Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális az a nagyszülő aki...

Normális az a nagyszülő aki ilyet kíván az unokájának?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Költözés előtt állok. Jelenleg még az anyai nagyanyámmal és anyukámmal élek egy háztartásban. Szerencsére ez a következő hónapban változni fog ,mert végre sikerül elköltöznöm..

Ma öreganyám oda vágta ,hogy ott is fogok sírni ahol mindenki lát ,és ,hogy úgyis sírva jövök vissza és ezt ő màr alig várja..

Kérdem én normális dolog az ilyen? Baromira felhúztam magam. És nyílván ,ha valami szarul is alakulna ezek után már csak azért sem jönnék ide vissza.


Azt még hozzátenném ,hogy pontosan azért költözök el egy másik városba mert itt ahol jelenleg élek , sem szakmailag(alig van munkalehetőség) sem magánéletileg nem tudok érvényesülni évek óta. Nyílván ezen változtatni akarok . Plusz nem a szülőiházban akarok megöregedni.



júl. 6. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Anyám is mindig ezt mondta nekem. Spoiler: 10 év alatt egyszer sem mentem vissza hozza. Manipulálni akar.
júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A régi norma az volt, hogy valaki fiatal mindig marad a háznál, hogy gondozza az öregeket és intézze a házat. Így ez árulás számára, hogy ő meg ebben nevelkedett, te meg megszakítod. Ő valószínűleg alá volt rendelve a saját idősebb rokonainak, de neki már nem lesz kit ugráltatnia, mert a modern hülyeség miatt elköltözik. Ritka eset, amikor az öreg nem magára gondol ilyen helyzetben, hanem az unoka jövőjét nézi. Ti sem vagytok kivétel ilyen szempontból.
júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

5.Igazad van! Ebben lehet valami.

Viszont én soha nem tudnám azt mondani sem a gyerekemnek sem az unokámnak, hogy már alig várom ,hogy ott sírjon ahol mindenki látja..

Még egy idegennek sem kívánok soha rosszat, hogy szenvedjen. Nemhogy a saját véremnek..

júl. 6. 12:42
 4/10 anonim válasza:
91%
Sajnos nem normális sajnalom :((
júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, az ő részéről normális. Biztos oda van hogy elköltözöl, nem lesz egyszerű stb… ő nem biztat, hanem arra vár, hogy gyere már vissza vagy el se menj. Ha támogatna, bíztatna, magában akkor is ezt szeretné.

Te ezt ne vedd magadra, érthető, hogy lépni akarsz. Igazad van, kívánom érd el amiket leírtál.

A mama majd megnyugszik ha révbe érsz, és megszokja. Ugye anyud se költözött, lehet nem engedte, ehhez van szokva.

De te meg éld az életedet, érd el amit akarsz. Ne borulj ki rajta, felesleges.

júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Mért kérdezel olyat, amire tudod a választ? (Ld 3-as komment)
júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha Te felteszel egy kérdést, majd minősítgeted azt, aki más választ ad, akkor veled is gond van.
júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is megkaptam a költözésem előtt. 10 éve feléjük sem néztem :D
júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
77%
Az "ott fogsz majd sírni, ahol senki se lát" nagyanyád idejében volt sláger. Nem akart ő ezzel rosszat mondani, csak a régi divatos szólást alkalmazta. Még ha 50 év távlatából nem emlékszik is szó szerint.
júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eben benne van a régiek irigysége is. A lányknak nem volt mindig kiurgrási lehetősége. Ha nem jött a férj 20-25 éves koraig akkor öreglány lett,maradni a kellett otthon. Nem lehet az ami szeretett volna lenni,gondoznia kellet a nagyszüleit szüleit...

Rombadölt az élete mielőtt elkezdödött volna.

Keserüség irigység van benne,nem feltétlenűl rossz indulat

júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!