Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Toxikus rokon a nagymamám,...

Toxikus rokon a nagymamám, jelenleg 89 éves, de szerencsére egészséges, erős, mentálisan sem romlott az állapota az évek során. Ellenben sajnos nagyon rossz tulajdonságai vannak, mérgez, mindenkit szid. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sokáig így is látogattam, tartottam vele a kapcsolatot, de kérésem ellenére sem változtat ezeken, bármikor beszélek vele, csak panaszkodik, szid valakit és végtelenül sajnáltatja saját magát. Egyszerűen nem bírom tovább, nem szeretnék vele többet beszélni, foglalkozni, mert minden kontaktus után úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger, leszív, lehoz az életről is. A családból már csak 1 lánya látogatja, ő is nagyon nehezen bírja már sajnos. A többi családtag már le is zárta vele a kapcsolatot. Szívem szerint én is ezt tenném... Ellenben ki tudja, mennyi van hátra még neki. Ki, mit tenne ebben a helyzetben? Mi lenne a legjobb megoldás?

szept. 22. 18:14
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy lepontoztak, teljesen érthető volt szerintem, amit írtál és hasznos. Köszönöm.
tegnapelőtt 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!