Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért gondolják a kívül...

Miért gondolják a kívül állók, hogy a szülés után szinte oda kell költözni az anyának a lányáékhoz hogy ott legyen mellette?

Figyelt kérdés
ott a férfi, az ő családja is... miért kéne menni a nő anyjának is?? ez olyan hülyeség
2013. dec. 14. 21:46
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

27-sel értek egyet. Nagyon jóban vagyok az anyósommal, de a saját anyám mégis más.

Mondjuk nálunk nem költözött senki sehova. Mindkét nagyi felajánlotta,hogy ha kell jönnek. De nem kellett. Eleve ünnepek előtt szültem, így a férjem otthon volt két hétig. Ő szinte mindent meg tud csinálni a háztartásban. Bár császárral szültem, nagyon jól viseltem, ahogy hazaértünk a kórházból, két nap múlva már összedobtam egy könnyű vacsit.

De az mamik is főztek és hozták. Mindig kérdezték,hogy mit kell segíteni, de nálunk nem volt igény arra,hogy oda is költözzenek!

2013. dec. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Nem elvárás meg nem kötelező de aki szült már az tudja ha nem olyan az apuka mint az előzőnél akkor nehèz egyedül...nekem semmi segítségem nem volt...hozzánk a rokonok csak babát nézni jöttek...anyukám beteg volt ezért ő nem tudott jönni...anyòs feljött mikor hazajöttünk és simán leült ès várta hogy főzzek meg takarìtsam már el az utazòtákámat....stb
2013. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező, szerintem elég sokan leírták már, hogy általában azért jön a nagymama segíteni, mert a frissen szült anyukának annyira új helyzet még egy kisbabával lenni, hogy gyakran nincs ideje másra.


Viszont, én kifejezetten kikötöttem, hogy az én anyám biztosan nem jöhet hozzám segíteni, mert sosem volt olyan jó kapcsolatunk, nem igazán kötődök hozzá érzelmileg, komolyan mondom, hogy stresszelek, amikor a közelemben van. Mindezt persze a saját viselkedésének köszönheti...

Szóval, én anyósomat kértem meg abban, hogy segítsen nekem a baba körüli teendőkben, de ő sem odaköltözött hozzánk, csupán átjött néhány órára.

2013. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
4%
Itt többen azt irtátok, hogy persze, hogy jobban "szeretem az anyukámat, mint az anyósomat".Látjátok a párotok, férjetek is jobban szereti az anyukáját,akkor az már nektek nagy probléma.Nem akarok kötekedni, csak általában ilyeneket szoktam olvasni itt a gyakorin.Ja és após sem vagyok.
2013. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
52%

Én nem akartam, hogy bármelyik nagymama oda költözzön, vagy naponta látogasson. A férjem kivett egy hét szabadságot, és jó volt hármasban lenni, barátkozni a helyzettel. A főzést megoldottam, mert szülés előtt főztem jó sok mindent, amit lefagyasztottam egy ebédes adagokban. A szülés előtti este még bevásároltam, vettem félkész gombócot, meg hasonló hamar elkészíthető kajákat, és nem volt gond.

Persze azért eljöttek a szülők meglátogatni, de nem kellett főzni ránk, meg ellátni minket.

2013. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

34: "Itt többen azt irtátok, hogy persze, hogy jobban "szeretem az anyukámat, mint az anyósomat".Látjátok a párotok, férjetek is jobban szereti az anyukáját,akkor az már nektek nagy probléma"


Én még egy kérdést vagy választ sem láttam, amiben valaki azt panaszolta volna, hogy a férje miért szereti jobban a saját anyját mint az anyósát. Itt anyós-saját anya van egymás mellé állítva, és szerintem a férfiak sem az apósukkal beszélnék meg a merevedési, aranyeres vagy prosztata problémáikat, hanem ÁLTALÁBAN (normális családi kapcsolatok esetén) inkább a saját apjukkal.


Egy kisbabás időszakot mindenki másképp él meg, van akinek több, van akinek kevesebb segítségre van szüksége. Ha az apuka ki tud venni szabadságot, az jó, de nem mindenki tud két hetet otthon lenni. Ahol ezt nem tudják megoldani, ott ÁLTALÁBAN a nő inkább a saját anyját szeretné maga körül látni napi több órában, amikor fáj az alfele/császáros sebe, ki van repedve a mellbimbója, a mosogatóban meg áll az edényhalom, mert anyuci fésületlenül volt az elektromos mellszívóra csatlakoztatva.

2013. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Mikor nővérem szült, nagy segítsége volt neki anyu , meg persze én is. Amikor el kellett ugrania 2 percre a postára, egyszerűbb volt, hogy mi vigyáztunk a gyerekre, ő meg pikk-pakk elintézte a dolgait. (Mert a postára egyébként nem lehet a babakocsit bevinni)

Amikor nagyobb lett az unokahugom, tesóm hálás volt hogy 1-2 órt tudott pihenni vagy takarítani amig mi sétáltunk a gyerekkel. A férje hetelni járt az ország másik felébe dolgozni. Sokat voltak külön, de legalább a gyerek mindent megkapott.

2013. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
#34, nem a férfi szüli a gyereket, nem neki kell a segítség!
2013. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!