Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy állítjátok le a nagyszülő...

Hogy állítjátok le a nagyszülőt, ha minden vackot meg akar venni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök evvel.

Nálunk nincs ajándékozás ünnepeken kívül, legfeljebb nagyon ritkán. Ezt főleg az én anyukám nem akarja betartani. Tudom, más örülne, de én nem örülök. Én vagyok beállítva hárpiának, mert nem akarom ezt engedni. Annyi már a bazár, játék, hogy alig fér. Egy ideig csinálja, hogy nem vesz játékot, akkor vesz nekik gyümölcsöt, de annyit, hogy másnap vagy gyümölcsleves lesz, vagy ránk rohad. Vagy hoz kaját, szintén túl sokat (főzök rendesen). Ha valaki vesz valamit a gyerekeknek nagy ritkán, akkor mondja, hogy bezzeg az x.y vehet, csak ő nem. De ő hetente hozna valamit. Elvárná, hogy akkor mi se vegyünk - tényleg ritkán - semmit, mintha ugyanazok a szabályok lennének érvényesek rá, mint ránk.

És a legjobb, ha erélyesebb vagyok, mert részemből a kommunikációval amúgy nincs baj, akkor jön az, hogy mert ő csóró, és mi lenézésből nem fogadunk el semmit.

Már kértem szépen, csúnyán, ígértem, hogy ki fogom dobálni, amivel nem játszanak (akkor is én vagyok a szemét, aki kidobja szegény gyerekek játékát - amire rá se néznek), eltettem a szekrénybe, elvittem hozzá, hogy ez legyen ottani játék, de semmi nem használ tartósan, mert nem akarja elfogadni.

Hogy lehet úgy elmondani, hogy úgy is legyen? Az a hab lenne a tortán, ha nem is én lennék a hálátlan szemét p.csa, ahogy lejön néha, de ehhez már nem is ragaszkodom.



2022. aug. 16. 18:04
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
87%
Te tudod, hogy nem vagy a tuskó, legyen neked ennyi elég, ő meg azt gondol, amit akar. Hogy mit gondol, az teljesen mindegy. Hogy a nyomatékosan kifejezett kérésedre fittyet hányva belefurakodik-e a lakásotok sérthetetlenségébe, az nem mindegy.
2022. aug. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
22%
Örülnél, hogy él és vesz valamit a gyereknek!
2022. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az lett a megoldás, hogy kérésre megadom a gyerek MÁK számlaszámát, amire az állam is adott lóvét születéskor. Na, ide lehet rakni a játékok árát. Volt nagy elképedés, mikor egyszer összeszámoltam hogy egy évnyi ajándék ára mennyi lett volna pénzben.

És felvetettem, hogy ha a gyerek 18 éves lesz, akkor milyen jól fog jönni, és mennyivel többre fogja értékelni azt a pénzt, mint most 3 évesen a 7. dömpert.

Majd amikor megkapja, lesz egy lista arról, hogy kik adtak bele az ő életkezdésébe!

Ma már 12 éves, és a szülinapi zsúrokon is pénzt vagy élményt adni szokás, én azokat is mindet a számlára tettem.

2022. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
67%
Ha a gyerekek nem ragaszkodnak hozzá, vigyétek el a limlomot adományboltba.
2022. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!