Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért gondolják a kívül...

Miért gondolják a kívül állók, hogy a szülés után szinte oda kell költözni az anyának a lányáékhoz hogy ott legyen mellette?

Figyelt kérdés
ott a férfi, az ő családja is... miért kéne menni a nő anyjának is?? ez olyan hülyeség
2013. dec. 14. 21:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
90%
Azért szerintem mi itt most normális anya-lánya kapcsolatról beszélünk. Ahol ez nincs meg, ott persze, hogy örül az ember az anyósa segítségének, de ahol jó a viszony ott egy anya mindig előrébb lesz, mint egy anyós.
2013. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
79%

Akkor most mondok egy èrdekeset...amikor a nagynéném szülte az unokatesómat, én költöztem oda az elsö hónapra 15 évesen. Mostam, főztem, takarítottam, elláttam a gyerekeket (az újszülöttet, és a 6 èves nővèrèt) èjszaka én aludtam vele, èn keltem hozzá, ha felsírt, és az éjszakai etetès is az én feladatom volt, mert az anyja éjszaka nem volt hajlandó felkelni etetni, így èjszaka tàpszert kapott.

Mama ment volna szívesen, de ő dédit ápolta, emiatt nem tudott.A fèrje meg csak,addig foglalkozik a gyerekkel, amíg megcsinálja.

Hulla voltam, de a gyerekek miatt megérte.

2013. dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
82%
Nekem jó a kapcsolatom anyámmal de szülés után ugyan annyit ért anyósom segítsége is.
2013. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anyukám még dolgozik segíteni nem tudott, anyósom sajnos már nem él. Nagyon-nagyon jól esett volna néha egy kis "női" segítség itthon. Hiába nagy a család, mégem jött senki soha egy tál kajával, hogy nekem könnyebb legyen, sőt... :-( Tulajdonképpen soha nem gondoltam volna, hogy a férjemen kívül ennyire nem számíthatok senkire a normálisnak gondolt családomból.

Az biztos, ha egyszer a fiaimnak gyereke születik én megyek segíteni, mert ok, hogy megoldom, de nagyon-nagyon nehéz. Odaköltözés amúgy szerintem is túlzás, de a házimunkában, bevásárlásban bizony bőven elkél a kezdetekkor (is) a segítség.

2013. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
23%
Én pici baba mellett is, frissen császározva is elláttam szerencsére mindent:) az én anyósom is ajánlkozott, hogy jön segíteni, de én egyedül szerettem volna megoldani, szeretem az ilyen munkákat magam csinálni.
2013. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Ja, igen, húzni azt nalunk is tudtak, sógorasszony jött ugyanúgy kajálni:D

25-ös

2013. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Én jóban vagyok az anyósommal, de tejtől átázott pólóban, fésületlenül, mosatlanhalommal hogy ülni is vinnyogva tudok, úgy nem szívesen láttam volna órákra. Az anyám az anyám, a férjem anyja meg csak az anyósom. Anyám segített betenni a betétet az első vérzésemkor, anyám tartotta a fejem ha hánytam.

Mondjuk én egyiket sem akartam, hogy odaköltözzön, de ha már nem épp a legjobb formában mutatkozom valaki előtt, az az anyám legyen ne más.

2013. dec. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
59%
36. hetes, első gyerekes kismama vagyok, mi együtt élünk anyósommal, tehát az ő "segítségét" nem tudom kikerülni, bármennyire is szeretném majd, viszont megnyugtat a tény, h nagy baj nem történhet, mert itt van ő bármikor. Anyukám 250 km-re lakik sajnos, de természetesen ő is jönni fog az elején. Még egyébként mind a ketten dolgoznak, majd beosszák egymást, h ne egyszerre legyenek szabin. Ez így praktikusabb lesz, nekem hosszabb ideig lesz azért segítségem. Hiába együtt élek Anyóssal és viszonylag jó, közvetlen a kapcsolatunk, látott már hányni, mosta már a szennyes bugyimat, ápoltuk egymást betegen stb. azt viszont semmiképp sem szeretném, h amikor vajúdok/szülök, bejöjjön a kórházba v
2013. dec. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

véletlen elküldtem...

szóval azt, h anyósom bent legyen a vajúdásnál nem szeretném, anyám nyilván sajnos nem fog tudni eljönni, pedig ő lenne nekem a legmegnyugtatóbb. (Nem apás szülés lesz.)

2013. dec. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Anyám is, anyós is jelezte, hogy ha szükség van rájuk, akkor szóljak, ugranak, de tolakodni nem fognak.


Az első 1-2 hétben azért se szeretnék itt táborozást, mert akkor alakul ki a hármas, ami mindenkinek újdonság lesz. Persze látogatni lehet jönni, de ide településnek nem örülnék az elején. Ha ketten nem tudjuk megoldani a férjemmel, akkor már rég rossz.

2013. dec. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!