Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan állítanátok le egy...

Hogyan állítanátok le egy nagyszülőt, aki mások méhében turkál?

Figyelt kérdés
Neki az a felnőtt nő, aki férjhez ment és gyereket szült. Neki egy multi osztályvezetőnője vagy egyetemi adjunktusnője is kiskorúnak számít, aki felett joguk van rendelkezni. Aki 18 évesen férjhez ment és 19 évesen szült, az már nő, annak már nincs joga beleszólni az életéb
2020. jún. 10. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

"Ő abban a korban nőtt fel, amikor teljesen más volt az értékrend."


Baromság. Nekem nem ilyenek a nagyszüleim, sőt dednagyanyam sem ilyen volt.

2020. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha te egyetemi adjunktusnő lennél, már rég leállítottad volna, méghozzá kulturáltan, finoman...
2020. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám hogy ne turkálja méhemben.
2020. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen rokonom. 20-on évesek vagyunk, ő extrakorán férjhez ment, szült, de a gyerekein kívül semmi élete. Én is hamar férjhez mentem mondjuk, de azért nekem a karrier is fontos. Ő meg borzasztóan irigy mindenre és mindenkire, és megszól mindenkit, aki nem úgy él, mint ő.

Kérdésre válaszolva, nem szabad vele foglalkozni. Egyik füleden be, másik füleden ki. Nincs más, amit itt tehetsz.

2020. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%
Hát, osztályvezető vagy adjunktus, eszed nem sok van. Elvárod, hogy elfogadjon és ne legyen véleménye, de te sem vagy különb. Neki mentsége, hogy nyilván máshogy szocializálódott. Neked mi a mentséged?
2020. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%
15ös, szerintem az, hogy valaki máshogy szocializálódott, még nem jogosítja fel arra, hogy beleszóljon mások életébe és bunkó legyen.
2020. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ostoba emberrel nem vitatkozunk, ez alap. Amúgy nekem aztán baromi egyszerű falusi nagyszüleim vannak, háborút is átélték, mégse nyaggatnak, pedig nem értik ezt a világot már, de mondtam, hogy már nem úgy megy, sajnos mindenről neked kell gondoskodni egyedül, ha nem akarod, hogy tönkretegyenek, és ennyi, ezt elfogadták. Sőt még a munkámról is szívesen hallgatnak, pedig egy büdös szót se értenek belőle (programozás). De csak úgy mesélek nekik, ők meg hallgatják.


Ha erre nem képes, akkor meg nem beszélsz vele. Én egyébként néha visszakérdezek, a tipikus mikor szülsz már, mikor lesz férj, gyerek stb témákra, hogy őszintén, hogy gondolják, árulják már el? Odamenjek egy idegen férfihoz hogy szia, légy szíves vegyél feleségül és csinálj nekem gyereket, lehetőleg 3at? Meg közben gondoskodj egy házról is, mert nekem csak a garzon van. És ilyenkor tényleg várom a reakciókat, hogy szerintük ez ennyire egyszerű? Szerintük a férfiak többsége önálló, életrevaló talpraesett családapa alapanyag, aki PONT arra vár, hogy végre hadd vehessen már feleségül valakit és csinálhasson 3 gyereket? És ez persze csettintésre történik, erről mindig csak 1 ember dönt egyedül, amikor neki kényelmes vagy eszébe jut és a másik félnek nincs is beleszólása? Ha erre nem nyugszanak le, vagy jön a "ha mindig a tökéletes pillanatra vársz sosem lesz senkid" dumával, akkor simán rájuk hagyom, hogy azt szeretném, ha aszott vénlányként macskák rágnák szét a hullámat, hogy a megmaradt családom szégyenkezve állhasson majd a sírom felett.


Erre általában már elhallgatnak. :D

2020. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!