Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Toleráljátok, ha valaki...

Toleráljátok, ha valaki "hirtelen haragú vagyok" jeligére elküld a pokolba?

Figyelt kérdés

Nekem van 1-2 családtagom, aki hirtelenharagúnak vallja magát. Ezáltal úgy gondolják, hogy felvannak jogosítva arra, hogy bárkit, bármikor elküldjenek a büdös francba, válogatott trágársággal, bárhol, bármikor bármennyi ember előtt, de olyan mértékben ahogy egy kutyával sem illik beszélni. Minden létező negatív jelzőt tabuk nélkül felhasználva, nagyjából ezt jelenti nekik a hirtelen harag.


Nekem ettől eleve hányingerem, van, és mondjuk az én egyik rossz tulajdonságom az, hogy haragtartó vagyok (na basszus).

Ezt abszolút komolyan is gondolom, és sokáig tartom a haragot.

Tisztában vagyok vele, hogy ez legalább annyira rossz szokás mint a fent vázolt tulajdonság, viszont sokszor igyekszem elengedni a büszkeségem, és inkább nem sértődök meg, mert bár azt tenném, de érzem hogy egy kicsit túlreagálás lenne.

Ellenben amikor már a büdös francba elküldenek bármilyen apróság miatt, akkor egyszerűen nem tudok nem megharagudni.


Viszont ez mindig úgy van előadva, hogy én hisztis, sértődékeny vagyok.

Közben meg ez nem teljesen igaz, tehát pl igaz történet alapján:

Megkérdezem a kedves családtagot, hogy mit mondott (mert nem hallottam, nem értettem) elkezd ordítani, hogy mi a fszt nem lehet ezen érteni, te süket gci hogy itt mindent százszor kell elmondani hogy a magadfajta nyomorult suttyó is megértse etc....

Mindezt azért mert őt aznap a munkahelyén kikezdték.

Aztán másnap úgy szól hozzám, mintha semmi sem történt volna.

Én pedig ignorálom, és még ezután is neki áll feljebb, hogy én mit sértődök meg.

Aztán megmondom, hogy bocs, én meg haragtartó vagyok, és most x hétig nem fogok veled beszélni, mert elegem van a tahó stílusodból.


A kérdés, hogy egy ilyen példa után, ha bármennyi időre is megsértődök, az nem teljesen jogos?Ez lenne a hiszti?


Mielőtt félreértés lenne alapvetően normális a családom, még ha ez nem is úgy jön le, meg ezek sem mindennapos dolgok, de 2-3 havonta van ilyen és nagyon unom.

Egy szó mint száz, én reagálom túl, vagy ez a normális, hogy igyekszem az ilyen embert ignorálni?


(nem élek ilyen emberrel egy háztartásban, de többnyire napi szinten találkozunk, vagy találkoznánk, ha én nem kerülném őket (az adott személyt) egy ilyen megnyilvánulás után)



2021. márc. 18. 16:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

nekem már attól feláll a hátamon a szőr, ha sértődékennek titulálnak. Mert hogyan is zajlik ez?

1.Jön a nagypofájú, naénmegmondommindenkinekaképébe ember (bár ki a fene kérdezte??)

2.megsért (akció)

3.megsértődök (reakció)

4. aztán még ő fikáz engem, hogy sértődékeny vagyok ..

Mégis, mit várt, hogy megköszönöm??

2021. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tolerálom, ha ilyennel laknék együtt, költöznék is el a fenébe. Abból ne űzzön senkki se sportot, hogy trágárul sértegeti a másikat, ráadásul még hibásnak se érzi magát, hanem áldozatnak.

Egyébként munkahelyen sikerült ilyen emberrel összefutni, egyből helyre tettem, hogy na így velem többet nem beszélsz.

2021. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Bellatrix- Az a helyzet, hogy MINDENKI tudna nagypofájú suttyó lenni, mindenki el tudná engedni magát, csak a többség nem akar primitivbe lemenni.Valahogy komfortosabb -ha már nem egy hordával élünk az őserdőben-normálisnak, jólneveltnek, civilizáltnak, EMBERnek lenni.
2021. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

"Attól még, hogy szeretek valakit néha kicsúszik ez az indulatból amit nem gondol az ember komolyan."


De nem mindegy, mi csúszik ki. A férjem is hirtelen haragú, néha kicsúszik neki is indulatból egy-egy-két csúnyább dolog a száján, de el nem tudom képzelni, hogy így beszéljen, mint amit itt a kérdező írt. Ehhez már konkrétan primitív tahónak kell lenni. Nem is hallottam a valóságban még senkit így beszélni indulatból.

2021. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Bellatrix:3 ***** válasza:
0%
Hát pedig néha nem árt így beszélni van aki csak ebből ért. Én azon az állásponton vagyok, hogy jobb ha elengedem magam és nagypofájú vagyok mintsem mindenkivel kedves civilizáltnak lenni. Tisztában vagyok azzal, hogy amilyen én vagyok egy csomó ember nem szereti ez van nem is kell mindenkinek szeretni. Én sem várom el ha hülye voltam akkor a lelkem simogassák hanem mondják el akár durván is. Neked komfortosabb nekem pl nem ha nem tetszik valami akkor azt ki mondom nem nyelem le mindenki f*szságát családtag meg rokon címszó alatt. Mint mondtam lehet engem prolinak meg primitívnek gondolni lelked rajta ez is egy meglátás, ahogy az enyém is egy meglátás.
2021. márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki nagyszájú és kiáll magáért, esetleg indukatosabb vagy lobbanékonyabb, nem egyenlő azzal, hogy egy utolsó, trágárul beszélő proli módra viselkedő ember.
2021. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, 36-os, de ezt egy trágár prolinak hiába mondod. Szerinte normális dolog.
2021. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Na igen, én sem hagyom magam és szoktam szólni ha nem tetszik valami. Sőt, kimondottan türelmetlen tudok lenni neha, esetleg indulatos de hogy úgy beszéljek mint a kérdésben, hát nem tudom milyen putri szökevénynek kéne ehhez lenni. 😀
2021. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Bellatrix- elárulok neked valamit- senki nem szereti az ilyeneket. Csak legfeljebb elviselik. Mert pl. Nem akarnak lemenni a te szintedre, vagy nem akarnak ordenáré módon vitába keveredni veled.
2021. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Amúgy elkeserít, emberek mennyire nem tudnak árnyaltan gondolkozni, ezt magyarázzuk többen is, hogy a hirtelen haragú ember nem egyenlő az alpárival, de neki csak ez a 2 véglet van, vagy nyuszika vagy vagy tróger . Aztán még csodálkozik is...
2021. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!