Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet csinálni ebben a...

Mit lehet csinálni ebben a kellemetlen helyzetben?

Figyelt kérdés

2 hónap után van egyetlen nap szabadnapom. És erre anyám elszólta magát tatának és ő meg tudta hogy itthon vagyok, felhívott hogy valami motoralkatrészt cseréljek vissza neki, elkéne menni hozzá aztán be a városba, aztán vissza hozzá + még kellemetlen helyzet is visszacserélni mert azt sem tudom mi a baja... Annyira ideges voltam, hogy mikor meghallottam még a telefont is eldobtam.

Mikor az élettársa nem dolgozik 15 éve semmit és otthon ül, nekem egész évben összesen van 20 szabadnapom és persze ha nem megyek én leszek megint a sz*r.

Ilyenkor ha tudom inkább dolgoztam volna, mert ott kevésbé idegesítenek fel.

Nem is beszélve arról, hogy ilyenkor én délben kelek, úgy hogy nem ettem meg semmi és azt hiszik készenlétben állok és 3 óráig kellene ezt elintézni, nem is lehetne úgy nyugodtan mintha itt lenne rá az egész nap.



2021. szept. 27. 12:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Komolyra fordítva a szót.

1. Mindig legyen kéznél egy ilyesmi: Sajnálom, de akkor nekem pont nem jó. Sajnálom, fogorvoshozvan időpontom, nem tudok menni.Szívesen segítenék, de sajnos randim van / orvoshoz megyek / nekem pont nem jó akkor / behívott a főnököm/ temetésre megyek....stb

A lényeg, hogy a sajnálom -mal kezdd, aztán valami kifogás és a végén: majd hívlak, ha ráérek / ha lesz egy szabad délutánom/ ha lesz egy kis időm, stb. Soha nem fogod hívni, ez a lényeg. Vagy nagyon hatásos a munkára hivatkozni: rengeteget dolgozol, megint beosztottak, helyettesíted X.Y-t.

Ha valaki nem keres többé, csak mert nemet mondtál, azt ne sajnáld, csak ki akart használni, nem kár érte.

2021. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd, hogy neked nem alkalmas.

Hogy ezt ki, hogy dolgozza fel, magánügy.

Tudom milyen nemet mondani, de igazából nincs benne semmi, ha elkezded. És még csak nem is kell nyomós oknak lennie.

Képzeld el azt a szitut, hogy megkért valakit egy szívességre, aki azt mondja, "Ne haragudj, most nem alkalmas"

Tegyük fel, rákérdezel, hogy miért? Bár én rá se kérdeznék... Az is suttyó, számonkérő dolog.

Mindegy, elmondja, hogy pihenni tervezett, mert szüksége van rá.

Te meg megmagyarázod neki, hogy tehát nem csinál semmit és na, intézze már neked.

Hogy éreznéd.magad ezen az oldalon? Mit gondolnál az ismerősödről?

Én legalábbis gáznak érezném, hogy erőszakosodom. Ebből tanultam én is nemet mondani. Ha nem akarsz belemenni, tényleg elég annyit mondni, hogy "Nem alkalmas". Ha kérdezik, hogy miért, "magánügy"

És lezárod. Nem kell magyarázkodnod. És nem kell megfelelned másnak, csakis saját magadnak.

2021. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
40%

Wáó.. És normális felnőtt létedre képtelen vagy annyit mondani: Tata! Ne haragudj, programom van, nem érek rá.


Szar leszel? Istenem.. Elmúlik. 🤷‍♀️


Mennyi életképtelen van..

2021. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!