Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy állítjátok le a nagyszülő...

Hogy állítjátok le a nagyszülőt, ha minden vackot meg akar venni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök evvel.

Nálunk nincs ajándékozás ünnepeken kívül, legfeljebb nagyon ritkán. Ezt főleg az én anyukám nem akarja betartani. Tudom, más örülne, de én nem örülök. Én vagyok beállítva hárpiának, mert nem akarom ezt engedni. Annyi már a bazár, játék, hogy alig fér. Egy ideig csinálja, hogy nem vesz játékot, akkor vesz nekik gyümölcsöt, de annyit, hogy másnap vagy gyümölcsleves lesz, vagy ránk rohad. Vagy hoz kaját, szintén túl sokat (főzök rendesen). Ha valaki vesz valamit a gyerekeknek nagy ritkán, akkor mondja, hogy bezzeg az x.y vehet, csak ő nem. De ő hetente hozna valamit. Elvárná, hogy akkor mi se vegyünk - tényleg ritkán - semmit, mintha ugyanazok a szabályok lennének érvényesek rá, mint ránk.

És a legjobb, ha erélyesebb vagyok, mert részemből a kommunikációval amúgy nincs baj, akkor jön az, hogy mert ő csóró, és mi lenézésből nem fogadunk el semmit.

Már kértem szépen, csúnyán, ígértem, hogy ki fogom dobálni, amivel nem játszanak (akkor is én vagyok a szemét, aki kidobja szegény gyerekek játékát - amire rá se néznek), eltettem a szekrénybe, elvittem hozzá, hogy ez legyen ottani játék, de semmi nem használ tartósan, mert nem akarja elfogadni.

Hogy lehet úgy elmondani, hogy úgy is legyen? Az a hab lenne a tortán, ha nem is én lennék a hálátlan szemét p.csa, ahogy lejön néha, de ehhez már nem is ragaszkodom.



2022. aug. 16. 18:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%
Én odaadnám a gyereknek, aztán ha már huzamosabb ideje nem játszik vele eladnám/ajándékoznám. Eladásból még bevételed is lehet.
2022. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
82%

#10

Ez lehet, hogy engem támaszt alá, ezek szerint azt akarja láttatni, hogy neki mennyi pénze van, miközben nincsen.

2022. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, hagyjátok még ezt az "örüljön, hogy vesz valamit" kezdetű szöveget. Nem, nem kell örülni annak, amikor valaki ennyire figyelmen kívül hagyja a kérésünket, a lóf*szért nem képesek egyes felnőtt emberek tiszteletben tartani más felnőtt emberek kérdését.


A kérdező se azt mondta a nagymamának, hogy semmit ne vegyen, csak hogy mértékkel, kevesebbet. Ennyi.


Olyan utálatos dolog állandóan tukmálni a másikra a kaját, a kacatokat, bármit, mikor a másik már százszor elmondta, hogy ne. Ti is ezt csináljátok a gyerekeitekkel?

2022. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
93%

Anyósom volt ilyen, és nekem nem is a vásárlással volt kifejezetten bajom, hanem hogy ő ilyen igazi kínai, ócska, sorjás, egyszer használatos szarokat vett.

Több mint két évembe telt leszoktatni, úgy hogy sikerült meggyőzni, hogy higgye el, tényleg minden szarja megvan a gyereknek, de az élményeknek mindig örül. Így sok szép szó, és veszekedés után rájött hogy vigye el a gyereket moziba, vagy kisvonatozni, vagy állatkertbe.

2022. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
35%
Ordíts vele, komolyan vessz össze, másból nem ért. Amit hoz, azt távozáskor visszadod neki. (Előző válaszolók: egy lakás nem kínai bazár és nem tűzfészek. És egyáltalán nem nevelő hatású, hogy a gyereket elárasztják játékkal. Programot meg ne csináljatok a kérdezőnek, hogy ő mit főzzön be meg mit adjon el.) Provokál, mint egy rossz gyerek. Nárcisztikus játszma. Fontos akar lenni. Lelki sérült. De nem a te dolgod az ő lelkét megszerelni.
2022. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Utolsó, sokban igazad van, én nem is pontoztalak le.

Narcisztikus is... Lelki sérült főleg. A kisebbségek komplexusára keres igazolást. Szeretnék én olyan megoldást, ami neki is jó. Hiszen az anyám. De valóban nem opció, hogy én majd nem főzök, mert hoz kaját úgyis kérés nélkül. Négytagú családom van, nem várhatok arra, ki mit hoz, meg mikor.

2022. aug. 16. 21:34
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint ez felesleges feszültség keltés, az próbáljon úgy következetesen nevelni és rendet tartani egy véges tároló hellyel rendelkező lakásban, hogy a nagymama minden egyes alkalommal hoz valami nagy játékot. A gyerek nem érzi az ajándékok értékét, a túl sok holmi közt elveszik a figyelme, a szülőknek meg nem öröm ládák közt élni és azt logisztikázni, mikor melyik dobozt hozza elő. És akkor még nem vették meg neki azt, amire tényleg vágyik, mert más hozott már 5 valamit addig hasonló funkcióval, csak a kínaiból, annak megfelelő minőségben.

Ugyanezzel küzdök, annyit elértem, hogy már kisebb és jól célzott dolgokat vesznek. Ehhez kell, hogy minden találkozáskor elmondom, mit szeret és mi hasznos a gyerekeknek; mi az, aminek 3 percig örülnek, de aztán a villával zenélés is érdekesebb lesz nála.

A rendszer jelenlegi hibája, hogy miután odaadták az amúgy jó dolgot (könyvet, foglalkoztató füzetet, ceruzát, filcet, szóval fogyó eszközöket), rögtön várják a gyerek visszajelzését kitörő öröm formájában. Ha nem történik meg, leszúrják, hogy milyen neveletlen. Dolgozunk rajta, de én például direktben elutasítottam minden fél méternél nagyobb játékot, amit nem egyeztettünk előtte. Lehet, hogy én is hárpia vagyok, de így se tudok sokszor uralkodni a már összegyűlt játékok felett.

2022. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgod olyan megoldást keresni, ami neki jó. Mindenki magáért felel, az ő szerencsétlenségét ne vedd magadra, van elég saját terhed családanyaként. Ő menjen saját magának pszichológushoz, felnőtt ember, tudja, hogy van olyan szakma. Nem a te életedbe való belegázolással kell elrendeznie gyerekkori sérelmeit.
2022. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nekik mondani hogy ne vegyenek ennyi mindent.
2022. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy hárpia, 17-es, ne kisebbítsd magad! Jogod van a saját életed, ezen belül a saját lakásod felett rendelkezni.
2022. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!