Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlreagálom, vagy igazam van?

Túlreagálom, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Már lassan ott tartok hogy el sem akarok menni nagymamámhoz. Sajnos kiskorú vagyok, így szinte ez kötelezettség, de nagyon elegem van. A nagymamám már apukám (középső testvér) születésekor eldöntötte hogy milyen nőhöz kell hozzá mennie: Gazdag paraszt lányhoz. (nem ma volt már). Aztán amikor apukám pestre költözött tanulni, megismerte anyukámat akit a nagyim egyből gyűlölt, mert nem olyan volt mint ahogy ő eltervezte. Amikor a legidősebb nővérem született a nagyi megróbálta rábeszélni apukám, hogy hagyja el anyut amíg még nem születik meg a gyerek. (természetesen nem hagyta magát). Aztán ezt eljátszotta a másik nővéremnél is. Végül jöttem én a nagyon késői gyerek, akit anyukám 47 évesen szült. Engem gyűlöl. Nem kellettem volna már. Nem is olyan rég a születésnapomon közölte hogy így tizen pár év után kezdi úgy érezni hogy a családhoz tartozok, és ez nagyon rosszul esett.(eddig is a családhoz tartoztam XD) És folyamatosan bánt. Fogytál, híztál stb... És a családban szarságokat terjeszt rólam pl hogy nem tanulok (két négyesem lett év végén), Múltkor egyenesen a telefonba közölte velem hogy a nővéreim ocsmányak. (nagyon szoros a kapcsolatom a testvéreimmel) És azóta amióta rájöttem hogy ilyeneket mond rólunk nagyon rosz érzés vele beszélni, és mindig gyomor ideggel megyek hozzá. Mit lehetne vele csinálni? Ti mit tennétek?

szept. 26. 20:26
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
27%
Egy bölcs dolgot azért tehetsz. Megprólhatod elfogadni azt, hogy ő ilyen és valószinűleg már ilyen is marad. Ha minden sérelmedet sikerül esetleg férre tenned, akkor talán megpróbálhatod kiélvezni azt a hátra maradt időt, amíg veletek van az élők között, bármennyire is visszataszító az amit gondol, mond, netán cselekszik.
szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen, 11 es, van is mit kiélvezni az együtt töltött időből!
szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Kroms ***** válasza:
88%
Mindenképpen apádat kell meggyőznöd, hogy kevesebbet törődjön vele. Pl. azt a heti 3-4 hívást csökkentse le 1-re, és 1 óra helyett tartson max 5 percig. Amíg apád a csicskájaként viselkedik, a kedves nagyanyád mindnyájatokat akként fog kezelni, mert ugye elvileg apád lenne a családfő.
szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Eszem megáll, hogy apád hagyta ezt egész eddigi életében és eltűri, hogy a gyerekeit bántják!

A vén boszorkány szívja a véreteket és a szüleid hagyják.

Meg is érdemlik, én csak téged sajnállak.

Szerintem egyszerűen közöld, hogy testi tüneteid vannak a vénasszonytól és nem mégy oda.

Amilyen mulya apád van, ezt is hagyni fogja.

szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Katona Dius ***** válasza:
92%

Hasonló az egyik nagymamám. Én kiosztottam párszor, azóta nem várja el, hogy menjek hozzá. Anyuék tartrják vele a kapcsolatot, mert "csak az anyja", bár én megmondtam anyunak is, hogy csak könnyítene magán, ha le se szarná az öreglányt. Csak belé van nevelve ez a feltétel nélküli tisztelet és hiába mondom neki, hogy hanyagolja a találkozókat, bűntudata lesz, ha nem keresi. Én nem tartom már a kapcsolatot vele, ő sem kíváncsi rám, mert én nem nyelem le a szarjait. Csak az olyan rokonokat szereti, akiket tud terrorizálni.

Évek óta először pár hete hívtam fel, mikor úgy beszélt anyámmal, mint a retkes rongyal (anyu a lánya), és bőgve hívott fel anyu, hogy mekkora szemét volt nagyanyám (külön háztartásban élünk). Akkor hívtam fel sok év után és osztottam ki, hogy nagyon jó lenne, ha nem baszogatná anyámat, mert az lesz a vége, hogy ő is lekopik róla, aztán max a kaszás nyitja majd rá az ajtót, senki más.

szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

Rövid úton ki kell osztani a vén krvát, utána ő fog sírva könyörögni, hogy többet ne engedjenek téged hozzá.


Nálunk is volt hasonló a családban. Az asztalra csaptam, hogy elegem van, hogy a "kedves" új feleség mérgezi a családot a hazugságaival. Nagyapám melléáll, mondván, hogy ő egy szent, még életében nem hazudott. Onnantól kezdve rohadjon meg mindkettő ott, ahol van, hála istennek egyikkel sem kell tartanom a kapcsolatot.

szept. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
25%
11 es vagyok. Nálunk is hasonló volt a helyzet a nagymamámmal édesapám feléről (természetesen más problémai is voltak). Már pár éve nem él sajnos, de még sem utáltam őt azért amilyen volt, pedig sokszor adott rá okot amivel élhettem volna. Ezért írtam, hogy valószinűleg úgy sem fog változni (ezért nem sok mindent lehet vele kezdeni). Szóval irónikusan ki lehet őt élvezni.. Csak ennyi..
szept. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%
Egy közel 90 éves ember nem fog megváltozni. És nyilván annyi, ha te elmúltál 16; anyukád 63 tuti elmúlt, szóval apukád is 60 feletti...
szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
Neked nem dolgod apádat megvédeni, az az ő dolga! Kizárólag magadat nézd, és ne menj, mert megbetegít. Apád majd megoldja, ahogy kívánja, neked azzal nincs dolgod.
szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

Az én mamám is néha kötözködik, sérteget ahogyan legutóbb is nagyon megbántott az egyik megjegyzésével.Azóta nekem nincsen kedvem menni hozzá nem is voltam de folyamatosan hívogat hogy menjek. Mert a telefonját kellene megcsinálnom, de azt állítja hogy nem csak azért hanem látni is szeretne. Szóval én a te esetedben azt tudom mondani hogy ne menj hozzá, ha folyamatosan csak bánt.

Mert akkor csak magadat rombolod vele.

szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!