Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit tennétek ilyenkor?

Ti mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nagyszülők házában élek a nagyszüleimmel bátyámmal. Ott lakott még a nagybátyám/keresztapám aki egy hónappal ezelőtt meghalt a korházban a kezeim között. Viszonylag minden rendbe is volt egymás közt viszont ma mentem wc-re és meghallottam hogy azon idegeskednek hogy ha meghalnak akkor mi is örökölnénk. Nagyon rosszul esett és azóta ideges vagyok.
2020. febr. 20. 09:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

"Lehet hogy keveselik vagy nem tudom."


Akkor nyissák ki a szájukat és mondják meg neked.


"Lehet hogy az volt a baj hogy tegnap nem vettem részt a nagytakarításban..."


Ha a háztartási munkák megosztása kapcsán az örökség jut eszükbe, elég idióták.

2020. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Szép dolog, hogy a leendő örökösök már az örökhagyó életében az örökség miatt idegeskednek. Te meg a testvéred amúgy sem örököltök a nagyszülők után, csak az édesanyád (meg az ő testvére), szóval nektek az ő halálára kell várnotok, hogy örököljetek.
2020. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Idegeskedek, mert ezek után kellemetlen együtt élni. Kitudja hogy még mit titkolnak.
2020. febr. 20. 13:55
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Mi az a "még"? Most milyen titok derült ki?
2020. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Titok volt hogy ekkora problémájuk van velem pl.
2020. febr. 20. 14:54
 16/21 anonim ***** válasza:
58%
Semmiféle problémájuk nem derült ki, csak te találgatsz.
2020. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem elég probléma, hogy azon stresszelnek hogy kisemmizük a vagyonukból? (mégha jogilag ez nem is lehetséges)
2020. febr. 20. 17:00
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de érti ezt a sztorit mindenki?

Időnként úgy gondoltam, hogy értem, aztán írt valami "magyarázatot" a Kérdező és megint nem értem.


Először azt írja:

"Nagyszülők házában élek a nagyszüleimmel bátyámmal."

Aztán utólag kiderül, hogy az anyjuk (aki a középső gyerek) az is ott lakik.

A nagybácsi (egy gyerek a háromból) egy hónapja meghalt.

Neki voltak gyerekei?

És hol a 3-ik testvér?


Nos! Elvileg a nagybácsi halála miatt csak a maradék 2 gyerekük örököl, illetve az elhunyt nagybácsi esetleges gyerekei öröklik a részét. Ha nem volt gyereke/gyerekei, akkor csak a Kérdező anyja és a még élő testvére az örökösök.

(A nagytakarítástól függetlenül!)

2020. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga a kérdező sem érti.

Én nem is próbálom az örökség-részét megérteni, mert a kérdező abszolút rébuszokban beszél. Nem mondja meg világosan ki kinek a kicsodája, ki beszélt kivel stb.


A kérdező momentán azon stresszel, amit ő talált ki, hogy szerinte a nagyszülei (vagy valaki más, én ezt se értem) mit gondolnak őróla. Félig hallott valamit, azt se tudja, pontosan mi hangzott el, de nekiáll kombinálni hogy őróla biztos ezt vagy azt gondolják és ezen stresszeli magát.


Így lehet nekiállni gyűlölködni, majd a másik ezt észlelve viszont gyűlöl ....... és SOHA nem fog kiderülni, hogy esetleg csak egy rosszul értett mondat miatt kezdődött az egész életre szóló gyűlölködés.

2020. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
" ha meghalnak" . Ne haragudj, de hogy lehet kisemmizni valakit, aki halott??
2020. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!