Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyon félek, hogy hamarosan...

Nagyon félek, hogy hamarosan meghalnak a nagyszüleim. 85 felettiek, hogy kell ezzel a félelemmel együtt élni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 20:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
51%
Ezt szerintem nyugodtan beszéld meg velük. Ha valakik, ők biztosan jobban megnyugtatnak, mint egy dilidoki vagy egy haver. Ők ebben a korban már biztosan felkészültek a halálra. Úgy lehet, hogy már a temetésüket is elrendezték réges rég. Ahogy az előttem szólók elmondták, tölts velük rengeteg időt, mondd el nekik, hogy szereted őket. Ha látni fogod, hogy ők már felkészültek a halálra, akkor te is nyugodtabb leszel, nem fogsz félni és félelemben élni.
2021. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%
Azért ilyet az ember eleve nem "havernak" mond el, a pszichológus meg nem dilidoki...
2021. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
35%

Köszönöm a kioktatást, tudomásul vettem.


Bele lehet menni a szőrszálhasogatásba, de a mögöttes lényeg ugyanaz marad. Mert miben különbözik a pszichológus a dilidokitól? Ez egyfajta szleng, vagy szinonima:


A "dilidoki" szinonimái:


lélekgyógyász, pszichológus, agyturkász, pszichomókus, lélekbúvár


Ugyan ez a helyzet a haver szóval is:


A "haver" szinonimái:


pajtás, cimbora, puszipajtás, társ, partner, barát, span, koma, lelki társ, pajti, cimbi, bajtárs, ismerős, bari.


Ha nagyon akarod, akkor rangsorolhatod a leírt szavakat, de ez szubjektív. Mert mi van, ha a te barát szavad számomra ugyanazzal a jelentéssel bír, mint a haver? Mi van, ha én nem úgy rangsorolok, mint te? Honnan tudod, hogy téged a "barátodhoz" erősebb érzelmi szálak fűznek, mint engem ahhoz a személyhez, akit "havernak" nevezek?


Attól, hogy az "édesanya" a legszebb magyar szó, attól nem szeretem kevésbé a drága anyukámat, ha csak "anyunak" vagy "anyának" nevezem. Főleg pl. egy tini esetében, aki az édesanya szót cikinek érzi, de mire felnő, megérti, hogy az édesanyja az egyik legfontosabb ember a számára (már akinek, de tisztelet a kivételnek), és később már nem ciki ezt a szót használnia.


Tehát ezek csak szavak, az ember tesz mögé erkölcsi és minden féle jelentést, amit mindenki másképp értelmez (ahogy egy jogszabály esetében is), másként használ, és legfőként másképp rangsorol. Ezek a rangsorok bizonyos embereknél megegyezhetnek, másoknál eltérhetnek.


Szóval a mondanivalómat teljes egészében nézd, és ne akadj fenn egy-egy szón. De lehet nyugodtan a nem hasznos válasz gombot nyomogatni, és végső elkeseredésedben a helyesírásomba is beleköthetsz nyugodtan, de ez csak annyit jelent, hogy nem tudsz érdemben reagálni. Ha pedig igen, akkor szívesen olvasnék valami meggyőző hozzászólást is arra vonatkozóan, hogy miért nem gondolom jól a dolgokat a kérdéshez kapcsolódó témában.

2021. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Milyen végső elkeseredésemben? Nem számítasz te annyit, ne félj... Az pedig borzasztó sekélyességre utal, hogy nálad a barát, társ és a lelki társ egyenlő a haverral. Marhára nem szinonímák ezek a szavak, legfeljebb neked. Ahogy a pszichológushoz forduló emberek sem dilisek, ahogy az általad leírt szó mutatná.
2021. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
38%
Jaj, ne legyél már ennyire hiperérzékeny!!! Látom nagyon felszívtad magad, de nyugi, az ellenségeskedésed sehová sem vezet. Kérlek, ezt tedd is félre. Ne süllyed le a végtelenül egyszerű emberek színvonalára. Még mindig csak a szavakon lovagolsz, de a témával kapcsolatban nem cáfoltad meg az álláspontomat, vagy értettél velem egyet. A sekélyességről sajnos a te viselkedésed árulkodik a leginkább. Elborította a düh az agyadat, és már megint nem látod a lényeget, nem tudod értelmezni az általam leírtakat, és a szavak jelentését a saját kis világodban próbálod interpretálni. Attól, hogy valaki a pszichológust dilidokinak nevezi, az még nem azt jelenti, hogy az, aki elmegy hozzá dilis lenne. Én ilyet nem írtam! Ahogy olyat sem, hogy a haver és a barát kifejezés számomra egyenlő. De abban biztos vagyok, hogy ha a ket szót mind a ketten hasonlóképpen is rangsoroljuk, a szavakhoz társított érzelmek eltérőek lesznek. De ne evezzünk a szemantika, vagy más nyelvészeti tudományok vizeire. Arra pedig megkérlek, hogy annál többet ne is számítsak neked, mint amennyit te nekem.
2021. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Bírom, amikor valaki a távolból próbál brillírozni telepata képességeivel, és megmondani, mit is érzek valójában. 😁 Mit cáfoljak a mondandódon? Mindenki azzal beszéli meg ezt a témát, akivel akarja. Az én nagyanyám pl. utálta a halál témáját, ő lett volna az utolsó, akit ilyen témával traktáltam volna. Szóval nem biztos, hogy valaki pusztán a kora miatt már megbékélt a halállal.
2021. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem kértem, hogy cáfold meg a mondandómat. De segítek értelmezni: ez egy olyan oldal (legalábbis olyannak kellene lennie), ahol egyesek kérdeznek, mások pedig próbálnak a legjobb tudásuk szerint válaszolni. Aztán majd a kérdező eldönti, hogy kinek a válasza fogadható el a részéről, és kinek az álláspontja áll hozzá közelebb. De minden válasz lehet eltérő, ami egy új nézőpontot világíthat meg. És ez így is van rendjén.


Te nem az én nézőpontomat illetően szálltál vitába velem, hanem szavakon lovagoltál, amivel a kérdezőt abszolút nem segítetted közelebb a céljához. Azt gondolom, azzal én senkit sem bántottam meg, amit leírtam tanács gyanánt. De ennek ellenére te belém kötöttél egy olyan dologgal, ami nem a témához kapcsolódik. De tudod mit? Csak a te kedvedért javítom a kommentemet:

"Ezt szerintem nyugodtan beszéld meg velük. Ha valakik, ők biztosan jobban megnyugtatnak, mint egy PSZICHOLÓGUS vagy egy JÓBARÁT. Ők ebben a korban már biztosan felkészültek a halálra. Úgy lehet, hogy már a temetésüket is elrendezték réges rég. Ahogy az előttem szólók elmondták, tölts velük rengeteg időt, mondd el nekik, hogy szereted őket. Ha látni fogod, hogy ők már felkészültek a halálra, akkor te is nyugodtabb leszel, nem fogsz félni és félelemben élni."

Most, hogy kijavítottam két, általad sérelmezett szót, mennyivel másabb is lett a mondanivalóm... Ja, nem! De a lelked most már nyugodt lehet. Elégtételt kaptál. Ja, nem! Ez sem tesz téged boldoggá. Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor azért kössünk a másikba, vagy trollkodjun. Lásd az első hozzászólók egyikét.


Veled ellentétben én elfogadom a véleményed/válaszod, mert ez már a témához kapcsolódik. Vannak emberek, akik irtóznak bizonyos témáktól, vannak akik nem. Ezt pedig csak akkor tudod meg, ha megkérdezed tőle, vagy korábban már kifejtette ebbéli gondolatait. De ha szeret téged, akkor a kérdésedtől nem fog világgá menni, hanem intelligens módon közli, hogy a téma számára nem aktuális, vagy zavaró.


Valóban vannak, akik idős koruk ellenére nem békéltek meg a halállal, de szerintem 85 év körül már igencsak gondolnak erre. Lásd a temetésre félre tett pénz, vagy az előre kifizetett sírhely, a ház körül rendbetett dolgok, hogy a leszármazottaknak (remélem ebbe a szóba nem kötsz bele, hogy miért nem gyermeket írtam, mert a gyerek szó is kevés lenne ide) erre ne legyen már gondjuk.

2021. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Hát képzeljétek egy nagyszülőm (86)felgyógyult a covidból, egy nagynéném(64) pedig nem. Semmilyen súlyos betegsége nem volt, kicsit demens volt már..
2021. márc. 1. 08:07
 29/30 anonim ***** válasza:
91%
Sosem tudhatod. Lehet hogy te halsz meg előbb, és a nagyszülők világ leg idősebb emberei lesznek, lehet hogy mind éltek még 40 évet és egyszerre haltok meg, lehet hogy hamarosan tényleg meghal valamelyikük, sőt az is lehet hogy szerelmes leszel és a saját halálodtól félsz mert nem akarod itt hagyni ezt a jó kapcsolatot, no meg persze a párod halálát sem. Szóval sok variáció van. Na de megéri minden nap rettegni? Az nem is élet. Mi több mint 400an vagyunk a családban, úgyhogy 2-3 havonta meghal valaki, és megszületik valaki. Úgyhogy az egész életünk abból áll hogy gyászolunk meg ünneplünk, azt marad pár hónap évente amikor nem történik semmi. Tereld el a rossz gondolatokat.
2021. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
400 embert hogy a francba lehet észben tartani egyáltalán? :D Azért ezt nagyon nem hasonlítanám össze két közelálló nagyszülő esetéhez...
2021. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!