Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Felejtsem el ezt neki?

Felejtsem el ezt neki?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy múlt héten össze veszett velem a mamám.

Eddig viszonylag jó volt a kapcsolatunk. Azon kívül hogy a az alakomba mindig bele köt hogy mennyit híztam és vigyázzak hogy ne hízzak tovább. Most viszont felhívott és mindenbe bele kötött. Ezek nekem nagyon rosszul estek és nem tudom kivel megbeszélni. Meg kérdezte mit eszek amikor mondtam hogy szendvicset akkor elkezdte mondani hogy " miért mindig szendvicset eszek, miért nem főzök? " Szerinte én lusta vagyok ahhoz is,pedig ez nem igaz.

Minden héten főzök csak akkor éppen elfogyott a főtt étel.

Most éppen nincsen munkám sajnos és bele kötött ebbe is. Hogy voltam egy próba napon ami nem sikerült, pedig az már régen volt de csak felemlegeti. Tisztában van vele hogy igyekszem és mindent megteszek amit tudok

de ő csak piszkál. Ráadásul

" ingyenélőnek nevezett. "

Mondtam neki, hogy ez szép hogy így beszélsz a saját unokádról.

Aztán még próbált kioktatni

arról hogy mi tartozik a házimunkába. Azóta én nem beszélek vele a telefont sem veszem fel neki. A találkozásokat is kerülöm vele. A leveleimért is a párom ment el helyettem.

Félek tőle, attól hogy veszekedne velem meg haragszom is rá egy kicsit. Most azon gondolkodom hogy megszakítom vele a kapcsolatot de nem tudom

lehet hogy ki kellene vele

békülnöm.. Köszönöm előre is

a válaszokat!



szept. 13. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha úgy érzem, hogy valaki jóindulatból kritizál, azt elfogadom! Megmondja az igazat mert fontos vagyok neki!

Ha rosszindulatból az más.

szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt csak te tudhatod, hogy el tudod e ezeket nézni neki. Nekem anyám és a nővérem hasonló, és nekem már elegem volt belőlük. Főleg anyám kapott tőlem ezer esélyt, és mindig elrontja, mindig beleszól mindenbe, mindig ki kell mondania a negatív véleményét, nem érdekli, hogy se nem hasznos, és se nem kedves.

Szóval én végre előbbre tartom a saját mentális egészségemet, mint hogy tűrjem, hogy folyton engem piszkáljanak. Ha valaki szereti a másikat, akkor megérti, hogy a kritizálásnak semmi köze a szeretethez, mert az a másiknak csak fáj.

szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2_ es

Igazad van, csak nekem ez azért nehéz döntés mert anyámmal és

húgommal már megszakítottam a kapcsolatot. Mert folyton bántottak, leginkább anyám.

A családból ő maradt az egyetlen akivel még beszélek és

ez azért ilyen nehéz kérdés nekem.

szept. 13. 16:46
 4/17 A kérdező kommentje:

1_ es

Hát pont ez az hogy nem tudom biztosan. Ő egy olyan személy aki sokat kritizál másokat nemcsak engem. Volt hogy a saját rokonával is össze veszett mert neki is bántóan meg mondta a magáét.

szept. 13. 16:48
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

"anyámmal és húgommal már megszakítottam a kapcsolatot... A családból ő maradt az egyetlen akivel még beszélek"


Hát igen, akkor épp ideje elgondolkodnod rajta, hogy valóban jó módszer-e a kapcsolat megszakítása... sőt, hogy nem lenne-e érdemes újra felvenni a kapcsolatot azokkal, akikkel korábban megszakítottad...


Nem, nem jó módszer.

Nem, nem fogod tudni csak úgy elfelejteni - de ha emlékszel is rá, bocsásd meg neki. Arra a sokmindenre gondolj, ami miatt egész eddig viszonylag jó volt a kapcsolatotok. Meg arra, hogy vajon te mennyire vagy tökéletes, vajon te nem bántottad-e meg őt időnként ezzel-azzal - és hogy ő hogyan reagált rá. Nem úgy, hogy megszakította a kapcsolatot.

szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Kérj tőle segítséget! Ha így teszel, rögtön kiderül, hogy csak piszkál, vagy hajlandó közreműkődni a problémáid megoldásában.
szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

5ös, és mégis miben nyilvánult meg, hogy nem jó módszer a kapcsolat megszakítása? Hiszen azóta legalább már csak a nagymamája piszkálja, a többiek nem. Sajnos vannak olyan értetlen emberek (rokonok), akikkel nem lehet jó viszont fenntartani, mert nem értenek a szép szóból. Ha nem az van, amit ők akarnak, akkor csak kritizálnak és beszólogatnak. Ilyen emberekkel nem szabad kapcsolatot tartani, hiába rokon.

Én pl az anyámban szinte semmi jó dolgot nem látok. Az, hogy volt hol aludnom, és volt mit ennem, az szerintem a legalapabb dolog, amit egy gyereknek kapnia kell. Ezen kívül soha nem játszott velem, nem segített a tanulásban, sose lehetett az, amit én akartam, még ruhát is ő választott nekem. És minél idősebb lettem, annál többmindenbe szólt bele. Nem tetszett neki a munkám, sem a parkapcsolatom, sem az albérlet, ahol laktam. Nem tetszett neki, hogy ha hazamentem meglátogatni, akkor néha szerettem volna kicsit egyedül is lenni. Nem tetszett neki, hogy olyankor nem vele foglalkozom 0-2-ben, mint egy csecsemővel. Most meg nem tetszik neki, hogy ki merem mondani a véleményem, és hogy elkezdtem határokat szabni.

Szóval igen is jó megoldás a kapcsolat megszakítása, hiszen csak azért, mert valaki vérrokon, még nem jogosítja fel, hogy úgy bánjon velem, mintha egy csicska lennék, és nem kötelességem ezt tűrni.

szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
9%
Én azt gondolom magadban is keresd a hibát, ne csak másban. Fényezni magát mindenki tudja, de hogy mi a real valóság azt már kevesen ismerik be.
szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

"Megmondja, mi az igazság"? Nem, nincs olyan, hogy "AZ igazság! Az az ő igazsága, nem a kérdezőé!

A kérdező őt nem is érdekli! Arra használja, hogy jól beolvasson neki! Nem is tudná megdicsérni, mert az neki nem lenne jó, nem tiporhatná el a másikat.

"Eddig viszonylag jó volt a kapcsolatunk." Azért, mert eddig nem tudatosodott benned, hogy bánt. Most felismerted. Igen, a mérgező embereket távol tartjuk, van elég bajunk támadások nélkül is.

szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos úgy néz ki, hogy a mama sorsa is a blokázs lesz. Toxikus család. Jó embereket általában toxikus emberek veszik körül, mert ez biztosítja számukra a fejlődést, hogy elérjenek egy magasabb spirituális szintet, konkrétan azáltal hogy szenvednek, magukba szállnak, elizolálódnak egy periódusban és azalatt tisztába jön magával és a világgal
szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!