Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Toleráljátok, ha valaki...

Toleráljátok, ha valaki "hirtelen haragú vagyok" jeligére elküld a pokolba?

Figyelt kérdés

Nekem van 1-2 családtagom, aki hirtelenharagúnak vallja magát. Ezáltal úgy gondolják, hogy felvannak jogosítva arra, hogy bárkit, bármikor elküldjenek a büdös francba, válogatott trágársággal, bárhol, bármikor bármennyi ember előtt, de olyan mértékben ahogy egy kutyával sem illik beszélni. Minden létező negatív jelzőt tabuk nélkül felhasználva, nagyjából ezt jelenti nekik a hirtelen harag.


Nekem ettől eleve hányingerem, van, és mondjuk az én egyik rossz tulajdonságom az, hogy haragtartó vagyok (na basszus).

Ezt abszolút komolyan is gondolom, és sokáig tartom a haragot.

Tisztában vagyok vele, hogy ez legalább annyira rossz szokás mint a fent vázolt tulajdonság, viszont sokszor igyekszem elengedni a büszkeségem, és inkább nem sértődök meg, mert bár azt tenném, de érzem hogy egy kicsit túlreagálás lenne.

Ellenben amikor már a büdös francba elküldenek bármilyen apróság miatt, akkor egyszerűen nem tudok nem megharagudni.


Viszont ez mindig úgy van előadva, hogy én hisztis, sértődékeny vagyok.

Közben meg ez nem teljesen igaz, tehát pl igaz történet alapján:

Megkérdezem a kedves családtagot, hogy mit mondott (mert nem hallottam, nem értettem) elkezd ordítani, hogy mi a fszt nem lehet ezen érteni, te süket gci hogy itt mindent százszor kell elmondani hogy a magadfajta nyomorult suttyó is megértse etc....

Mindezt azért mert őt aznap a munkahelyén kikezdték.

Aztán másnap úgy szól hozzám, mintha semmi sem történt volna.

Én pedig ignorálom, és még ezután is neki áll feljebb, hogy én mit sértődök meg.

Aztán megmondom, hogy bocs, én meg haragtartó vagyok, és most x hétig nem fogok veled beszélni, mert elegem van a tahó stílusodból.


A kérdés, hogy egy ilyen példa után, ha bármennyi időre is megsértődök, az nem teljesen jogos?Ez lenne a hiszti?


Mielőtt félreértés lenne alapvetően normális a családom, még ha ez nem is úgy jön le, meg ezek sem mindennapos dolgok, de 2-3 havonta van ilyen és nagyon unom.

Egy szó mint száz, én reagálom túl, vagy ez a normális, hogy igyekszem az ilyen embert ignorálni?


(nem élek ilyen emberrel egy háztartásban, de többnyire napi szinten találkozunk, vagy találkoznánk, ha én nem kerülném őket (az adott személyt) egy ilyen megnyilvánulás után)



2021. márc. 18. 16:02
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Meg az elöző vagyok ,sokáig igen.
2021. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Én is haragtartó vagyok. Bár én egy kicsit másképp. Magamra haragítom azt aki belémköt.

Pl.:ha valaki felemeli rám a hangját minden érzelem nélkül, normális hangnemben küldöm el a k.rva anyjába, de úgy hogy olyan szinten megsértődik, hogy nem is szól többet hozzám.

Ezzel tehát el is értem a célomat, mert nem fogunk egymással többet beszélni.

2021. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy az ilyenek utána még téged neveznek sértődékenynek, meg nekik áll feljebb. De az ég szerelmére mit várnak, hogy viselkedj, ha sértegetnek? Persze, hogy megsértődsz, ez a normális reakció a sértegetésre!! Veled minden oké, hidd el!
2021. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ignoráld amennyire csak tudod és nem reagálod túl azt hogy egy tahó barom.Nem vagy te senki box zsákja ha épp szar a kedve.Menjen a francba az ilyen.Viselje el aki akarja
2021. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy valaki hirtelen haragú, meg az, hogy egy büdös proli, két külön dolog. Mert amiről te írsz, az már igazi legalja tahóság, ha velem beszélne így valaki, akkor biztosan az életben nem szólnék hozzá mégegyszer, nekem ilyen rokonokra nincs szükségem.


Igaz, én még csak a Mónika-showban meg az utcán a kisebbségiek mellett elhaladva hallottam élőben olyat, hogy emberek ennyire ordenáré módon szólnak egymáshoz.

2021. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Bellatrix:3 ***** válasza:
18%
Én mindíg előre szólok, hogy ha rossz passzba kap el az illető lehet, hogy elküldöm melegebb éghajlatra szóval ne sértődjön meg. Aki ismer tudja, hogy ez van és még senkit nem sértett vérig, hogy kicsúszott ez az a számon hírtelen. Van ilyen ismerősöm nem is egy aki szintén hírtelen elküld a búsba, ismerem annyira, hogy mindent ne vegyek magamra. És pl a sértődéssel is úgy vagyok, hogy hogy sok ember annyit sem ér, hogy haragudjak rá. Meg ha elküldenek a búsba küldöm én is. Aki szeret az tudja, hogy ilyen vagyok és nem veszi magára.
2021. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
26- ez olyan kétélű dolog nem? "Aki szeret az tudja, hogy ilyen vagyok és nem veszi magára." ha meg te szereted, nem küldöd el sehova, hanem normális vagy vele. nem?
2021. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Bellatrix:3 ***** válasza:
0%
Miért lenne két élű? Én ilyen vagyok, nem árulok zsákba macskát. Attól még, hogy szeretek valakit néha kicsúszik ez az indulatból amit nem gondol az ember komolyan. Nem vagyok sértődős típus és nincsenek ilyen típusú emberek a közvetlen környezetemben sem nem véletlenül. Aki sértődékeny és haragtartó ember az esetek nagy százalékában semmiségeken is képes megsértődni erre meg személy szerint se időm se energiám. De nem vagyunk egyformák és ez rendben is van. Elfogadom, hogy ilyen de nem keresem a társaságát így megférünk egymás mellett.
2021. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Nem tolerálom. Én sem viselkedem így, képes vagyok a dühömet másképp levezetni, rosszul is érint a durva beszéd és viselkedés, így elvárom másoktól is, hogy hasonlóképpen viselkedjenek velem. Utána pedig olyan vagyok mint te, bár inkább úgy fogalmaznék, hogy érzelmileg eltávolodok a másiktól.
2021. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Bellatrix:3 ***** válasza:
37%
Nem értem a pontozást senkit nem bántottam meg. Civilizáltan elmondtam a véleményem. Ilyen is meg olyan is van. Szerintem itt nincs rossz válasz. Maximun a vélemény különbség.
2021. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!