Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hozott anyád kellemetlen...

Hozott anyád kellemetlen helyzetbe mások előtt?

Figyelt kérdés

Szívesen olvasnék sztorikat.

Engem rendszeresen hozott gáz helyzetekbe az anyám. Pl. ha elmentem a barátaimmal valahova (pl. moziba), és nem értem haza 21:00-re, akkor telefonon felhívta a barátaimat és lecseszte őket. Kötelező volt megadnom neki minden barátom számát, mert hogy ő "aggódik" és csak nekem akar jót...

Egyszer egy tanfolyam bankettjén voltam, és anyám értem jött, pedig meg se beszéltük, 24 éves voltam akkor, és bejött az étterembe, ahol a csoporttársaimmal voltunk, és keresett, hogy hol vagyok. Mire megtalált, már csomó embert megkérdezett, hogy nem láttak-e egy barna hajú lányt sötétkék blúzban... Majdnem elsüllyedtem.

Volt olyan, hogy láttam, amikor egy kocsi mögött bujkál az utcán és nézi, hogy mit csinálok, kivel vagyok. Ekkor 23 éves voltam.

Mindig ellenőrizte, hogy tényleg ott vagyok-e, ahol mondom. Többször is felhívta a gimit, később meg az egyetemet, hogy megkérdezze, tényleg van-e x óra x időpontban. Boltban hangosan veszekedett velem mindenki előtt, ha valami olyat vettem le a polcról, ami neki nem tetszett.

24 éves koromban éppen együtt voltam az akkori párommal, és javában szexeltünk, amikor megszólalt a telefonom. Nem vettem fel, természetesen. Utána küldött pár sms-t, muszáj voltam megnézni, annyira idegesített. Azt írta, hogy ha nem veszem fel a telefont azonnal, akkor odajön a páromhoz és megkeres. Meg hogy szívrohamot kap, ha nem veszem fel.

És még sorolhatnám... Most 27 éves vagyok, pár hónapja sikerült végre elköltöznöm tőle, de az albérletbe is feljár, random kopog az ajtón, anélkül, hogy előtte megbeszélnénk, hogy jön.



2020. jún. 6. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez nem normális amit csinál.

Az albérletet ki fizeti?

Ha te akkor az engedélyed nélkül hogy jöhet be?

Kopogas : egyik módszer hogy nem reagálsz de ehhez egy jó füldugo is kell és felhívod a rendőrseget h valaki zaklat az ajtó előtt...

2020. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nincs más eszköz, mint a kapcsolatmegszakítás. Semmit sem mondasz el neki, és elkezdesz új bérletet keresni. A barátaid mivel kiadnak anyádnak, nem tudhatnak többé rólad semmit, mert árulkodnának, ha felhívja őket. Az új albérlet címét nem tudhatja senki, egy ismerősöd sem. Új telefonszámot is kérsz, a régit megszünteted. Ha erre nem vagy képes, akkor tűrj.
2020. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezek nem segítenének hosszútávon. Nem zárhatom ki teljesen az életemből, mert az anyám, ráadásul egyedül van. Apám már gyerekkoromban feladta és elmenekült. Nyilván muszáj valamit kezdenem vele, próbálom neki elmagyarázni, hogy nem az a bajom, hogy jön, hanem az, hogy nem szól előtte. Az albérletet én fizetem, lakótársammal felesben. A lakásba nem tud bejönni, csak az ajtón kopog, amíg ki nem nyitja valaki. Amúgy a gyerekkoromban, fiatalkoromban történt húzásait már nem is említem neki, úgyis csak veszekedés lenne.
2020. jún. 6. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Minek kérdezel akkor? Marad így minden, hagyod neki.
2020. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha elolvasnád a kérdést.

Nem azt kérdeztem, hogy mit csináljak az anyámmal. Azt én megoldom.


Hasonló történeteket szeretnék olvasni másoktól.

2020. jún. 6. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mond meg neki, hogy ne jöjjön hivatlanul mert nem biztos, hogy otthon vagy. Ha meg mégis úgy jön és esetleg otthon vagy akkor nem kell kinyitni neki az ajtót. Majd megtanulja, hogy kell egészségesen kapcsolatot tartani. Természetesen ha nem nyitod ki neki az ajtót attól még nem kell tudnia, hogy otthon vagy.
2020. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy nem érti meg, ha beszélni próbálsz vele.

Marad, hogy ne nyissátok ki neki az ajtót, ha nem szól, hogy jön.

Elég kiakasztó lehet egyébként, amit csinál. :/

2020. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Köszi, ezt szoktam alkalmazni gyakran.

De tényleg nem tanácsokat szeretnék kapni. Azt szeretném látni, hogy más is van hasonló helyzetben, mint én.

2020. jún. 6. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Én 22 évesen a szüleimnél lakok, és egyik sem szokott követni, meg utánam nyomozni, hogy igazat mondok-e. Égetett már le anyám, de amiről te írsz, azt én nem leégetésnek hívnám, szerintem valami komolyabbról van szó.

Nekem mondjuk égő volt, mikor tini koromban elmondta az egyéb családtagoknak, hogy menstruálok. Meg amikor elmondta, hogy milyen durva hasmenésem volt és akkor erről beszélgettünk.

Legutóbb, ami kínos volt, hogy eljött barátnőm, aki már rég volt itt és fél éve szakított a pasijával és kérdezgette, hogy van-e pasi a láthatáron és ismerkedik-e, meg miért nincs még pasija.

Ez is égő volt, de ezek még szerintem a normális kategória.

2020. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetes egy pszichológussal jót tenne, mert ez így nem normális.
2020. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!