Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlreagálom, vagy igazam van?

Túlreagálom, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Már lassan ott tartok hogy el sem akarok menni nagymamámhoz. Sajnos kiskorú vagyok, így szinte ez kötelezettség, de nagyon elegem van. A nagymamám már apukám (középső testvér) születésekor eldöntötte hogy milyen nőhöz kell hozzá mennie: Gazdag paraszt lányhoz. (nem ma volt már). Aztán amikor apukám pestre költözött tanulni, megismerte anyukámat akit a nagyim egyből gyűlölt, mert nem olyan volt mint ahogy ő eltervezte. Amikor a legidősebb nővérem született a nagyi megróbálta rábeszélni apukám, hogy hagyja el anyut amíg még nem születik meg a gyerek. (természetesen nem hagyta magát). Aztán ezt eljátszotta a másik nővéremnél is. Végül jöttem én a nagyon késői gyerek, akit anyukám 47 évesen szült. Engem gyűlöl. Nem kellettem volna már. Nem is olyan rég a születésnapomon közölte hogy így tizen pár év után kezdi úgy érezni hogy a családhoz tartozok, és ez nagyon rosszul esett.(eddig is a családhoz tartoztam XD) És folyamatosan bánt. Fogytál, híztál stb... És a családban szarságokat terjeszt rólam pl hogy nem tanulok (két négyesem lett év végén), Múltkor egyenesen a telefonba közölte velem hogy a nővéreim ocsmányak. (nagyon szoros a kapcsolatom a testvéreimmel) És azóta amióta rájöttem hogy ilyeneket mond rólunk nagyon rosz érzés vele beszélni, és mindig gyomor ideggel megyek hozzá. Mit lehetne vele csinálni? Ti mit tennétek?

szept. 26. 20:26
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Apám nem tűrte, álltalában felszólal, de akkor hatalmas veszekedés robban ki. :)
szept. 28. 07:46
 22/22 anonim ***** válasza:
62%
Neked azzal nem kell foglalkoznod, nem laktok egy házban, a saját paneljében azzal veszekedhet, akivel akar és aki olyan butuska, hogy odamegy. Te ne menj oda. Azt írod, hogy szüleiden csattan, ha nem mész. Akkor is rajtuk csattan, ha mész, mert folyton cseszegeti őket, ők meg hagyják. A szüleid nem nőttek fel agyilag, még mindig gyerekek, akiknek a domináns szülő megmondja, mit kell csinálni es csinálják. Te ne legyél ilyen. Ne ritkábban menj, hanem egyáltalán ne.
szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!