Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy magyarázzam meg a nagymam...

Hogy magyarázzam meg a nagymamának, hogy ne főzzön nekem kakaót, vagy legalább ne mindig?17l

Figyelt kérdés

Mivel egy utca távolságra lakunk minimum két naponta megyek hozzá, ha épp nem a koliban lakom. Viszont neki mániája évek óta mindig kakaót főznie, csak miattam, csak azért mert ott vagyok. Viszont én laktóz érzékeny vagyok, ovis koromban derült ki, tehát nem új dolog annyira. Viszont gyógyszert szedtem mindigis, tehát nem annyira tartottam semmilyen diétát igazából orvosi javaslat volt anno, hogy így legyen. Mostanában viszont úgy döntöttem, hogy kezdek kicsit átállni, hogy kevesebb gyógyszert szedjek (csak tejtermékek fogyasztása előtt kell egy meghatározott adagot bevennem). Viszont úgy elég nehéz, hogy hetekig meglennék gyógyszer nélkül, vagy csak nagyon minimálissal, mert annyi tejterméket nem fogyasztok egyébként. És az is zavar, hogy elmegyek pár órára mamámhoz, abból ő eltűnik fél órára, mert ő kakaót főz, eszébe jut róla minden is, de ne segítsek neki, mert ne, és akkor nem tudunk rendesen beszélgetni se, mert ha közben beszélek hozzá, akkor hirtelen nem jut eszébe, hogy mit is keresett a kakaón kívül. Viszont az nem megoldás, ha ritkábban látogatom. Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, ráadásul egyedül is van otthon egész nap.


Komolyan, hogy győzzem meg, hogy ne csináljon minden egyes nap kakaót, csak azért mert ott vagyok?


2020. júl. 25. 14:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Kérd meg hogy főzzön inkább teát. Azzal nem sok mindent kell csinálni és ihatod is.
2020. júl. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A laktózmentes tej és egyebeket már próbáltam nála, de nem jött össze. Ő mindig kitölti a bolti tejeket külön üvegbe, ez ilyen megszokás nála. És hát egyszer a sima és a laktózmentest véletlenül felcserélte. Plusz a gyógyszerekre sem foghatom, hogy nincs nálam, mert nála is szokott lenni mindig kis korom óta. Csak szerintem sok stressztől meg lenne kímélve mindenki, ha nem kéne aggódni se a gyógyszer, se az összecserélt tej, se az "úr isten már megint elfutott a tej, olyan rossz szaga lesz" szituációk miatt
2020. júl. 26. 09:28
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 Csak nekem egyértelmű, hogy a kakaos rituálé is fontos része az unoka látogatásának a nagyinál?
2020. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Metionin ***** válasza:
100%
Akkor kérd meg, hogy legyen egy külön üveged amiben a laktózmentes tej van. Az még hozzá is adna a rituáléhoz szerintem.
2020. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak simán címkézzétek fel az egyik mostani üveget, és legyen az az lm tej üvege mostantól.
2020. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esély a változtatásra, a nagyid eddig is keverte az elkülönített lm-tejes üvegeket, nem tudja megjegyezni, az én felmenőm se tudná... azért kerül félórába a kakaófőzés, mert már az is bonyolult neki. Az is az öregségtől van, hogy nem tud változtatni. Kapjál be hozzá egy laktázenzim-tablettát, az nem gyógyszer, csak adalékanyag úgyis. A laktózmentes tejbe ugyanazt teszik. Nincs különbség.
2020. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!