Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ordibálós nagymamával mit...

Ordibálós nagymamával mit lehet csinálni, ha egyébként normális?

Figyelt kérdés
3 éve megözvegyült és teljesen normális, egészsége is rendben, de azóta agresszív. A héten többször meglátogattam és például amit kapott a postás tőle, akkor én szégyelltem magam. Valami levelet várt, és nem érkezett meg és ordított üvöltött a postással. Qva anyázta meg megmondta, hogy elvágja a torkát, megöli, féreg patkány, kibelezi stb. Az egyik szomszéddal is volt veszekedés. A boltban rosszul adtak neki vissza, és utána szüleim hívták, hogy úgy ordított a pénztáros hölggyel meg úgy beszélt vele, hogy elsírta magát és a bolt vezetőt is elküldte mindenhova. Hiába mondtam szüleimnek a héten is, az a válasz, jobb hogy egy idős megtudja védeni magát. Az oké, de én a postás embernél ledöbbentem. Ahogy nagymamám ordított üvöltött vele és amilyen szavakat használt. És erre is a válasz szüleimnek, jó ha megvédi magát.

júl. 20. 22:52
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
62%

Ez demencia

Normális mentális állapottal rendelkező ember nem akar megölni senkit ott kezdődik, kezeltetni kell

júl. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha demens lenne, akkor nem felejtené el, hogy levelet vár és a hibás viszajárót sme venné észre."


Oh, dehogynem. A demencia nem azt jelenti, hogy totál hülye az első pillanattól és mindent elfelejt. Úgy kell elkepzelni, mint egy szitát. Először a dolgok nagy része fenn akad rajta, csak a nagyon apró dolgok mennek át. Aztán szépen lassan elkezd rozsdásodni az a szita és egyre több dolog esik majd át

júl. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nincs rendben. Lehet, hogy neurológiailag, lehet, hogy pszichésen, de foglalkozni kellene a problémával, mert ez így csak rosszabb lesz.
júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%
Ha azóta agresszív, amióta megozvegyult, akkor nagy eséllyel így dolgozza fel a férje elvesztését. Nem a legjobb módszer, de ő csak ezt ismeri. Neki xar, hiszen nincs ott az élete párja, így minden apróságot, ami rosszul esik neki máson vezet le. Elvileg segíthetne egy pszichológus, gyakorlatilag szinte biztosan nem fog elmenni. Ha a kozeleben vagy, amikor épp ordibalni kezd, akkor megprobalhatod elterelni a figyelmét. Ezen kívül mást nem tudsz tenni. Valaki majd vissza szól neki ugyanilyen stílusban és talán az helyre teszi.
júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy normális, de valószínűleg olyan törés érte a halálesetkor, amit a mai napig nem tud feldolgozni.

Ez csak egyre rosszabb lesz, ha nem kap szakszerű segítséget.

Ismertem egy idős nőt, aki szintén haláleset után maradt egyedül. Nagyon kedves, aranyos volt, de nem volt szabad hátat fordítani neki... Őt egy idő után orvoshoz vitték, de ha nem szedte a gyógyszereit akkor sajnos nagyon ijesztő tudott lenni... Szerintem minél előbb lekellene ülni a mamáddal és beszélgetni vele, akár orvos bevonásával. De a legfontosabb, nem szabad egyedül hagyni.

júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
30%

Először nem kéne megkérdezni a mamát, hogy: "Mi a fasz bajod van, Mama?" Aztán mondjuk rászánsz fél-egy órát, hogy csak nézed és nem szólsz semmit, hátha elkezdi kiböfögni. Sokan basznak felnyílni, mert nagyon "összetett személyiségek", magyarán faszok.

Lehet, hogy a Papa fogta vissza korábban a csodálatos stílusát. (Valószínűleg a gyerekeinek nem új a dolog. Unokák mindig valami kötögetős sütigyárat szeretnének nagyszülőnek.)

Ha összefüggéseiben normálisan dumál csak nem lehet megoldani, mert beforgatta magát valami hülyeségbe, akkor azt mondod, hogy a kutya se fog felé nézni, ha ezt folytatja.

Egyébként meg lehet segítséget hívni stb.

júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
81%

Hű, de eccerű vagy te, 6-os! Nálad demencia=feledékenység. Mindjárt nem lenne orvoshiány, ha ez így menne. "Pszichiátria vizsga, tétel: Demencia. Vizsgázó: Feledékeny. Oktató: Kiváló, jeles!" Biztos neked is van belőle diplomád. De ha nincs, javaslom: olvass!

Egy 3 éves gyászra ezt ráfogni nem lehet. Azalatt szükségképpen változik az ember, a gyászszakaszolást különben is már rég megcáfolták, maga Elizabeth Kübler-Ross sajnálta a legjobban, hogy az ő haldoklásra vonatkozó elméletét tévesen elkezdték ráhúzni a gyászra. Én nem hiszem, hogy ez a nagymama pont a halál pillanatától vált gorombává, valószínűleg sose volt egy tündérke, és ez folyamatosan romlik, mostanra vált feltűnővé.

júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
32%
Valamelyik céghez elmehetne vendég főnöknek, hogy helyre rakjon mindenkit.
júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem normális amit csinál, nem vagyok orvos de a leírtak alapján kezelésre szorul.


A szüleid nem veszik komolyan a dolgot, egyszóval le se sarják. Ha a későbbiekben komolyra fordul a dolog, (amit remélem hogy nem), és meg sebesit valakit, akkor már késő lessz

júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
72%

17


Akkor most képzeld el, hogy a ferjed/feleséged meghal és te egyedül maradsz. Konkrétan egyedül, tehát nincs ott a gyereked, unokad, anyad, egyedül élsz. Nyilván meglatogat a családod, de alapvetően a napi 24 órából 20-at egyedül vagy. Egy héten mondjuk kétszer jön valaki, a többi időszakban nincs kihez szólnod. Hidd el, rengeteg idős ember lesz a párja halála után morgós, pokróc és igen, van aki kifejezetten durva lesz szóban.

Voltam önkéntes idősek otthonában, hidd el, totál normálisnak számít az ilyen valamilyen szinten. Nyilván az átlag nem fenyegetozik török elvagassal, de hallottam már én is törékeny, amúgy cuki mamit letámadni az új önkéntest, mert az a fehér csészébe töltött neki kávét a kék helyett.

júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!