Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért gondolják a kívül...

Miért gondolják a kívül állók, hogy a szülés után szinte oda kell költözni az anyának a lányáékhoz hogy ott legyen mellette?

Figyelt kérdés
ott a férfi, az ő családja is... miért kéne menni a nő anyjának is?? ez olyan hülyeség
2013. dec. 14. 21:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom, 7-es, Te jobban szeretnéd friss anyukaként, ha anyósod lenne veled, nem az anyád, ugye? Amikor valaki a férje családját jobban szereti, mint a saját szüleit, ott már nagy baj van. Természetesen lehet (és ez az optimális eset) szeretni a férj családját, de nem mond már, hogy ugyanúgy, mint a sajátot. Én így értettem, amit írtam, felesleges volt elkezdeni kötözködni. 2. vagyok.
2013. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
29%
Nem azt mondom,hogy jobban szeretem, de nem is teszek különbséget ilyen látványosan. Gyerekemnek mindkét szülő pont ugyan annyira a nagymamája, nem csak az enyém.
2013. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
85%

"A férfi családja pedig sosem érhet fel a saját családdal."


"Elég nagy baj,és után jön az anyós miért szeret a lánya gyerekét jobban tipusú kérdés."


Szerintem meg az normális, hogy édesanyámat jobban szeretem, mint az anyósomat, de igenis felháborító, hogy egy nagymama (anyósom) nem ugyanúgy szereti a fia gyerekét, mint a lánya gyerekét.

2013. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
33%
Én sem szeretnék olyan helyre gyakran menni ahol érezhetően nem szeretnek. Persze, hogy a lányához megy ha ott szeretik,nem a menyéhez, ahol árgus szemekkel nézik.
2013. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
74%

"Gyerekemnek mindkét szülő pont ugyan annyira a nagymamája, nem csak az enyém."

Ez így van, de itt nem a gyerekről van szó, hanem az anyukáról. Neki segít a saját anyja, az ő lelkét ápolja, neki segít a szoptatásban és egyéb szülés utáni intim dolgokban. Ugyanis a szülés utáni segítség erről szól nagyrészt, ebben pedig mindenki a saját anyját szeretné maga mellett. Remélem megérted végre miről beszélünk itt. Ez nem a nagymama harcról szól.

2013. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
15%

"Persze, hogy a lányához megy ha ott szeretik,nem a menyéhez, ahol árgus szemekkel nézik."


Magyarul: persze, hogy a lányához megy, nem a fiához. Szerintem az ilyen nem anya. Egy igaz anya még akkor is elmegy a fiához és az unokájához, ha ott árgus szemmel nézik, nemhogy ha szívesen látnák, mint nálunk.

2013. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%
A férjemet sem az én anyám ápolta a hereműtétje után. Ha valamelyik szülő segítségére szükség lett volna, az ő anyját hívtuk volna.
2013. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
32%
Nekem senki sem jött segiteni,mégis el voltam.
2013. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
79%
Nekem anyósom segített,amikor lebetegedtem komolyabban, akkor is Ő jött. Nem hiszem hogy kevesebbet ért anyámnál. Vele jobb a viszonyom mert egyenlően kezel,anyám meg gyerekként..
2013. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
El lehet lenni segítség nélkül is persze(sőt van, aki nem igényli a segítséget), de azért segítséggel sokkal könnyebb. Nem csak fizikailag, sokkal inkább lelkileg. Ezt mindenki maga érzi.
2013. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!