Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet csinálni ebben a...

Mit lehet csinálni ebben a kellemetlen helyzetben?

Figyelt kérdés

2 hónap után van egyetlen nap szabadnapom. És erre anyám elszólta magát tatának és ő meg tudta hogy itthon vagyok, felhívott hogy valami motoralkatrészt cseréljek vissza neki, elkéne menni hozzá aztán be a városba, aztán vissza hozzá + még kellemetlen helyzet is visszacserélni mert azt sem tudom mi a baja... Annyira ideges voltam, hogy mikor meghallottam még a telefont is eldobtam.

Mikor az élettársa nem dolgozik 15 éve semmit és otthon ül, nekem egész évben összesen van 20 szabadnapom és persze ha nem megyek én leszek megint a sz*r.

Ilyenkor ha tudom inkább dolgoztam volna, mert ott kevésbé idegesítenek fel.

Nem is beszélve arról, hogy ilyenkor én délben kelek, úgy hogy nem ettem meg semmi és azt hiszik készenlétben állok és 3 óráig kellene ezt elintézni, nem is lehetne úgy nyugodtan mintha itt lenne rá az egész nap.



2021. szept. 27. 12:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Feleslegesen idegesíted magad. Megmondod nekik, hogy most nem megy, mert szeretnéd élvezni a szabadnapodat te is, neked is van életed, stb. Állj már a sarkadra, hány éves vagy? 7?
2021. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
11: Igazad van!
2021. szept. 27. 13:33
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Szombaton délelőtt nincs nyitva a bolt?

Ha igen, kompromisszumos megoldásként mondd neki, hogy ma azért vagy szabin, mert ilyen-olyan dolgokat intézned kell, viszont szombaton elintézed.

Az elintézés viszont jelentse azt, hogy odaviszed, TE KINT MARADSZ, Ő EGYEDÜL BEMEGY a boltba és vitatkozik az eladókkal. Te csak fuvarozod.

2021. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Akkor megkér egy "idegen"-t sőt fizet is olyankor ilyen olyan szakadt alakoknak egy sört, azok meg segítenek intézkedni neki.

Csak első köröket a családnál futja.

2021. szept. 27. 13:46
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Semmi gond, akkor a szombatod is szabad marad. Viszont nem lesz sértődés, hisz te próbáltál ;-) segíteni.
2021. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%
meg kellene tanulnod NEM-et mondani.
2021. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%
Indokolni sem fontos, nem és kész.
2021. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Bizony :)

És ha ez már megy, el kell felejteni a NEM után a magyarázkodást is.

2021. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ebben segítenétek, hogyan lehetne megtanulni nemet mondani?

Legutóbb olyan volt, hogy egy volt kolléganőm rámírt a messengeren, hogy segítsek nekik a költözködésben mert nincs aki segít a férjének.

Hát mondom mivel amúgy is sokszor beszólt nekem, és amikor én költözködtem rohadt sok pénzt fizettem, mert pofátlannak tartanám bárkitől ilyet kérni.

Egészségi okokra hivatkozva hogy nem emelhetek nehezet nemet mondtam.

Azóta vissza sem írt az illető.

2021. szept. 27. 14:15
 20/23 kovpet ***** válasza:
85%

"Ebben segítenétek, hogyan lehetne megtanulni nemet mondani?"


Pl: "hallod, rohadtul nincs kedvem a marhaságaiddal elcseszni az időm, inkább mást piszkálj ezekkel"

2021. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!