Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy magyarázzam meg a nagymam...

Hogy magyarázzam meg a nagymamának, hogy ne főzzön nekem kakaót, vagy legalább ne mindig?17l

Figyelt kérdés

Mivel egy utca távolságra lakunk minimum két naponta megyek hozzá, ha épp nem a koliban lakom. Viszont neki mániája évek óta mindig kakaót főznie, csak miattam, csak azért mert ott vagyok. Viszont én laktóz érzékeny vagyok, ovis koromban derült ki, tehát nem új dolog annyira. Viszont gyógyszert szedtem mindigis, tehát nem annyira tartottam semmilyen diétát igazából orvosi javaslat volt anno, hogy így legyen. Mostanában viszont úgy döntöttem, hogy kezdek kicsit átállni, hogy kevesebb gyógyszert szedjek (csak tejtermékek fogyasztása előtt kell egy meghatározott adagot bevennem). Viszont úgy elég nehéz, hogy hetekig meglennék gyógyszer nélkül, vagy csak nagyon minimálissal, mert annyi tejterméket nem fogyasztok egyébként. És az is zavar, hogy elmegyek pár órára mamámhoz, abból ő eltűnik fél órára, mert ő kakaót főz, eszébe jut róla minden is, de ne segítsek neki, mert ne, és akkor nem tudunk rendesen beszélgetni se, mert ha közben beszélek hozzá, akkor hirtelen nem jut eszébe, hogy mit is keresett a kakaón kívül. Viszont az nem megoldás, ha ritkábban látogatom. Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, ráadásul egyedül is van otthon egész nap.


Komolyan, hogy győzzem meg, hogy ne csináljon minden egyes nap kakaót, csak azért mert ott vagyok?


2020. júl. 25. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Hagyd hagy csinálja.

Neki ez örömet okoz, már idős.

2020. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Mama, nagyon szeretem a kakaódat, de szeretnék leszokni róla, mert nem tesz jót a betegségemnek, mi lenne ha valami mást csinálnál helyette, mikor meglátogatlak? És akkor ide helyettesítsd be bármit, amit megehetsz...


Amúgy ha a nyílt kommunikáció ellenére is csinálja, akkor sajnos lehet, hogy már mutatja a szenilitás jeleit, simán lehet, hogy elfelejti, vagy csak simán meg van győződve róla, hogy neked kell a kakaó... ebben az esetben sajnos nem tudsz mit tenni :(

2020. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
"Nagyi, rosszul vagyok a tehéntejtől, nagyon érzékeny a gyomrom, de tessék, hoztam neked növényi alapú italt, kérlek ebből csinálj kakaót ha szeretnél"
2020. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Szerene kedveskedni és gondoskodni rólad. A kakaó főzés közben áll át arra, hogy ott vagy.
2020. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Vigyél egy karton laktózmentes vagy növenyi tejet és főzzön abból. Nekem már egy mamám sem él..bárcsak nekem is főzne. :(
2020. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
5#Igazad van, addig jó amíg élnek. :(
2020. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

-általad fogyasztható tejet viszel hozzá

-mondd, hogy egy tea jobban esne

2020. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

#4-es vagyok.


~98% hogy esélytelen ezzen változtatni. Ami bíztosabb elveszti az örömét a nagyi.

2020. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Mondjad neki: "Mami, kérlek, most ne csinálj semmi tejes dolgot,mert nem vettem be gyógyszert (ide-oda- találd ki hova) kell mennem és nem akarom, hogy az úton hasmenésem legyen. Inkább készíts teát (vagy valami mást)".

Ha nem ér neki a szép szó, köszönd meg a kedvességét, de ne fogyaszd el. Megsértődik, de Te is tehetnéd - joggal.

2020. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Vesztek egy karton laktozmentes tejet és abból főz. Nem tudom hány éves nagyid, vagy milyen az általános egészségi állapota de én lehet megkérdezném, hogy mama amúgy nem f0sol a tejtől? Mert sok idős nem bírja, én pontosan megkérdeztem mamát hova szalad mindig a kávé után. Hát biza budira. Szó szót követett, vittem egy karton lm tejet, próbálja már ki. Bumm, jó lett, elmesélte a szomszédasszonyainak, akik közül páran szintén hasznát vették az infonak, pedig amúgy simán meghaltak volna úgy, hogy “ezek a bolti tejek mindig meghajtanak”. Szerintem ovis korodban azért mondta a doki a “gyógyszert”(=laktázenzim) mert alig volt lm termék, 15 éve mikor nálam kiderült, csak tejet lehetett menteset kapni, az is akkor (2005!!) volt 350-400 Ft/L. Ma már szerencsére gyakorlatilag minden hozzávaló van növényi vagy mentes:)
2020. júl. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!