Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet leállítani az...

Hogyan lehet leállítani az idegesítő nagyszülőket, akik bele akarnak szólni az unokájuk névválasztásába?

Figyelt kérdés

A név már megvan, Uljána lesz a kicsi.


Az anyósomèk megszállott ellenzékiek, amivel semmi probléma, de messze nem az értelmesebb, konstruktív vitára hajlamos fajtából valók. Anyósom kb. napi tíz Facebook-poszttal jelentkezik (ami érthetetlen számomra, hogy a kilenc órás irodai munkája mellett hogy van erre ideje...), de nem ám HVG vagy Telex megosztásokkal, hanem úgy kell elképzelni, hogy a kuruc.info szélsőbalos megfelelője, a Nyugati fény messze a legèrtelmesebb az általa megosztott tartalmak között, egyébként igazi boomer posztokat tol, meg önkéntes megmondó emberek tiktok videóit osztja tovább.


Na de kitalálták, hogy az Uljána orosz név, amivel azt fejezzük ki, hogy az orosz terrorállamot támogatjuk közvetve, legitimáljuk az antidemokráciát, meg effèle ostobaságok. Főleg anyósom csinálja ezt, de néha rászól a semmilyen tiszteletre nem méltó full papucs apósomra, olyankor ő is rázendít.


Azt a logikai problémát most hagyjuk is, hogy az általuk képviselt oldal által is támogatott Ukrajnában ugyanezek a fajta nevek elterjedtek és jellemzőek...


Hogy zárhatnánk ki őket? Súlyosbítja a helyzetet, hogy egy utcában laknak, három házzal arrébb, szinte naponta érintkezünk.


szept. 29. 14:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem mondtuk meg a nevet, mert anyósom mindenbe is beledumál. Utólag ugye már kit érdekel a véleménye, meg is tartotta magának. A keresztelőn viszont volt egy kirohanása (vagyis utána az ebéden), hogy hát mégiscsak milyen dolog, hogy nem volt családi döntés a gyerek neve. Olyan lehurrogást kapott a többi rokontól, hogy azonnal behúzta a fejét.
szept. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"megkèrlek titeket, fejlődésem érdekében mutassatok rá, pontosan hol kérdeztem arról bárkit, tetszik-e neki a választott név."


Na, hát csak tudod mit kell mondani. Ezt így icipicit átformálva mondhatod is anyósnak. :) Ha nem tetszik neki, az az ő gondja, de ne szóljon bele.

Egyetértek azzal, aki szerint 2-3 lehetőség van: vagy kamuzol születésig, hogy nem az lesz, aztán mégis meggondoltad magad, vagy pedig tényleg erélyesen leállítod. Ha felhozza a témát, akkor felállsz, hazamész/megmondod, hogy mára ennyi látogatás fért bele/majd ha nem hozza fel a témát, akkor szívesen látod/Facebookon beállítod, hogy ne lásd. Vagy teljes ignorálás.

szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%
Najó ezen kiégtem :D Kicsit túlkomplikálják az anyósodék, persze tudom ott élesben nem ilyen vicces a helyzet. Igazából az elsők írták jól. Vagy vitázol egy kicsit, hogy szálljanak le rólatok e téren vagy rá hagyod és azzal idegesíted, hogy ignorálod vagy nevetsz rajta. Ha elég hideg vérű vagy. Legalább nem az van mint nálunk, hogy "én nem szólok bele de szerintem... de attól még úgy van, de ti tudjátok nem az én dolgom" mert én meg ettől megyek a falnak. Ők legalább nem szégyelik hogy full bolondok (házsártosak).
szept. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#14


"Egyébként ezt a kérdést nem lehet a név minősítése nélkül megválaszolni."


De, lehet.


Ez nem vélemény, hanem tény, amit kb. tíz válaszadó bizonyít.


Az, hogy a te értelmi és szövegértési képességeiddel nem sikerült, egészen más kérdés.


A válaszod jelentve.

okt. 2. 22:37
 25/35 anonim ***** válasza:
Nagyon, egyszerű, egyszer el kell mondani normálisan, hogy a ti gyereketeknek ti választotok nevet. Pont. Ha nem veszik a lapot, akkor egy ideig nem keresni őket...
tegnapelőtt 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Hova gondolsz ***** válasza:
59%

Kérdező! Azzal kell leállítani az anyósodékat, hogy az Uljana név az mongol eredetű, és a jelentése tündér vagy varázsló. Ha nem hiszik, járjanak utána.

Nemrég írtam itt valakinek, hogy akupunktúrás kezelésre jártam egy mongol doktorhoz. Mongol, és lám Pjotr-nak hívják.

tegnapelőtt 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Hova gondolsz ***** válasza:

A link lemaradt, meg nem akartam tovább szaporítani a szót, de ha lejjebb tekered az oldalt, meglátod a másik két jelentését is.


[link]

tegnapelőtt 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
41%
Megmondod nekik, hogy mivel nem az unokájukat akarják megóvni a folyamatos kigúnyolástól a gagyi neve miatt, ezért nem érdekel a véleményük. Majd a gyerek megváltoztathatja ha nagykorú lesz. Addig meg elviseli mindazt amit ezzel a névválasztással a nyakába b.sztok, a ti gyereketek, az ilyen fajta bántalmazást nem tiltja a törvény.
tegnapelőtt 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
64%

"Undok név az Uljána, gyűrűt húz az ujjára!" :D

Na de viccet félretéve, most már késő mondani, hogy nem kellett volna elmondani. Most már csak azt lehet, hogy a szülés után majd elhallgat az anyós, addig meg kitartotok.

Csak nehogy "Ulja feldúlja" a családi békét. :D

Ne aggódjatok, "Ulja majd felülmúlja". :DDD

tegnapelőtt 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nem szólhatnak bele, ha pedig rázendítenek, akkor fel kell állni és eljönni.


Amúgy megkérdezhetem, hogy honnan jött ez a külföldi név? Csak azért kérdezem, mert ha van orosz a családban, akkor lehet mondani, hogy azért kapja ezt a nevet. Mindkét oldalról ápoljátok a kultúrát.


Szerintem ezen ne rágódjatok.

Az lesz a nagyobb gond, ha majd kitalálnak egy számukra szimpatikus nevet, és csakazértis azon kezdik szólítani a gyereket. Ilyenre is volt már példa..

tegnapelőtt 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!