hogy itt mindent százszor kell elmondani hogy a magadfajta nyomorult suttyó is megértse etc....

Mindezt azért mert őt aznap a munkahelyén kikezdték.

Aztán másnap úgy szól hozzám, mintha semmi sem történt volna.

Én pedig ignorálom, és még ezután is neki áll feljebb, hogy én mit sértődök meg.

Aztán megmondom, hogy bocs, én meg haragtartó vagyok, és most x hétig nem fogok veled beszélni, mert elegem van a tahó stílusodból.


A kérdés, hogy egy ilyen példa után, ha bármennyi időre is megsértődök, az nem teljesen jogos?Ez lenne a hiszti?


Mielőtt félreértés lenne alapvetően normális a családom, még ha ez nem is úgy jön le, meg ezek sem mindennapos dolgok, de 2-3 havonta van ilyen és nagyon unom.

Egy szó mint száz, én reagálom túl, vagy ez a normális, hogy igyekszem az ilyen embert ignorálni?


(nem élek ilyen emberrel egy háztartásban, de többnyire napi szinten találkozunk, vagy találkoznánk, ha én nem kerülném őket (az adott személyt) egy ilyen megnyilvánulás után)



2021. márc. 18. 16:02
1 2 3 4 5
 41/44 Bellatrix:3 ***** válasza:
0%
Nem állok le vitatkozni. Ez van le lehet pontozni mínuszba is részemről. Én a kérdésre válaszoltam. Elárulok neked valamit nincs igazad, hogy senki sem szereti az ilyen embereket ugyanis szeretnek elegen még olyanok is akikről te azt gondolnád, hogy nem süllyednek le az én szintemre. Nem csak két véglet van, de mondtam én ezt egy szóval is? Én az vagyok aki hírtelen küld el a búsba elég ordenáré stílusba a hétköznapokban is ilyen vagyok. Na bumm nem ettől leszek proli, de ti tudjátok. Különben sem én teszem ki a netre, hogy x vagy y bunkón vagy lekezelően beszélt velem ahelyett, hogy megbeszélném vele mi bajom. Szerintem ennél prolibb nincs amikor az interneten sírunk ahelyett, hogy tennénk a helyzet ellen. De kinek mi.
2021. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Gondold csak azt hogy szeretnek. Azok meg akik "idejérnak sírni, mert bunkón beszéltek velük"-na azok pont a tefajta bunkók miatt vannak kikészülve. És ez a csúcs: bunkó vagy valakivel, aki ezután pl. itt kipanaszkodja magát, te meg idejössz utána , hogy fikázd.
2021. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 Bellatrix:3 ***** válasza:
Nem jöttem utána jött magától és én csak a véleményt mondtam nem tudtam, hogy ez is bűn. Szerencse nem kell bizonygatnom senkinek, hogy ki szeret és miért.
2021. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
De, pontosan a szóhasználat és a trágár jelzők miatt lesz ez a stílus proli. Nem attól, hogy erélyesebben helyre teszed akit kell, hanem hogy e köré milyen jelzőket meg egyéb szavakat illesztesz.
2021. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!