Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlreagálom, vagy igazam van?

Túlreagálom, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Már lassan ott tartok hogy el sem akarok menni nagymamámhoz. Sajnos kiskorú vagyok, így szinte ez kötelezettség, de nagyon elegem van. A nagymamám már apukám (középső testvér) születésekor eldöntötte hogy milyen nőhöz kell hozzá mennie: Gazdag paraszt lányhoz. (nem ma volt már). Aztán amikor apukám pestre költözött tanulni, megismerte anyukámat akit a nagyim egyből gyűlölt, mert nem olyan volt mint ahogy ő eltervezte. Amikor a legidősebb nővérem született a nagyi megróbálta rábeszélni apukám, hogy hagyja el anyut amíg még nem születik meg a gyerek. (természetesen nem hagyta magát). Aztán ezt eljátszotta a másik nővéremnél is. Végül jöttem én a nagyon késői gyerek, akit anyukám 47 évesen szült. Engem gyűlöl. Nem kellettem volna már. Nem is olyan rég a születésnapomon közölte hogy így tizen pár év után kezdi úgy érezni hogy a családhoz tartozok, és ez nagyon rosszul esett.(eddig is a családhoz tartoztam XD) És folyamatosan bánt. Fogytál, híztál stb... És a családban szarságokat terjeszt rólam pl hogy nem tanulok (két négyesem lett év végén), Múltkor egyenesen a telefonba közölte velem hogy a nővéreim ocsmányak. (nagyon szoros a kapcsolatom a testvéreimmel) És azóta amióta rájöttem hogy ilyeneket mond rólunk nagyon rosz érzés vele beszélni, és mindig gyomor ideggel megyek hozzá. Mit lehetne vele csinálni? Ti mit tennétek?

szept. 26. 20:26
1 2 3
 1/22 rántotthúsosszendvics ***** válasza:
94%

Miért lenne kötelező? Nem tűnik egy szívélyes nagymamának. Szólsz a szüleidnek, hogy kihagynád a találkozást vele, és beszervezel valamilyen programot a barátnőiddel.

Természetes a reakciód, nincs túlreagálva.

szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz mit tenni, esetleg mondod a szüleidnek hogy építsék le. Nem tudom hány éves lehet a mamád, az enyém 89 és ugyanilyen tapintatlan, bunkó. Mindenkinek beszólogat, súly, hajviselet, öltözködés, vagy csak annyit hogy nem tetszik neki amit épp csinál az illető pl pihen és nem a kertet túrja. Szerinte aki kövér vagy visszeres az nem viselhet szoknyát, rövid nacit mert hogy néz ki. Lányomat is folyton gyötri nevetséges dolgokkal. Sokszor 200 a vérnyomásom tőle, olyan mint egy kötözködő 2 éves.
szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező találkozz vele. Anyukádék biztos megértik, ha mellőzni szeretnéd a látogatásokat. Csessze meg, és szégyelhetni magát, hogy így beszél az unokájával. Biztos nagyon öreg lehet már, így nézd el neki amiket mond. Sokáig lehet nem mondja már.
szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem merem megcsinálni, mert félek hogy a szüleimen csattan. Anagymamám rettenetesen pletykás, és rossz indulatú, már így is két naponta telefonon nyuvasztja apukámant (ezek a telefonok 1 órásak) és ilyenkor teljesen elrontja a kedvet a családban. Apukám ingerlékeny lesz, anyukám folyamatosan idegeskedik, én meg egyszerűen csak nyomott leszek, mert mindenkiről hülyeségeket hord össze
szept. 26. 20:44
 5/22 A kérdező kommentje:
Mármint nem merek nem menni*
szept. 26. 20:45
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Drágám, nem azt nézik sokan, hogy mit mondanak, hanem, hogy ki mondja. Aki ismeri mamádat, le se fogja sz@rni amit mond. Tapasztalat, az én nagyim is szerette keverni a sz@rt, értett is hozzá. De nem tudott már pletykálni, mert mindenki ismerte, és nem foglalkoztak vele.

Apudnak kéne segíteni, hogy szakítsa meg a kapcsolatot vele. Ez nagyon nem egészséges senkinek.

szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem tűrném és meg is mondanám neki, hogy ezt a stílust és sértegetést nem tűröm el!

A vénasszony toxikus, nem szeret senkit, csak élvezi, hogy bánthat és kavarhatja a rahátot!

Én felszámolnám vele a kapcsolatot, de meg is mondanám miert, neki is és a szüleimnek is!

Úgy tűnik, hogy a tipikus helyzet állt elő, a gonosz, de gazdag nagymama, akinek mindenki seggetcsókol

szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6. Köszi, igazad van. Nem tudjuk megszakítani vele a kapcsolatot, pedig mindenki szeretné, mert beteg (nem súlyos, csak idős kori) és mi vagyunk a környéken az egyetlen élő rokonok :( Megpróbálom fokozatosan egyre kevesebbszer menni hozzá, hátha úgy jobb lesz
szept. 26. 20:52
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
És ha ilyen beteg es rátokszorult, hogy engedi meg magának, hogy kieressze a pofáját és a rosszindulatát? Mert sok pénze van es ezzel manipulálja apádat
szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nincs sok pénze, egy kis panelben él. Inkább lelki terrorban tart mindenkit. És nincs szükségünk a pénzére
szept. 26. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!