Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek ilyen még a nagymamája?...

Kinek ilyen még a nagymamája? Ez nem volt furcsa tőle?

Figyelt kérdés

Tegnap anyum véletlen elszólta magát, hogy nagymamámnak rengeteg félretett pénze. Annyit sikerült kiszednem belőle, hogy több mint 10 millió forintnyi megtakarítása van, amit még dolgozó évei alatt rakott félre, hogy öreg korára ne legyen kiszolgáltatott helyzetben. Papám már évek óta meghalt, valamint azt eddig is tudtam, hogy mamám sose menne idősek otthonába (többször is hangoztatta), ennek ellenére ezt nem gondoltam volna. Most 70 éves mamám és nekünk (unokáknak) sose beszélt ilyenről, valamint teljesen jó egészségügyi állapotban van, nem szorul ápolására. Ha nem derül ki, sose nézem ki belőle, mert a lakása semmi extra, nekünk is néha szokott csak pénzt adni. Kicsit rosszul esik, hogy ezt eltitkolta. Lehet azt hitte, hogy majd mi elszednénk előle a pénzt, vagy mi? Pedig ilyenről szó sincs.

Szerintetek miért titkolta el? Más is volt hasonló helyzetben?



2020. jún. 7. 10:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%

Ez egyszerűen nem beszédtéma, nem gondolnak bele, hogy bármit el kellene mondani.


Szerintem ez teljesen általános, az én mamám is csak spórol és spórol, de nem költ.

Nyilván - életkorból és intellektusából adódóan - be sem fekteti a pénzt, de nem is élvezi, készpénzben áll a szekrényében.

Az alacsonyabb iskolázottságúakra jellemző szerintem, mert nem tudják, mire költsenek.

Nincs igazi hobbija, nem utazik, nem jár színházba, nem érez késztetést, hogy megnézzen egy operaelőadást, stb.

Maga sem tudja, mire van a pénz, ha az élete múlna rajta és abból kezelnék Svájcban, arra sem költené el, szóval ez a "nehéz időkre" érv nem helyénvaló.

2020. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
96%

Anyukam nyugdijas, de nem tudom mennyi a nyugdija - csak korulbelul. Soha nem kerdeznek ra,mert nem tartozik ram. Felnott vagyok, sajat egzisztenciaval. Ha latnam, hogy valamiben hianyt szenved, akkor segitenek, de akkor sem faggatnam, hogy mit csinal a penzevel.

Anno a nagymamam (ennek mar jo 25 eve) is sporolt es mindig dugdosott ezt azt. Nem azert, mert tolunk sajnalta, hiszen tenyleg a vilag legjobb mamaja volt! Egyszeruen..atelte a vilaghaborus eveket, amikor az emberek elhallgattak, hogy kinek mije van. O egyedul elt - falun, ahol anno sok volt a betoreses lopas. Ha valakinek a fulebe jutott volna, hogy van felretett penze, regi ekszere, tuti, hogy betortek volna hozza. Nem jo ezeket a dolgokat szetkurtolni. Minel kevesebben tudnak rola, annal jobb.

2020. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
75%

Az én nagymamám is ugyanúgy spórol, a nagypapámmal együtt. 78 évesek.

Noha, semmi közöm hozzá, de a végrendeletükbe bele van írva minden, hogy mi lesz azzal a pénzzel, és a családi házzal, amit összegyűjtött a munkásságuk mellett és a nyugdíjukból fennmaradott pénzükből.

Nem szeretném még megtudni mostanában a végrendeleten szereplő utasításokat. Kérdezni nem fogom megkérdezni őket, egyrészt illetlenség, másrészt tiszteletben tartom a döntésüket.

A nagyszülők kérésére majdcsak a haláluk után vehetünk tudomást erről, és remélem hogy az nem a közeljövőben lesz. Agyilag, főleg a nagyi, aki nagyon humoros természetű. Papa kicsattanó egészségben, problémák nélkül él. Az élete a sportból állt, így ennek köszönheti mindezt.

Nem szeretném tudni mennyi pénz van rajta a számláján, mert egyenlőre nem szorulok semmilyen anyagi segélyre, másrészt nekem a kapcsolatfenntartásunk sokkal fontosabb az anyagiaknál. Tudom, hogy nem fog örökké élni a nagyim, épp ezért megpróbálok mindig a legtöbb időt vele tölteni, még így a betegsége alatt is. Cukorbeteg, térdproblémás, és tartós kézsérülése van. A kölcsönös szeretetünk az, ami erősebb mindennél.

Hihetetlennek hangzik, de a nagymamám a legjobb barátom. :)

2020. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!