Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ordibálós nagymamával mit...

Ordibálós nagymamával mit lehet csinálni, ha egyébként normális?

Figyelt kérdés
3 éve megözvegyült és teljesen normális, egészsége is rendben, de azóta agresszív. A héten többször meglátogattam és például amit kapott a postás tőle, akkor én szégyelltem magam. Valami levelet várt, és nem érkezett meg és ordított üvöltött a postással. Qva anyázta meg megmondta, hogy elvágja a torkát, megöli, féreg patkány, kibelezi stb. Az egyik szomszéddal is volt veszekedés. A boltban rosszul adtak neki vissza, és utána szüleim hívták, hogy úgy ordított a pénztáros hölggyel meg úgy beszélt vele, hogy elsírta magát és a bolt vezetőt is elküldte mindenhova. Hiába mondtam szüleimnek a héten is, az a válasz, jobb hogy egy idős megtudja védeni magát. Az oké, de én a postás embernél ledöbbentem. Ahogy nagymamám ordított üvöltött vele és amilyen szavakat használt. És erre is a válasz szüleimnek, jó ha megvédi magát.

júl. 20. 22:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
a postás közfeladatot ellátó személy...
júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
már ezért fel lehetne jelenteni a mamit.... nyugi a 60-80 éveseket is előszeretettel viszik a böribe
júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Hogy lenne már normális? Durván elmebeteg. Demens. A szüleid majd akkor fognak akarni vele valamit csinálni, mikor őket akarja meggyilkolni. Pedig minél előbb kéne pszichiáterrel diagnosztizáltatni, és az állandó felügyeletéről gondoskodni.
júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
2%

Legyél mellette, kérdezgesd hogy nem éhes-e, kér-e vizet, mit szeretne. Vagy hogy tudsz-e valamiben neki segíteni. Mégis csak az unokája vagy, szerintem sose üvöltene veled. :D


Sok szerencsét!


Kitartás!

júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
78%

Anyádéknak csak ennyit mondtam volna:"Jól van, anya, apa, remélem, akkor is ezt mondjátok, ha megfenyeget, hogy a Ti torkotokat vágja majd el..."

Amit tehetsz, hogy elmész hétfőn egy szoc.munkáshoz és megkérdezed, hogy egy demens embernek hogy tudsz pszichiátert kilobbizni, pláne, ha ilyen szinten elborult az agya.


[link]


[link]

júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
45%

"Demens"


Nektek mindeki demens, aki idős és nem megfelelően viselkedik :D

Ha demens lenne, akkor nem felejtené el, hogy levelet vár és a hibás viszajárót sme venné észre.

júl. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
A demens "diagnózisban" és sem lennék biztos, az ellenben lehet, hogy a gyászfeldolgozásban akadt el (aminek második szakasza a düh). Ha jól értelmezem, akkor egyedül maradt, vélhetően haragszik a "világra". Amit családtagként meg lehet tenni, az szerintem az, hogy megpróbálni a volt férjéről, a közös emlékekről beszéltetni, a pozitív élmények újraélése talán enyhítené a fájdalmát (bár kérdéses, hogy képes-e ezekről beszélni, lehet csak feltépnéd a gennyedző sebet). Kényes a helyzet, mert amíg ő maga nem ébred rá a viselkedésére, addig nehéz direkt módon beavatkozni. Az viszont a rosszabbik eset, ha társadalmi-jogi nyomásra kell szakemberhez (pszichológushoz, pszichiáterhez) fordulnia.
júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%

Talán már megkapta a levelet, csak elfelejtette, mert demens, és most a postással balhézik.

A verbális agresszió is egy fajta "demencia", pl egyes Alzheimer betegegnek ez az első tünetük, a verbális agresszivitás (nem mindenki Alzheimerje kezdődik feledékenységgel!!!)

Az, hogy egy laikus (rokon, unoka, stb.) számára normálisnak tűnik, nem jelenti azt, hogy az is.

Én nem pszichológushoz vinném, hanem neurológushoz.

júl. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
60%
szocotthont kezdjetek el keresni
júl. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
Egy körzeti pszichológust mindenképp megkeresnék. Egyszer a mama tényleg valami komoly balhét generál, ez minden csak nem NORMÁLIS.
júl. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!