Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet leállítani az...

Hogyan lehet leállítani az idegesítő nagyszülőket, akik bele akarnak szólni az unokájuk névválasztásába?

Figyelt kérdés

A név már megvan, Uljána lesz a kicsi.


Az anyósomèk megszállott ellenzékiek, amivel semmi probléma, de messze nem az értelmesebb, konstruktív vitára hajlamos fajtából valók. Anyósom kb. napi tíz Facebook-poszttal jelentkezik (ami érthetetlen számomra, hogy a kilenc órás irodai munkája mellett hogy van erre ideje...), de nem ám HVG vagy Telex megosztásokkal, hanem úgy kell elképzelni, hogy a kuruc.info szélsőbalos megfelelője, a Nyugati fény messze a legèrtelmesebb az általa megosztott tartalmak között, egyébként igazi boomer posztokat tol, meg önkéntes megmondó emberek tiktok videóit osztja tovább.


Na de kitalálták, hogy az Uljána orosz név, amivel azt fejezzük ki, hogy az orosz terrorállamot támogatjuk közvetve, legitimáljuk az antidemokráciát, meg effèle ostobaságok. Főleg anyósom csinálja ezt, de néha rászól a semmilyen tiszteletre nem méltó full papucs apósomra, olyankor ő is rázendít.


Azt a logikai problémát most hagyjuk is, hogy az általuk képviselt oldal által is támogatott Ukrajnában ugyanezek a fajta nevek elterjedtek és jellemzőek...


Hogy zárhatnánk ki őket? Súlyosbítja a helyzetet, hogy egy utcában laknak, három házzal arrébb, szinte naponta érintkezünk.


szept. 29. 14:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%

Egyetlen opció van, az pedig a 3. válaszoló által leírt 2. számú lehetőség.


A nagyszülőnek ebben a témában hallgass a neve. Teljesen mindegy, milyen indok miatt támadja a nevet.


Ha akár az én szüleim, akár anyósomèk így viselkedtek volna, nem találkoztak volna az unokájukkal.

szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%
12es, ugye akkor se ha le akartad volna passzolni a gyereket?
szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
72%
11es változtasd meg a te neved erre a rettenetre ne a gyerekkel szúrj ki. Értem én hogy már utálod. Remélem Bese atya fogja keresztelni :-D
szept. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%

"Direkt átolvastam kétszer a kérdést és alatta a kifejtést is, de nem találtam olyan részletet benne, amely arra utalnak, hogy idegenek véleményét kérném a névválasztásunk helyessége tekintetében."


Nem érdekel mit kértél. Akkor is kapsz véleményt. Ha nem tetszik, akkor ne tegyél fel kérdést. Egyébként ezt a kérdést nem lehet a név minősítése nélkül megválaszolni.

szept. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom most dührohamot kaptál, hogy nem mindenki neked adott igazat , sőt szinte senki sem. Nem fogom az anyósodékat azért leszólni, mert láthatóan nekik van a legtöbb eszük a családban.


Egyébként Fideszesként nem szégyelsz ilyen nevet adni a gyereknek ?

szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 babyboom567 ***** válasza:
30%
Tehát te büszkén vagy népnyomorító,rabló banda része.Gratulálok.Ezek után a igazából tök mindegy milyen nevet adsz a gyereknek,mindenképpen bullyngolni fogják mindenhol.
szept. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Akik megválaszolták a KÉRDÉST, a azoknak a javaslatuktól függetlenül köszönöm a választ.


A komplexusokkal és alapvető értő olvasási problémákkal küzdő félnótások válaszai pedig jelentésre kerültek.

szept. 29. 17:14
 18/35 anonim válasza:
88%

Nálunk ennyire nem szóltak bele a névválasztásba, de mondjuk mi hagyományosabb nevet is választottunk. Mikor leszűkítettük 3 névre, azt megosztottuk velük, kikértük a tanácsukat melyik név tetszik nekik de végül mi döntöttünk. Így ők is kicsit "be lettek vonva" de mégsem ők döntötték el.

Amúgy ez a név szerintem is szörnyű, becézését sem tudom elképzelni, de persze ti tudjátok.

szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

Annyit tudsz csinálni, hogy

1. leállítod a fb-követését anyósodnak, akkor nem látod a posztjait. Ti magatok ismerősök maradtok meg minden, nincs semmi hatása semmi másra, csak a feed nem fogja beadni neked az ő aktivitását. Van 1-2 ismerősöm, aki kb óránként posztolgatott facebookra, nem politikai vagy akármi témában, csak simán sokat mindenféléről. Zavart, leállítottam a követést, és tádám, az életem boldogabb :D

2. ha élőben nekiállnak zaklatni, akkor megmondod, hogy bocs, anyuka, nekem tetszik a név, semmi köze ennek a politikához, csak azért választottuk, mert a kedves fiával együtt megbeszéltük, hogy ez lesz a gyerekünk neve. Ő is elnevezett már legalább egy gyereket, hadd legyen nektek is meg ez az öröm az életetekben. Ha meg akkor is köti az ebet a karóhoz, akkor meg le lehet rázni, hogy köszönitek az inputot, hallottátok, értitek, attól még ez lesz a neve és pont.

3. leszarni, tényleg. Nem reagálni semmit, csak bólogatni. Majd csak megunja. Legkésőbb a baba születésekor kénytelen lesz beletörődni.

szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

🤗 Nekem sem normálisak az anyosomék, de nálunk én legalabb az vagyok.


Az első ami eszembe jutott, hogy ki lehet követni a fbon bárkit. Tedd meg.

Én nekem pl.foggggggaaalmam sincs róla, hogy anyósom meg apósom milyen politikai irányultságú, pedig biztos mondták már. Viszont én erre egyaltalan nem vagyok kíváncsi. Ha mondja valamelyik én ott is hagyom őket a p.csába. Gondolom ezt kellene tenned főleg ha a gyerek nevét is beleszövik ebbe az egészbe.

A névválasztás a te dolgod meg a párodé. Hát ki nem szarja le, hogy másnak tetszik vagy sem. Nálunk is nyomtak a "jaj csak zsidó nevét ne" dolgot, de hát van nekik is kölykök és annak adhattak nevet.. a miénknek meg mi adunk és csókolom.


Ahhoz külön gratulálok, hogy egy utcában éltek... SOHA nem mennek olyan közel se az én anyámhoz se a férjem anyjához ahová át tud jönni otthonába. Nagy loszart..

szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!