Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti titkolnátok az abortuszt?...

Ti titkolnátok az abortuszt? Kérdés kifejtése lent

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy nem vagyok ilyen helyzetben, de volt egy rövid szóváltásunk a nagymamámmal erről. Van egy másfél éves kisfiunk és ideiglenesen a nagyimnál lakunk a férjemmel. Ha esetleg terhes lennék (nem tervezzük és használok fogamzásgátlót) szerinte megkell hogy tartsam. Egy nagyon vallásos nőről beszélünk és szerinte ez gyilkosság. Megértem a nézeteit de nem vágyunk még egy gyerekre. A lakás ahova költözünk 50nm2. Hárman pont eléldegélünk majd. Anyagilag és megmondom őszintén idegileg sem bírnánk a 2 gyereket. A nagyim viszont egy életre meggyűlölne ha abortuszra adnám a fejem.


Ha ti ilyen helyzetbe kerülnétek és nem akarnátok még egy gyereket, eltitkolnátok az abortuszt?


A kérdés - ismétlem - csupán fikció és tudom, hülye vagyok hogy ilyeneken gondolkodom és sokaknak nem létezik a "mi lenne ha" felfogás, de egy pillanat erejéig éljétek bele magatokat a helyzetbe.


2014. jan. 30. 22:51
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Persze, ez később változhat. Csak a jelen helyzetben biztos nem tartanám meg. Jelenleg az én gyerekszobámban lakunk (engem a nagyim nevelt fel) és éppenhogy elférünk. Férjemnek fél évig nem volt munkája, 3 hete dolgozik, szóval utol kell érni magunkat. Persze a nagyim úgy gondolja hogy ahova bárányt adnak, ott legelő is lesz. Erre megkérdeztem hogy persze majd egy kiságyba rakom őket... Konkrétan egy matracon alszunk hogy legyen helye a fiunknak mászkálni. De ugye mint többen is írták ezek az indokok leperegnek róla.
2014. jan. 31. 10:23
 22/29 anonim ***** válasza:
17%

Hát amíg nála laksz, tisztelned kell a véleményét és a hozzáállását mert Ő nevelt fel.


Nem kell mindenben egyet érteni vele mondjuk, bár tény hogy ebben neki adok igazat, de nem vallásos indokok miatt.

2014. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
8%

Valamilyen szinten hiszek a SORSBAN. Hiszem azt, hogyha egy nő odafigyelve, szabályokat betartva védekezik (pláne tablettával), akkor nem csúszhat be baleset. Én is gyógyszert szedek, nagyon nincs még itt az ideje egy gyereknek, de elhatároztuk a párommal, hogy annyira ritka eset, ha valaki gyógyszer mellett lesz terhes, hogy az a baba valószínűleg annyira jönni akar, ha jön, hogy mindenképpen megtartjuk bármi is lesz belőle.

A te helyzetedben, ha mindenképp ragaszkodtok az abortuszhoz, valószínűleg nem mondanám el a nagyinak, jobb a békesség.

2014. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
71%
De a baba nem "akar" jönni, ne legyünk már hülyék, egy nem létező élőlény nem rendelkezhet akarattal.
2014. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

#24


Ha valaki azt akarja hinni hogy a baba "akar" jönni, akkor ehhez joga van, amíg ezen nézetét másokra nem próbálja ráerőltetni.


Senki sem kérte hogy érts egyet.

2014. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Nem mondanám el, mert felnőtt nő vagyok más véleménnyel és így próbálnám meg elkerülni a vitát! Számomra többet jelent elvetetni egy gyereket, mint esetleg rossz körülmények közé megszülni, nem várni, nem szeretni és még egy olyan gyereket a világra hozni aki boldogtalan lesz.
2014. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Tudom, a kérdés szempontjából nem lényeges, de nem tablettát szedek, hanem hüvelygyűrűt használok. :) Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2014. jan. 31. 20:42
 28/29 anonim ***** válasza:
67%

"Ha valaki azt akarja hinni hogy a baba "akar" jönni, akkor ehhez joga van, amíg ezen nézetét másokra nem próbálja ráerőltetni."


Akkor is, ha segghülyének nézem miatta, pont olyannak, akire nem bíznék egy növényt sem, nemhogy egy gyereket?

2014. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem szeretnétek gyereket, akkor védekezzetek többféleképpen. egyelőre mi sem tervezünk babát, a legdurvább eset eddig az volt hogy vennem kellett egy esemény utánit.
2014. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!