Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy állítjátok le a nagyszülő...

Hogy állítjátok le a nagyszülőt, ha minden vackot meg akar venni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök evvel.

Nálunk nincs ajándékozás ünnepeken kívül, legfeljebb nagyon ritkán. Ezt főleg az én anyukám nem akarja betartani. Tudom, más örülne, de én nem örülök. Én vagyok beállítva hárpiának, mert nem akarom ezt engedni. Annyi már a bazár, játék, hogy alig fér. Egy ideig csinálja, hogy nem vesz játékot, akkor vesz nekik gyümölcsöt, de annyit, hogy másnap vagy gyümölcsleves lesz, vagy ránk rohad. Vagy hoz kaját, szintén túl sokat (főzök rendesen). Ha valaki vesz valamit a gyerekeknek nagy ritkán, akkor mondja, hogy bezzeg az x.y vehet, csak ő nem. De ő hetente hozna valamit. Elvárná, hogy akkor mi se vegyünk - tényleg ritkán - semmit, mintha ugyanazok a szabályok lennének érvényesek rá, mint ránk.

És a legjobb, ha erélyesebb vagyok, mert részemből a kommunikációval amúgy nincs baj, akkor jön az, hogy mert ő csóró, és mi lenézésből nem fogadunk el semmit.

Már kértem szépen, csúnyán, ígértem, hogy ki fogom dobálni, amivel nem játszanak (akkor is én vagyok a szemét, aki kidobja szegény gyerekek játékát - amire rá se néznek), eltettem a szekrénybe, elvittem hozzá, hogy ez legyen ottani játék, de semmi nem használ tartósan, mert nem akarja elfogadni.

Hogy lehet úgy elmondani, hogy úgy is legyen? Az a hab lenne a tortán, ha nem is én lennék a hálátlan szemét p.csa, ahogy lejön néha, de ehhez már nem is ragaszkodom.



2022. aug. 16. 18:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
22%

Ha vesz a nagymama, az a baj, ha nem vesz, akkor az...


A modern anyukáknak tényleg nem lehet jót tenni.

2022. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy nem akarok bazárban élni. :D
2022. aug. 16. 18:14
 3/44 anonim ***** válasza:
35%
Neki az ajàndèkozás a szeretetnyelve,örülj neki,hogy ennyi mindent kapnak a gyerekek,ez legyen a legnagyobb problémàd az életbe!Sok gyerek van akik árvaházba,anyaotthonba vannak,azok semmit nem kapnak. Ha a gyerek màr nem játszanak egy adott jàtékkal akkor adományozd el a rászorulóknak,ennyi eszed legyen! Az anyukád csak jót akar nekik,ezzel fejezi ki a szeretetét,örülj neki,hogy ilyen anyukád van,más örülne ilyennek!!
2022. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
30%

"Egy ideig csinálja, hogy nem vesz játékot, akkor vesz nekik gyümölcsöt, de annyit, hogy másnap vagy gyümölcsleves lesz, vagy ránk rohad. Vagy hoz kaját, szintén túl sokat (főzök rendesen)."


Neked tényleg minden probléma :D

Nem szokták mondani, hogy túlgörcsölsz dolgokat? Kicsit érdemes néha kilépni a komfortzónádból...

2022. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

Elmondtad 1x-2x-3x, tehát eleget tettél a kötelezettségnek!

Odaadod a gyereknek, játszik vele ameddig játszik, utána elpakolod amiket láthatóan un egy dobozba és elteszed pincébe/padlásra/tárolóba/szekrénybe/ágy alá...stb.

A gyerekek megunják a bőség zavarát, de ha egy idő után ismét megkapják azt az akármit, akkor megint újdonság.

A gyümölcsöt meg megeszitek, lefagyasztod, főzöl EGY üveg lekvárt, jól fog az még jönni!

Kaja?

Ha tudod hogy jön, akkor ne főzz (spórolás!) egyétek amit hozott, vagy fagyaszd le a tiédet vagy az övét, amelyik jobban fagyasztható!

Esetleg add oda valami idős vagy szegény szomszédnak, boldog lesz vele!

2022. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
88%
Próbálj leülni vele és nagyon komolyan beszélni. Ha ez sem használ akkor a fölösleges dolgokat adományozd el mert hidd el rengeteg hely van ahol örülnének neki. Ti is jól jártok mert jót tesztek és nem lesz bazár a házad
2022. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
24%

"bezzeg az x.y vehet, csak ő nem"


Ezek szerint maga miatt csinálja, hadd lássák, neki mennyi pénze van. Szerintem szabadulj meg tőle.

2022. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
86%
Add el vaterán XD
2022. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
97%
Nyiss bankszámlát a gyerekeknek és meséld el, hogy elkezdtél oda gyűjteni a gyerekeknek pénzt, hogy legyen mivel induljanak az életben. Hàtha rákattan inkább arra
2022. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

7-es, ez a másik, hogy egyáltalán nem gazdag, ezért nem jó opció elosztogatni, meg kidobni, mert tudom, hogy lenne helye a pénznek máshol is nála, és ugyanúgy nem örülne. Bár talán abbahagyná egy kicsit. Nem bántanám meg, ha nem muszáj, de már nincs ötletem.


4-es, nekem a mértéktelenség a probléma, ezt egyértelművé tettem az írásomban.

2022. aug. 16. 19:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!