Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Toxikus rokon a nagymamám,...

Toxikus rokon a nagymamám, jelenleg 89 éves, de szerencsére egészséges, erős, mentálisan sem romlott az állapota az évek során. Ellenben sajnos nagyon rossz tulajdonságai vannak, mérgez, mindenkit szid. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sokáig így is látogattam, tartottam vele a kapcsolatot, de kérésem ellenére sem változtat ezeken, bármikor beszélek vele, csak panaszkodik, szid valakit és végtelenül sajnáltatja saját magát. Egyszerűen nem bírom tovább, nem szeretnék vele többet beszélni, foglalkozni, mert minden kontaktus után úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger, leszív, lehoz az életről is. A családból már csak 1 lánya látogatja, ő is nagyon nehezen bírja már sajnos. A többi családtag már le is zárta vele a kapcsolatot. Szívem szerint én is ezt tenném... Ellenben ki tudja, mennyi van hátra még neki. Ki, mit tenne ebben a helyzetben? Mi lenne a legjobb megoldás?

szept. 22. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Vagy benyeled vagy nem foglalkozol vele tovább. Te döntésed.
szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

És akkor mi van, ha nincs neki sok hátra? Úgyse szereted, nem bírod elviselni, mert semmi szeretnivaló nincs benne, akkor nem mindegy?


Én a toxikus rokonokkal, köztük a saját anyámmal se tartom a kapcsolatot. Az élet rövid ahhoz, hogy olyan emberekkel töltsük, akik semmit nem adnak az életünkhöz, csak rossz érzéseket.

szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2# Igen,igazad van, én is így gondolom.

Csak közben ott van a gondolat, hogy milyen szomorú és fájdalmas lehet egyedül "elmúlni".

Egyértelműen magának köszönheti ezt, hogy mindenkit elmart maga mellől,s valóban... Nem szeretem én sem, inkább kötelességből látogattam eddig is.

szept. 22. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Eddig sem kellett volna latogatnod.

Ha el meg 5 evig, akkor 5 evig fogod mergezni magadat?

szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4# Na igen. Persze kívánom, hogy éljen sokáig, egészségben, de olyan erő van benne, hogy még 10-et is el tudnék képzelni.

Csak mégis közben bűntudatot érzek, hogy ma pl már nem vettem fel neki a telefont.

Nem tudom, hogy magamban, hogy rendezzem ezt le.

szept. 22. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy felelős vagy önmagadért/önmagadért vagy felelős, és nemhogy jogod, hanem kifejezetten kötelességed önmagad irányában a határaid megszabása, a saját lelki békéd megóvása. A mérgező embereket kiiktatjuk, mert megbetegítenek. Hogy ők hogy élnek, az az ő dolguk, volt választási lehetőségük, ők választották a szándékos összeférhetetlenséget.
szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# Köszönöm szépen, dolgoznom kell ezen. De nagyon jól megfogalmaztad és abszolút egyetértek. A többi az én feladatom lesz. Még édesanyámat sajnálom, mert ő sem tudta még lezárni a kapcsolatot és borzasztó látni, ahogy szenved miatta és féltem is emiatt.
szept. 22. 23:23
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát, ő nem kapta meg az anyjától azt, amit az ember normálisan egy anyától jogosan elvárhat. Mutass neki cikkeket, esetleg könyvet, javasold neki, hogy menjen pszichológushoz, megkönnyíti az elengedési munkát.
tegnapelőtt 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen 🤗
tegnapelőtt 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
(A 8-as, lepontozott válaszom, félreértések elkerülése végett a kérdező anyjára irányul, nem a nagyanyjára.)
tegnapelőtt 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!