Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ordibálós nagymamával mit...

Ordibálós nagymamával mit lehet csinálni, ha egyébként normális?

Figyelt kérdés
3 éve megözvegyült és teljesen normális, egészsége is rendben, de azóta agresszív. A héten többször meglátogattam és például amit kapott a postás tőle, akkor én szégyelltem magam. Valami levelet várt, és nem érkezett meg és ordított üvöltött a postással. Qva anyázta meg megmondta, hogy elvágja a torkát, megöli, féreg patkány, kibelezi stb. Az egyik szomszéddal is volt veszekedés. A boltban rosszul adtak neki vissza, és utána szüleim hívták, hogy úgy ordított a pénztáros hölggyel meg úgy beszélt vele, hogy elsírta magát és a bolt vezetőt is elküldte mindenhova. Hiába mondtam szüleimnek a héten is, az a válasz, jobb hogy egy idős megtudja védeni magát. Az oké, de én a postás embernél ledöbbentem. Ahogy nagymamám ordított üvöltött vele és amilyen szavakat használt. És erre is a válasz szüleimnek, jó ha megvédi magát.

júl. 20. 22:52
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem normális, 17-es! Nem kötelező így reagálni, intelligencia és önfegyelem kérdése. Az öregek otthonában is vannak cuki angyalkák! Ezek az emberek unintelligensek, gonoszak vagy demensek. Egy jelenség létezése nem legitimálja azt a káros-kóros jelenséget.
júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
89%
Mamam 80 eves, 24 eve egyedul el, amiota papam meghalt. O nem ilyen. Tehat ne fogjuk mar ra, hogy ez normalis viselkedes.
júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
30%
(Bocs, a 21-esem címzettje a 20-as, a 17-es én magam vagyok.)
júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
3%

21. Ekkora baromságot írni ...

22. Nehogymár megmondjátok egy felnőtt embernek hogyan viselkedjen! Ha el akar valakit küldeni a francba akkor küldje el! Ha megbüntetik miatta akkor így járt.

Gőzötök sincs mi a normális. Gőzötök sincs a másik életéről. Kis burokban nevelkedett pudingok vagytok.

júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
33%

22


80 éves, 24 éve él egyedül, tehát 56 volt, amikor meghalt a férje. 56. Az 56 az még fiatalnak mondható. Annyi idősen még dolgozott, napi kapcsolatban volt mas emberekkel. Hány éve volt házas? 30 kb? Más az, amikor valaki 50 éve él valakivel, más az, aki 30, 60 vagy 80 évesen veszíti él a párját.

Emellett a normális nem azt jelenti, hogy minden egyes emberre igaz, hanem azt, hogy nem kirívó eset.

Azt is hozzá tenném, átlag ember életében nem sok idős ember van jelen. Mint írtam, én idősek otthonában voltam önkéntes, nagy eséllyel sokkal több idős emberrel kerültem kapcsolatba, mint egy átlag ember.

júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%
Tévedésben vagy, 25-ös! A nem kirívó eset NAGYON! nem szinonimája a normálisnak! Minden 10. ember alkoholista? Az normális? Egy rakás (főleg) férfi veri a házastársát! Az normális? Többszázezren lógnak a tömegközlekedésen. Az normális? A brutalitás soha nem normális! Mások indokolatlan letámadása soha nem normális. Ha a néni üvöltözött a csésze színe miatt, az beteg. Nem normális! És teljesen független attól, hogy van-e férje vagy nincs.
júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
5%

26. Nem mondhatod meg neki, hogy mit csináljon. Ha törvénytelent tesz, akkor elintézik. A normális az, hogy az ilyen kis pudingokat megeszik és kisz....k.

Az nem normális, hogy te majd megmondod másoknak, hogy mi a normális. Libsi.

júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, a viselkedése nagyapám halála óta ilyen. Az is igaz hogy szüleim inkább örülnek, hogy ellátja magát és van mikor 2 hétig felé sem néznek. Én mindig megnézem péntek délután fixen. Demenciára nem gondoltam. Főz takarít tiszta magára is. De most utána olvasok mert ez a viselkedés nem sok jóra utal.
júl. 21. 12:10
 29/37 A kérdező kommentje:
Még az jutott eszembe bevezetem, hogy többször arra megyek és megnézem délután.
júl. 21. 12:11
 30/37 anonim ***** válasza:
34%

Na, itt a probléma! Hetente 1x rányit valaki, hogy megnézze, él-e még! Az ember társas lény! Ha x évtizedekik volt valakije akivel beszélgethetett, majd egyszercsak egyedül marad, mint a kisújja... Gondolj bele milyen szar lehet neki egyedül! Szerintem nincs neki semmi baja, csak simán már elege van mindenből. A magány tönkretette! Legalább egy macskát vagy egy kiskutyát vigyetek már neki, akihez tud beszélni szerencsétlen öregasszony!

Mi a nagyszülőkhöz naponta- két naponta bementünk, vagy legfeljebb beköszöntünk, de ha épp nem volt lehetőségünk, akkor felhívtuk... Nem hagytuk őket magukra! Ne csodálkozz, ha rámorog mindenkire, hiszen annyi baja lehet magában, amit nem tud elmondani senkinek, és az mind kitőr belőle, a boltban a postásnak, vagy bármikor... Aztán meg mindenki lebolondozza szegényt!

Menj el hozzá minden nap és beszélgess vele, vagy csak üljle és nézd vele a tv-t! Lemerném fogadni hogy 1-2 hét és megint ő lesz a bájos nagyi, akit mindenki szeret!

júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!