Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek ilyen még a nagymamája?...

Kinek ilyen még a nagymamája? Ez nem volt furcsa tőle?

Figyelt kérdés

Tegnap anyum véletlen elszólta magát, hogy nagymamámnak rengeteg félretett pénze. Annyit sikerült kiszednem belőle, hogy több mint 10 millió forintnyi megtakarítása van, amit még dolgozó évei alatt rakott félre, hogy öreg korára ne legyen kiszolgáltatott helyzetben. Papám már évek óta meghalt, valamint azt eddig is tudtam, hogy mamám sose menne idősek otthonába (többször is hangoztatta), ennek ellenére ezt nem gondoltam volna. Most 70 éves mamám és nekünk (unokáknak) sose beszélt ilyenről, valamint teljesen jó egészségügyi állapotban van, nem szorul ápolására. Ha nem derül ki, sose nézem ki belőle, mert a lakása semmi extra, nekünk is néha szokott csak pénzt adni. Kicsit rosszul esik, hogy ezt eltitkolta. Lehet azt hitte, hogy majd mi elszednénk előle a pénzt, vagy mi? Pedig ilyenről szó sincs.

Szerintetek miért titkolta el? Más is volt hasonló helyzetben?



2020. jún. 7. 10:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Megértem, hogy nem pályázol a pénzére.

Szerintem, bármennyire szeret Téged és viszont, természetesnek veszem, hogy nem mondta el Neked. Szerintem túlreagálod.

Van több unokája is, vagy csak Te? Azok is ilyen közlékenyek vele, mint Te? Sok oka lehet annak, hogy eddig nem szólt róla. Nyugtázd a kialakult helyzetet és ne sértődj meg emiatt.

2020. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek a válaszadokkal. Semmi köze hozzá senkinek. Én még azt sem tudom, hogy a férjemnek mennyi megtakarítás van. Sose jutott eszembe ezt firtatni. Nem is normális, ha valakinek ezt elmondja akárkinek. Halála után elég, ha megtudod.
2020. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
Pont azért nem mondta el, mert nem akarta ország-világ elé tárni, mint te. Semmi közöd hozzá, másnak meg főleg. De kotyogd ki, hajrá, ismerősök, haverok közt is. Utána majd lehet csodálkozni, ha jobb esetben "unokázós" csalók húzzák le, rosszabb esetben kirabolják. Akkor majd beírod, hogy vajon honnan tudták, hogy érdemes nála próbálkozni? Gratulálok....
2020. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#11 összesen 3 unokája van.:) szerintem a többiek is ennyire közlékenyek vele, vagyis csak a testvéremről tudok nyilatkozni, és ő sok mindent megoszt mamával, mert nagyon szereti. Egyébként igazad van, meg a többi válaszolónak is, felnyitottátok a szemem. Inkább első felindulás meglepettségemből írtam ki a kérdést, ahogy gondolkodtam rajta. Végülis jobban belegondolva, tényleg nem ránk tartozik, hogy mennyi pénze van. Biztos nem rosszból nem mondta el. :)
2020. jún. 7. 11:19
 15/23 qkker1 ***** válasza:
92%
Miért kellett volna reklámoznia?
2020. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
#13 azért, mert egy anonim oldalon arc és név nélkül kérdeztem egy számotokra teljesen ismeretlen emberről, nem fogjak kirabolni, úgyhogy nyugodtan gratulálhatsz a semmihez. Ez nem jelenti azt, hogy a barátaimnak/rokonaimnak is el fogom mondani, mert NEM.
2020. jún. 7. 11:22
 17/23 A kérdező kommentje:
Pont emiatt írtam ide a kérdést, hogy rokonok ne tudják meg, valamint híresztelni se akartam a barátaim között.
2020. jún. 7. 11:23
 18/23 anonim ***** válasza:
92%
Fentebb ezt írtad és biztosan jól is gondolod: "Biztos nem rosszból nem mondta el.:)"
2020. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

Miért kéne ilyeneket elmondania?

Én a saját szüleimről nem tudom mennyi félretett pénzük van és eszembe se jutna megkérdezni.

2020. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nem furcsa töle. Anyádtol furcsa, hogy nem tartotta a száját (lepcses száju boszorka!!!), meg töled furcsa, hogy ezen kiakadtál (minden lében kanál kisasszony!).
2020. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!