Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek ilyen még a nagymamája?...

Kinek ilyen még a nagymamája? Ez nem volt furcsa tőle?

Figyelt kérdés

Tegnap anyum véletlen elszólta magát, hogy nagymamámnak rengeteg félretett pénze. Annyit sikerült kiszednem belőle, hogy több mint 10 millió forintnyi megtakarítása van, amit még dolgozó évei alatt rakott félre, hogy öreg korára ne legyen kiszolgáltatott helyzetben. Papám már évek óta meghalt, valamint azt eddig is tudtam, hogy mamám sose menne idősek otthonába (többször is hangoztatta), ennek ellenére ezt nem gondoltam volna. Most 70 éves mamám és nekünk (unokáknak) sose beszélt ilyenről, valamint teljesen jó egészségügyi állapotban van, nem szorul ápolására. Ha nem derül ki, sose nézem ki belőle, mert a lakása semmi extra, nekünk is néha szokott csak pénzt adni. Kicsit rosszul esik, hogy ezt eltitkolta. Lehet azt hitte, hogy majd mi elszednénk előle a pénzt, vagy mi? Pedig ilyenről szó sincs.

Szerintetek miért titkolta el? Más is volt hasonló helyzetben?



2020. jún. 7. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Az emberek nem szoktak arról beszélni, hogy mennyi félrerakott pénzük van. Ez nem téma általában. Én sem tudom, hogy a családban kinek mennyi pénze van - és tegyük hozzá, hogy nincs is közöm hozzá, még anyáméhoz sem.
2020. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Jól tette, ha nem tárta a család elé. Sosem lehet tudni a jövőt...
2020. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem furcsa.
2020. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Pont azért van megtakarított pénze, mert a lakása "semmi extra", nektek meg nem osztogatta el. Nem ismétlem az előzőket, de tényleg nincs senkinek sem köze más anyagi helyzetéhez, amíg saját magát ellátja.
2020. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
95%
Az én mamámnak is mint kiderült sok megtakaritot penze van pedig o is egy kis lakasba él, egy másfélszobásba. Én nem furcsáltam hogy nem tudtam róla, semmi közöm hozzá.
2020. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Rosszul esik, hogy nem mondta el, mennyi pénze van? Mégis mi a fenéért mondta volna el neked?! A lányának elmondta, anyukád nagyot hibázott, hogy kikotyogta.
2020. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor leírnám részletesebben, hogy én miért furcsálltam: 1, nagyon jóban vagyok mamával, heti többször látogatom. 2, én is kb mindent elmondom neki, ami nagyobb dolog, egy ilyet legalábbis tuti elmondanék. Az esik kicsit rosszul, hogy azt hittem bízik bennem/vagyunk jóban annyira, hogy egy ilyet megosszon. Lehet én reagálom túl ezekszerint?

2020. jún. 7. 11:00
 8/23 A kérdező kommentje:
Meg mielőtt valaki félreérti, nem a pénzére pályázók.
2020. jún. 7. 11:01
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy kinek mennyi pénze van, 100%-ban magánügye, ez nem bizalom kérdése.

Ez kb olyan, mint hogy te sem mondod el a mamádnak, mikor fekszel le a barátoddal, és milyen pózban.

Nem azért, mert nem bízol meg benne, hanem mert nem tartozik rá.

2020. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellett volna ezt az unokákkal megosztani? Közöd nincs hozza. Sőt, a gyerekeire se tartozik. A nagyszüleid korosztályának, de még inkább a kicsit idősebbeknek ez a normális. Bizony félre tesz azokra az időkre, amikor már segítségre lesz szükségük. De kapaszkodj meg: az en naygszuleim anno a nyugdíjas éveik kezdetén még a sírhelyüket is megváltották 20 évre előre.
2020. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!